Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

poszukuję informacji jak wygląda sprawa z dostosowaniem łazienki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 q1w2e3

q1w2e3

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 13 sierpień 2007 - 01:11

ja borykam się z tym problemem już od stycznia,niestety nie mogę zneleżć projektanta na projekt,mam jedynie zrobiony projekt instalacji elektrycznej bo musi być pociągnięta siła aby zamontować przepływowy podgrzewacz wody.Prosiłam panią z pefronu aby mi jakąś firmę poleciła,to mi odpowidziała abym zajżała do książki telefonicznej,tak zrobiłam i efekt 0.NIkt się tego nie chce podjąć bo mówią że się nie opłaca.A jak w końcu kogoś znalazłam to powiedział że za projekt trzeba zapłacić 2000 pln.To dotyczy tylko łazienki,trzeba ją połaczyć z WC bo to dwa małe pomieszczenia ,z których będąc na wózku nie można zkożystać.Wiem że to dosyć duża przeróbka ale to trochę duża suma.Proszę doradżcie co mam robić czy zlecić temu ,czy szukać kogoś tańszego.
  • 0

#2 mysza79

mysza79

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 28 czerwiec 2007 - 22:54

Witam
Interesuje mnie jak się do tematu zabrać. Czy brać firmę czy osobiście wszystko załatwaić. Jakie wyposażenie moge wziąść na dofinansowanie (dodam że mam synka z porażeniem który ma trudności w poruszaniu - niestabilnie chodzi). Czy trzeba miec jakiegoś nadzorującego przebieg remontu i czy ktoś z urzędu cała przebudowę potem odbiera
pozdrawiam i dziekuję za wszelkie informacje
marta
  • 0

#3 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 29 czerwiec 2007 - 08:04

Na ten temat znajdziesz dużo tutaj informacji, tylko trzeba przeszukać całe forum, ale coś więcej konkretnie możesz poczytać tutaj:

http://prawo.ipon.pl...php?id=5&idp=49

Firme trzeba sobie samemu poszukać. Niektóre PCPR znają firmy które np. robiły tego typu remonty dla ON, trzeba tylko ich zapytać np. przy składaniu wniosku. Możesz też wszystko sama zrobić, ale wtedy trzeba mieć swoje fundusze. Po remoncie przyjeżdza komisja i sprawdza czy wszystko jest wykonane według kosztorysu.
  • 0

#4 pracownik PCPR

pracownik PCPR

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 05 lipiec 2007 - 08:25

Witam
Po pierwsze musisz złożyć wniosek z kompletem załączników w PCPR.

Co do firmy, PCPR może polecić firme, choć ja raczej tego nie robie, mam liste kilkudziesięciu firm i taką daje osobom aby sami sobie wybrali.

Co do zakresu, to zależy w co obecnie jest łazienka wyposażona, jakie są bariery. Z reguły w takim przypadku ja daje dofinansowanie na: likwidację progów, ułożenie posadzki antypoślizgowej w łazience, uchwyty, podwyższenie sedesu (czyli montaż nowego sedesu na podwyższeniu), co do likwidacji wanny i montaż brodzika - to zależy od przypadku, a dokładnie go nie znam, więc nie będę się wypowiadał.

Przy pracach w łazience nie trzeba żadnego nadzoru budowlanego, co innego przy podjeździe lub wykonywaniu przyłącza wod-kan, natomiast przy dostosowywaniu łazienki, przeprowadzana jest na początku wizja (ja robie również zdjęcia), oraz odbiór prac po zakończeniu robót - w obu sytuacjach towarzyszy inspektor nadzoru budowlanego.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych