Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Odaptacja pomieszczeń.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vesperos

Vesperos

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 11 luty 2010 - 21:09

Witam

Moja mama po śmierci babci została opiekunem prawnym siostry która jest niepełnosprawna.
Ciotka jest osobą niepełnosprawną, z orzeczeniem o 1 grupie inwalidzkiej, jest osobą ubezwłasnowolnioną, niezdolną do samodzielnej egzystencji (nie potrafi się ubrać, umyć, nie potrafi czytać, pisać itp...)
Niepełnosprawna oczywiście mieszka u nas w domu i są niestety problemy z przystosowaniem pomieszczeń.
Pokój w którym mieszka jest na innym poziomie niż ubikacja, co powoduje konieczność schodzenia po schodach w nocy, i czyjąś pomoc. Łazienka nie ma prysznica jedynie wannę która sprawia wiele problemów podczas mycia i niesie za sobą ryzyko poślizgnięcia, nie ma uchwytów i urządzeń sanitarnych przystosowanych dla niej.

Pytanie jest takie, czy taka osoba kwalifikuje się do dofinansowania adaptacji pomieszczeń do stanu pozwalającego bezpieczne ich używanie?
Proszę o poradę, gdzie szukać pomocy.
  • 0

#2 raczek0676

raczek0676

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 63 postów

Napisano 11 luty 2010 - 22:49

wniosek należy złożyć w powiatowym centrum pomocy rodzinie. Można go ściągnąć ze strony PCPR. Uważam że warto jest złożyć. Powodzenia
  • 0

#3 MariannaS

MariannaS

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 257 postów

Napisano 12 luty 2010 - 07:01

Albo ze http://www.scon.waw.pl/ myśle również ze warto złożyć powodzenia życze
  • 0
Kobiety nie są po to, by je rozumieć, lecz po to by je kochać - Oskar Wilde



Marianna :)

#4 Vesperos

Vesperos

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 12 luty 2010 - 10:03

Ale czy taka osoba kwalifikuje się do czegoś takiego? czy bariera nie jest tutaj wiek? (51 lat).
Ewentualnie jakie szanse są na przyznanie pomocy.
  • 0

#5 MariannaS

MariannaS

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 257 postów

Napisano 12 luty 2010 - 10:24

Myślę ze duże ale nie moge zagwarantować trzeba próbować z tego co piszesz powinni wam przyznać dofinansowanie tym bardziej ze stopień znaczny a wiek chyba nie gra tu roli musisz się dowiedzieć życze powiodzenia
  • 0
Kobiety nie są po to, by je rozumieć, lecz po to by je kochać - Oskar Wilde



Marianna :)

#6 Gość_biedruszczak_*

Gość_biedruszczak_*
  • Gość

Napisano 12 luty 2010 - 19:37

To wszystko zależy od pieniędzy jakie ma dany MOPR.
Jeżeli chodzi o Wlkp. to czeka się parę lat na takie dofinansowanie, ja ostatnio zmieniłem mieszkanie na parter i łazienka była kompletnie nie dostosowana, wanna itd., posiadam też znaczny stopień niepełnosprawności, złożyłem wniosek i dostałem decyzję odmowną, gdyby nie pomoc mojego Taty do do tej pory kąpiel była by dla mnie koszmarem.
Próbować trzeba - powodzenia.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych