Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Kilka pytań dotyczących ulg na przejazdy PKS.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Merol

Merol

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 28 czerwiec 2014 - 15:36

Witam

We wrześniu zamierzam składać wniosek o przedłużenie obowiązującego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności. Jestem osobą dorosłą poszukującą pracy po studiach. Mam umiarkowany stopień niepełnosprawności (choroby neurologiczne wzroku i ruchu) Choć tu już trochę pisano na ten temat mam kilka pytań do forumowiczów korzystających z ulg na przejazdy PKS i PKP.

1) Pisano w jednym z wcześniejszych tematów że ulgi na przejazdy PKS można uzyskać jadąc do szkoły i z powrotem, na turnus rehabilitacyjny, do lekarza itp. Czy zatem ulgi nie obowiązują np przy przejazdach do pracy i z powrotem lub przy wyjeździe do rodziny czy przyjaciół.

2) Czy do korzystania z ulg na PKS wystarczy wozić ze sobą kserokopię orzeczenia o niepełnosprawności? czy należy wyrobić sobie jakiś inny dokument? jaki, gdzie się go wyrabia, jakie dokumenty są do tego potrzebne?

3 Ile procent ulgi na przejazdy PKS uzyskuje osoba z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności z opiekunem lub bez niego?

4) czy są jakieś ulgi na bilety miesięczne PKS ( dojazd do danej miejscowości do pracy?


  • 0

#2 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 28 czerwiec 2014 - 19:00

Witaj

 

Mogłabym odpowiedzieć Ci krótko i jednym zdaniem - Ulgi na przejazdy w PKS zależne są od przewoźnika.

 

- Czy dany przewoźnik honoruje ulgi dla wszystkich niepełnosprawnych, czy tylko dla niewidomych, czy może tylko dla ON z przewodnikiem musisz dowiadywać się na stronach danego przewoźnika lub przy informacji o danym połączeniu autobusowym. Dane są na stronach internetowych informujących o przejazdach PKS - Są naprawdę bardzo różne zasady i niektórzy nie honorują wcale ulg dla ON.

 

Jako potwierdzenie uprawnień do zniżkowych przejazdów należy mieć ze sobą dokument orzeczenia o niepełnosprawności i dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem, potwierdzający tożsamość i to, że orzeczenie jest Twoje. - Kierowcy raczej o dowód osobisty nie proszą, ale można trafić na służbistę.

 

Co do biletów miesięcznych, to nie jestem pewna, ale bardzo możliwe, że jest podobnie.

 

Jednak nie chcę Cię martwić, ale przy stopniu umiarkowanych chyba nie ma ulg w PKS...


Użytkownik Kicia edytował ten post 28 czerwiec 2014 - 19:01

  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#3 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6291 postów
  • Skąd:home

Napisano 29 czerwiec 2014 - 11:05

Jednak nie chcę Cię martwić, ale przy stopniu umiarkowanych chyba nie ma ulg w PKS...

 

Potwierdzam słowa Kici, a więcej na ten temat znajdziesz tutaj:

http://www.pks.info....entow-emerytow/

 

Odnośnie ulg w PKP:

http://www.intercity.../ulgi-ustawowe/

http://rozklad-pkp.p.../show/bilety-ic


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych