Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

remont


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 mafi

mafi

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 31 maj 2006 - 22:01

Mam pytanko. Może ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak to wszystko wygląda od strony praktycznej. Nie jeżdżę na wózku ale mam umiarkowany stopień i kłopoty z poruszaniem się. Wiem że mogę się ubiegać o dofinansowanie mam nawet wniosek. Interesuje mnie kto może wykonać taki remont - czy może być to obojętnie jaka osoba która zajmuje się remontami i ma działalność? Czy wszystko co zrobię w łazience kwalifikuje się do dofinansowania - konieczność jest skucia kafelek i właściwie przerobienia wszystkiego. Chodzi mi np. o półki, grzejnik lustro w ścianie. Czy muszę to wogóle wyodrębniać czy wystarczy że zlecam to firmie i ona wszystko robi w ramach remontu. Wiadomo że jak wszystko skujemy to trzeba robić od podstaw? I jeszcze jedno czy łazienkę i kuchnię można zrobić jednocześnie jeśli zmieszczę się w kwocie:/
  • 0
mafi

#2 ankh

ankh

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 31 maj 2006 - 22:09

Tak ja miałam 2 lata temu tak robioną łazienkę. Robil mi to ojca kolega który ma firmę, było niestety wszystko wyszczególnine.
Była robiona od podstaw, dostosowaniem łazienki dla mnie bylo zlikwidowanie progów oraz 4 poręcze.
Jak się zmieścisz w kwocie to chyba moża kuchnie ale w jakiś sposob postaraj się uwidocznić jej dostosowanie{ likwidacja progów, odpowiednio wysoki stól..]
Ogólnie mówiać lanie wody.....
  • 0
"Czyny za życia odbiją się echem w wieczności"
gen. Maximus

#3 Kosyl

Kosyl

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 125 postów

Napisano 01 czerwiec 2006 - 09:49

Mam pytanko. Może ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak to wszystko wygląda od strony praktycznej.

Remont musi wykonać firma lub osoba prowadzaca działalność (pokrycie w rachunkach).
We wniosku wyszczególniarz każda rzecz i okreslasz kwote np:
- zakup wanny podajesz koszt
- montaż wanny podajesz koszt
Niestety każdą rzecz musisz tak określić
Gotowy wniosek składasz do PFRON-u
PFRON po przyjęciu wniosku przyśle ci komisje,która sprawdzi czy,to co wyszczególnione we wniosku jest ci niezbedne i niestety ustali swoje limity cenowe za materiały i robocizne.Dlatego kwoty,ktore podasz we wniosku należy zawyżyć.

No i najważniejsze :do remontu przystępujesz po zatwierdzeniu kosztów remontu przez komisję !
  • 0
"...Wehikuł czasu,to byłby cud..." R.R.

#4 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 04 czerwiec 2006 - 20:17

nie orientujecie sie ile kosztuja te srodki sciagane do szafek wiszacych takie jak tu; http://www.azzurro.home.pl/utility.htm i jak one sie nazywaja???
  • 0

#5 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 05 czerwiec 2006 - 16:28

Witam ja skoleji mam pytanie.Czy Moge sie po 3 latach w 2009r starać o likwidacje barier w kuchni?teraz będe mieć robione podłogi i łazienke na meble do kuchni nie staczylloby kasy
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#6 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 06 czerwiec 2006 - 20:48

tak, jezeli teraz wykorzystasz przyslugujacy limit na likwidacje barier architektonicznych to o nastepna dotacje w tym programie mozesz sie starac dopiero za 3 lata.
  • 0

#7 mafi

mafi

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 08 czerwiec 2006 - 16:40

Dzięki za informacje - bardzo mi się przydały.
  • 0
mafi


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych