Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Świadczenie pielęgnacyjne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 olka1005

olka1005

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 28 styczeń 2016 - 17:38

Poszukuje informacji w dość nietypowej sprawie ale odnośnie osoby niepełnosprawnej.
Przekopałam internet ale nigdzie nie mogę znaleźć żadnej informacji.

Otóż:
1. Jest osoba niepełnosprawna w stopniu znacznym ale nadal się uczy lub studiuje ale ma pewne ograniczenia w funkcjonowaniu ( za coś przecież dostała znaczny stopień niepełnosprawności).

2. Opiekunowie lub rodzice wystąpili o świadczenie pielęgnacyjne bo z powodu opieki nad dzieckiem rezygnuje z pracy.

3. Co jeśli dziecko po skończeniu szkoły lub studiów znajdzie pracę, przejdzie pomyślnie badania lekarskie dotyczące możliwości podjęcia pracy na danym stanowisku .

Co wtedy z świadczeniem pielęgnacyjnym? Bo na dobrą sprawę wykonywana praca "przez dorosłe dziecko niepełnosprawne" może być pracą mobilną wykonywaną za pomocą komputera i internetu oraz swoich umiejętności umysłowych  bez wychodzenia z domu. Ale mimo to nadal potrzebować pomocy w funkcjonowaniu w normalnych sferach życia (problemy z poruszaniem się, toaletą i tak dalej).


Czy w ogóle jest możliwa taka sytuacja , co mówi na ten temat prawo?


  • 0

#2 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6291 postów
  • Skąd:home

Napisano 28 styczeń 2016 - 18:26

Prawo w tej kategorii nie jest jednoznaczne, o czy pisane na forum było już tutaj:
http://www.ipon.pl/f...acyjne-a-praca/
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#3 emila32

emila32

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 30 styczeń 2016 - 15:48

Osoba niepełnosprawna może bez przeszkód podjąć prace. Nie ma znaczenia czy będzie to praca w domu czy poza miejscem zamieszkania. Rodzice bądź opiekunowie nie stracą prawa do świadczenia pielęgnacyjnego.


Użytkownik emila32 edytował ten post 30 styczeń 2016 - 21:52

  • 1

#4 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6291 postów
  • Skąd:home

Napisano 30 styczeń 2016 - 16:11

Osoba niepełnosprawna może bez przeszkód podjąć prace. Nie ma znaczenia czy będzie to praca w domu czy poza miejscem zamieszkania. Rodzice bądź opiekunowie nie stracą prawa do zasiłku.

 

Kochana Moja to nie zasiłek (pielęgnacyjny - jak dobrze kumam ;)) tylko świadczenie pielęgnacyjne, a to dwa różne (odrębne) świadczenia. Terminologia ma swoje znaczenie. Nie wiem, w związku z tym czy dobrze Cię rozumiem/rozumiemy? :dodgy: Czyli, że mimo wszystko chodzi Ci we wcześniejszej wypowiedzi o świadczenie pielęgnacyjne. Jakbyś mogła to proszę uściślij swoją wypowiedź - tak by nie było żadnych wątpliwości. Pozdrawiam, M :)


  • 1

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych