Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

problem z komputerem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 misshihi

misshihi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 716 postów
  • Skąd:Warszawa-Mokotów

Napisano 07 październik 2013 - 15:20

dzień dobry jestem synem misshihi bardzo proszę Państwa o pomoc otóz niedawno kupiłem komputer i jak włączam gry to mi po jakimś czasie wyskakuje blue screen z napisem hardware malfunction call your hardware vendor for support nmi parity check / memory parity error the system has halted bardzo proszę o pomoc Dziękuje :D mój system to windows 7 ultimate 32 bit ram 2 giga intel pentium 4 2 razy 2.9 ghz nvidia geforce 405


  • 0

"W iskier krzesaniu żywem ,   materiał to rzecz główna. 
Trudno najtęższym krzesiwem 
iskry wydobyć z... substancji miękkiej i podatnej" .


#2 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 07 październik 2013 - 18:02

Witaj,

Komputer nowy, używany czy składany? I od kiedy to się pojawiło? Czy oprócz tego komputer przy starcie wydaje jakieś dźwięki?

Błąd, o którym piszesz, może wynikać z kłopotów z pamięcią lub z kartą graficzną... Więcej szczegółów proszę. Może być na PW


  • 0

#3 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3583 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 07 październik 2013 - 18:12

Obstawiam problem z ram. Jeżeli to nówka, na gwarancji, reklamuj. Jeżeli nie, sprawdź czy problem występuje także wtedy jak założysz inne kości.


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#4 misshihi

misshihi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 716 postów
  • Skąd:Warszawa-Mokotów

Napisano 07 październik 2013 - 18:52

komputer kupowałem u jakiegoś informatyka więc używany i pojawia się to przy diablo 3 jade empire nawet przy heroes 3.5 mi się komputer zawiesza a nie włożę innych kości bo mam tylko jedną


  • 0

"W iskier krzesaniu żywem ,   materiał to rzecz główna. 
Trudno najtęższym krzesiwem 
iskry wydobyć z... substancji miękkiej i podatnej" .


#5 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 07 październik 2013 - 20:42

Czy przy starcie komputera BIOS sygnalizuje coś dźwiękiem? Jeśli tak, to po charakterystycznym pikaniu można dojść co to siadło.

 

Obstawiam problem z ram. Jeżeli to nówka, na gwarancji, reklamuj. Jeżeli nie, sprawdź czy problem występuje także wtedy jak założysz inne kości.

 

A ja obstawiam przegrzewanie się karty graficznej lub w ogóle coś z kartą. Sprawdź wentylator. wyczyść ją, przyjrzyj się stykom. W przypadku problemu z pamięcią, możesz spróbować poprzekładać pamięć w pozostałe gniazda, sprawdź pamięć programem mem test. Jeśli się okaże że pamięć jest uszkodzona, to czeka Cie wymiana. Jeśli możesz, ściągnij jakąś dystrybucję linuxa i uruchom go w wersji live bez instalacji - przetestuj jak to się wtedy będzie  się komp zachowywał. Jeśli linux będzie chodził, bez problemu, problemu trzeba szukać gdzie indziej...

Może być jeszcze za słaby zasilacz....


  • 0

#6 misshihi

misshihi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 716 postów
  • Skąd:Warszawa-Mokotów

Napisano 07 październik 2013 - 22:59

przy starcie kompa nic nie piszczy w czwartek ide do typka z komputerem zobaczę czy coś naprawi jak nie to mu oddam kompa bo już mnie wqrza :(

Dziękuję za odpowiedzi - Artur


Użytkownik misshihi edytował ten post 08 październik 2013 - 07:20

  • 0

"W iskier krzesaniu żywem ,   materiał to rzecz główna. 
Trudno najtęższym krzesiwem 
iskry wydobyć z... substancji miękkiej i podatnej" .


#7 kar27

kar27

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 346 postów

Napisano 12 maj 2014 - 08:44

Witajcie

Mam problem z komputerem po zeskanowaniu dokumentu pojawia się komunikat brak biblioteki jak można sobie z tym problem  poradzić dodam ze mam laptop Toshiba.

Dziękuje z góry za pomoc

Pozdrawiam

Karol


  • 0
karol

#8 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 12 maj 2014 - 09:30

Jaki skaner, jakim programem skanujesz i w którym momencie dokładnie (czy to jest problem z transferem, problem już z obróbką obrazu/tekstu) wyskakuje Ci błąd biblioteki? Jakiej konkretnie?


  • 0

#9 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3583 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 12 maj 2014 - 18:18

I co istotne, jakiego systemu używasz?


  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#10 kar27

kar27

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 346 postów

Napisano 13 maj 2014 - 07:14

Hej

Mam zainstalowany system Windows 7, używam tzw. combo czyli drukarka, skaner ,ksero.

Po zakończeniu skanowania nie mogę przenieś dokumentu do obrazów ponieważ wyskakuje komunikat czerwony brak lub delete biblioteki, ja osobiście żadnej biblioteki nie usuwałem.

Pozdrawiam


  • 0
karol

#11 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 13 maj 2014 - 09:47

Czy ten błąd wyskakuje od początku zainstalowania oprogramowania i sprzętu, czy pojawił się nagle od tak, czy po jakiejś aktualizacji? Czy dokładnej nazwy biblioteki nie znasz? Istnieje takie ryzyko, że po jakiejś aktualizacji, czy to systemu czy oprogramowania do skanera, coś mogło pójść nie tak i mogła zniknąć biblioteka. Jeśli to jest biblioteka od skanera, usunięcie sterownika wraz z oprogramowaniem i zainstalowanie go ponownie, powinno pomóc. Gorzej jak to jest jakaś biblioteka Windowsowa...


  • 0

#12 kar27

kar27

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 346 postów

Napisano 14 maj 2014 - 08:53

Hej Kuba

Niestety nazwy biblioteki nie pamiętam ,problem pojawia sie po zakończeniu skanowania niem mam tego dokumentu zapisanego w Pictures bo wtedy pojawia sie ten komunikat o tym ze biblioteka została usunięta.

Pozdrawiam


  • 0
karol

#13 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 14 maj 2014 - 13:59

Przeinstaluj (odinstaluj i zainstaluj) całe oprogramowanie do kombajnu...

Pozdrawiam


  • 0

#14 kar27

kar27

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 346 postów

Napisano 15 maj 2014 - 08:16

Dziękuje za pomoc


  • 0
karol


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych