Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Szukam domu opieki.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jajcon1986

Jajcon1986

    Mruk

  • Uzytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów
  • Skąd:Niedrzwica Duża

Napisano 19 październik 2014 - 20:14

Szukam dobrego domu opieki w Lubelskim.

 

P.S. Poprawiłam temat, bo był nieadekwatny do treści postu. Moderator.


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 20 październik 2014 - 10:14
dopisek.

  • 0

#2 Peteterek

Peteterek

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 148 postów

Napisano 20 październik 2014 - 18:02

Szukam dobrego domu opieki w Lubelskim.

W jakim jesteś stanie fizycznym? na ile sprawny?


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 21 październik 2014 - 15:07
poprawiono cytat.

  • 0

#3 Jajcon1986

Jajcon1986

    Mruk

  • Uzytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów
  • Skąd:Niedrzwica Duża

Napisano 24 październik 2014 - 09:36

Cóż mam przyznaną pierwszą grupe inwalicką więc to mówi samo za siebie...


  • 0

#4 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6291 postów
  • Skąd:home

Napisano 24 październik 2014 - 09:49

Kolega konkretnie pyta się o fizyczny stan zdrowia, a nie grupę inwalidzką. Grupę można dostać, lub jej nie dostać z różnych powodów, ale to nie o to zapewne chodziło w tym zapytaniu.


  • 1

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#5 Jajcon1986

Jajcon1986

    Mruk

  • Uzytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów
  • Skąd:Niedrzwica Duża

Napisano 21 listopad 2014 - 10:20

 Witam Wszystkich i bardzo dziękuje za rady.

A więc, tak jak w temacie poszukuje jakiegoś domu opieki lub czegoś w tym stylu zlokalizowanego we wschodniej części naszego kraju. Jestem inwalidą powypadkowym posiadającym orzeczenie o dawnej pierwszej grupie inwalidzkiej. Wspaniale by było gdyby jakiś ośrodek wziął mnie pod swe skrzydła za jakąś procentową część mojej renty. Sęk w tym, że moi rodzice na pewno nie będą chcieli mnie wypuścić z domu, ale w końcu ja już dobiegam do 30 i najwyższy czas wyjść z rodzinnego gniazda.


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 21 listopad 2014 - 11:34
poprawiono błędy.

  • 0

#6 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6291 postów
  • Skąd:home

Napisano 21 listopad 2014 - 11:31

Łączę tematy w jedno. @Jajcon1986 o wspomnianym wyżej domie opieki już pisałeś wcześniej, wiec jeśli chcesz coś dopisać na ten temat, to pisz w wątku, który już istnieje na forum i zresztą został sam przez Ciebie utworzony. Nie twórz mi nowych wątków, bo robi się bałagan i duplikatów, które trzeba będzie usuwać. W razie jakichkolwiek wątpliwości z Twojej strony zawsze możesz się zapytać, poprzez wiadomość prywatną. Pozdrawiam.


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 21 listopad 2014 - 11:36

  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#7 Jajcon1986

Jajcon1986

    Mruk

  • Uzytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów
  • Skąd:Niedrzwica Duża

Napisano 24 listopad 2014 - 18:22

OK za wszystko Przepraszam.

 

P.S. W porządku, nic się nie stało. Moderator.


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 24 listopad 2014 - 18:30
dopisek.

  • 0

#8 ewa_styburska

ewa_styburska

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 25 listopad 2014 - 18:22

Jestem niepełnosprawna w stopniu znacznym,mieszkam w Warszawie w bloku na 4 piętrze bez windy.To oraz całkowity brak bliskich zmusza mnie do skorzystania z Domu Opieki Społecznej,oczywiście państwowego. Na razie korzystam z opiekunek pn-czw 2x1,5 godz. rano i wieczorem a w pozostałe dni po godzinie.Staram się dostać do domu im.Matysiaków na Arabskiej, ale robią mi trudności bo to dom dla podeszłych wiekiem a nie dla przewlekle somatycznie chorych jak ja (stwardnienie rozsiane).Mam 60 lat.Czy ktoś ma pojęcie o domach pomocy w Warszawie: Kombatant na Sterniczej, Domu dla kombatantów na Dickensa,na Wójtowskiej 13,na Kawęczyńskiej4b,Solec36a i Hetmańskiej44.Jeżeli nie dostanę się do Matysiaków to któryś z ww.domów muszę wybrać.Ktokolwiek widział i wie jak tam jest?


  • 0

#9 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6291 postów
  • Skąd:home

Napisano 25 listopad 2014 - 18:58

Ażeby nie było, że jestem ta niedobra, bo nie jestem :P :) Znalazłam stronę, gdzie jest wykaz domów opieki i innych palcówek opiekuńczych, wystarczy tylko skupić się na swoim województwie:

http://www.domyopieki.pl/

 

Może komuś akurat się przyda.

 

Poniżej ogólne informacje o domach opieki w Polsce:

http://wyborcza.pl/1...mu_opieki_.html


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#10 Janusz74

Janusz74

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 15 grudzień 2014 - 17:57

Tutaj podobny portal z prezentacjami.

 

http://domy.dps.pl/

 

Polecam zwłaszcza fajnie opracowaną podstronę o załatwianiu formalności itp. aby w ogóle do DPSu się dostać, swego czasu mi się to bardzo przydało.


  • 0

#11 Jajcon1986

Jajcon1986

    Mruk

  • Uzytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów
  • Skąd:Niedrzwica Duża

Napisano 04 luty 2016 - 11:57

Wiecie co? Chciałbym już bardzo odciążyć mych Rodziców. Jestem poważnie zainteresowany kupnem mieszkania w Lublinie. Tylko chciałbym prosić admina o pozwolenie na przedstawienie dla mnie linków do ofert takich mieszkań. To naturalne, że jako osoba niepełnosprawna chciałbym tak do drugiego piętra i koniecznie z windą... Wynika to z faktu, że mieszkam w połowie tej trasy między Lublinem a Kraśnikiem, a konkretnie w Niedrzwicy. Także muszę posiadać łatwy dojazd. W samym mieszkaniu ważne dla mnie jest by kuchnia stanowiła oddzielne pomieszczenie, a nie była aneksem w salonie, gdyż moim zdaniem to mało praktyczne dla inwalidy. Jeden z pokoi, to ma być sypialnia, a drugi pokój dzienny. Naturalnie, że gdybym założył Rodzinę, to trochę za małe takie mieszkanie. Ale wątpię w taki łut szczęścia, więc myślę o mieszkaniu dla samotnika.


Użytkownik kuba edytował ten post 05 luty 2016 - 11:57
Poprawa interpunkcji

  • -1

#12 asia_86

asia_86

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 128 postów

Napisano 04 luty 2016 - 12:20

Na Facebook-u jest profil : Mieszkania przystosowane dla osób niepełnosprawnych wynajem/sprzdaż  Ceny nie są małe....

 

 

PS Poruszasz się na wózku ?? Dasz radę sam przesiąść się z wózka na np łóżko ??

PPS Może lepsze były by dla ciebie zajęcia w FAR ? Daję link : https://www.far.org.pl/   albo rehabilitacja w szpitalu np w Konstancinie - Jeziorna: http://ckr.pl/szpita...ilitacyjny/  ??


Użytkownik asia_86 edytował ten post 05 luty 2016 - 16:04

  • 0

#13 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6291 postów
  • Skąd:home

Napisano 05 luty 2016 - 10:40

Ciekawy artykuł i zarazem rzeczywistość ...- "gdy rodziców zabraknie ...". Dotknięty temat DPS-ów, jak i prywatnych domów opieki dla osób niepełnosprawnych:

http://www.niepelnos...D617DF6F35221E0


  • 1

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#14 Jajcon1986

Jajcon1986

    Mruk

  • Uzytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów
  • Skąd:Niedrzwica Duża

Napisano 21 luty 2016 - 12:07

W takim razie nie wiem czy dobrze myślę ale co mogę zrobić w moim przypadku ze swym przegranym życiem ? Chciałbym koniecznie oddać się pod jakąś specjalistyczną opiekę ze względu na fakt że jestem gigantycznym ciężarem dla mych Rodziców mimo tego że Oni tego nie okazują to ja już swoje lata mam i wiem. Poza tym z tego co wiem to wraz z wiekiem będzie coraz gorzej pod każdym kątem. W związku z tym chciałbym prosić Państwa o dane miejsc gdzie mogę się położyć na dożywocie. Co prawda to nie będzie zbyt długie życie ale w mych optymistycznych wersjach jeszcze z trzydzieści lat będę się błąkał po Matce Ziemi o ile ten Pan na górze mi pozwoli

Dziękuje bardzo jestem szalenie Wdzięczny za pomoc tego typu.
Choć w sumie chciałbym znaleźć drugą Połówkę.


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 21 luty 2016 - 12:40
połączono trzy posty w całość.

  • -1

#15 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6291 postów
  • Skąd:home

Napisano 21 luty 2016 - 12:59

Jajcon1986 Ty chyba sprawdzasz Naszą cierpliwość dosłownie. Każdy dom opieki kosztuje, tym bardziej specjalistycznej, jak i każde mieszkanie (kupno, wynajem). I nie licz na cuda, bo ich nie ma. Zresztą, już Ci ktoś tu o tym pisał, a Ty dalej swoje. Jeśli rodzice Cię akceptują i tolerują, to chyba czas najwyższy docenić to i przestać w końcu narzekać. Ciesz się, że ich jeszcze masz, bo bardziej życzliwych ludzi w życiu to Ty nie znajdziesz, od nich samych. Zajmij się czymś, najlepiej sobą. Znajdź sobie hobby, albo jakieś inne ciekawe zajęcie. Przestaniesz wtedy tyle myśleć i się gubić we własnych słowach.

Choć w sumie chciałbym znaleźć drugą Połówkę.

Ażeby mieć szansę na jej znalezienie, musisz zmienić nastawienie i bardziej się postarać. Sorry, ale nikt nie lubi, jak ktoś wiecznie narzeka i marudzi. Powinieneś to wiedzieć, że to odpycha, a nie przyciąga. Więc ogarnij się!!!


  • 2

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#16 Jajcon1986

Jajcon1986

    Mruk

  • Uzytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów
  • Skąd:Niedrzwica Duża

Napisano 21 luty 2016 - 14:24

Dziękuje Aniołku za rady oraz gigantyczną tolerancje. Miło że ten portal posiada tak Życzliwych Pracowników jak Ty. Wiesz napewno masz u mnie bukiet kwiatów jeśli dojdzie kiedykolwiek do spotkania. No chyba że pozwolisz się zaprosić na kawę w takim wypadku serdecznie Zapraszam do siebie. Do Niedrzwicy Dużej  a dokładny adres podam na privie o ile zechesz wpaść.


  • 0

#17 Jajcon1986

Jajcon1986

    Mruk

  • Uzytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów
  • Skąd:Niedrzwica Duża

Napisano 22 luty 2016 - 12:09

A mogę prosić o linki do prezentacji takowych placówek w Lubelskim?


  • 0

#18 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 22 luty 2016 - 12:34

Proszę http://domy.dps.pl/szukaj/lubelskie


  • 0

#19 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6291 postów
  • Skąd:home

Napisano 22 luty 2016 - 12:42

Jajcon1986 dziękuję, ale nie jestem zainteresowana i nie przejawiam takich zamiarów. Mam swoje życie, bardzo udane i nie zamierzam nic zmieniać. Wiec, jak wyskakujesz z czymś takim, to upewnij się najpierw, czy powinieneś. Wolna Amerykanka nie jest wskazana.


Miło że ten portal posiada tak Życzliwych Pracowników jak Ty.

Dla jasności i ucięcia wszelkich spekulacji portal ten nie jest firmą. Nie zarabiam na tym, robię to co robię z własnej, nieprzymuszonej woli. Bo chcę, lubię i jeszcze mam na to siły.
 

A mogę prosić o linki do prezentacji takowych placówek w Lubelskim?

Podobna prośba padła już tutaj:
http://www.ipon.pl/f...ia/#entry217458 i tutaj: http://www.ipon.pl/f...ie/#entry214741
 
Oby uzyskana odpowiedź ucięła temat raz na zawsze, przynajmniej z Twojej strony. Trudno bowiem ciągle się powtarzać.

 

P.S. Ponawianie po raz kolejny tych samych tematów i próśb, będzie kończyć się usuwaniem i zablokowaniem tworzenia nowych treści.


  • 2

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#20 Jajcon1986

Jajcon1986

    Mruk

  • Uzytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów
  • Skąd:Niedrzwica Duża

Napisano 22 luty 2016 - 21:15

Za dublowanie tematów serdecznie przepraszam.

 

I oby już tak zostało. Moderator.


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 22 luty 2016 - 21:35
dopisek.

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych