Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

likwidacja barier w komunikowaniu się i technicznych.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 uszatek

uszatek

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 25 styczeń 2010 - 23:08

Złożyć wniosek można, ale... wątpliwa sprawa, aby PCPR przyznał dofinansowanie przy tej chorobie :(
  • 0

#2 cinek1111

cinek1111

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 58 postów

Napisano 25 styczeń 2010 - 21:36

Witam.
Mam do was pytanie.
Chciałbym złożyć wniosek o dofinansowanie mi do remontu łazienki i WC czyli wymiana piecyka gazowego wanny zlewu muszli klozetowej i dwóch kranów.Mam stopien umiarkowany.Nie jestem osobą jezdząca na wózku inwalidzlkim ani słabosłyszaca ani słabowidzaca.Tylko mam zespół Gille de Toureta czy mi przyznaja dofinansowanie.czy to bedzie do barier architektonicznych czy technicznych zaliczane?
Prosze o odpowiedz:)
  • 0

#3 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 26 styczeń 2010 - 16:01

Przykładowe zasady i procedury dofinansowania likwidacji barier w komunikowaniu się i barier technicznych:

http://www.pcprwejhe...e-i-techniczne/

Złożyć wniosek zawsze warto.
Powodzenia :)
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#4 monik-aa

monik-aa

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 15 kwiecień 2010 - 23:12

Złożyłam wniosek na dofinansowanie łazienki do PCPR w styczniu, w lutym były Panie, przeprowadziły wywiad, w marcu dostałam pismo,że na razie nie mają środków i trzeba czekać. Kwiecień - kolejne pismo, że[b] "wniosek został umieszczony na liście rezerwowej z szansą na pozytywne rozpatrzenie w przypadku zwiększenia puli środków lub rezygnacji innego wnioskodawcy z przyznanych środków". Dziś rozmawiałam z panią dyrektor osobiście, która powiedziała, że kolejna pula środków będzie na przełomie września/października. Kpiny po prostu, gdzie jest ta pomoc dla osób niepełnosprawnych???

Wniosek dotyczy mojej babci, ma 77 lat stopień niepełnosprawności znaczny, wydany na czas nieokreślony ze względu schorzenie narządu ruchu (porusza się o kulach). Mieszka samotnie w domu własnym jednorozinnym, w którym nie ma łazienki ani kanalizacji, więc siusiu robi do wiaderka (sama nie wiem jak, bo ma przecież dwie kule). Do kuchni ma doprowadzoną tylko zimną wodę bez odpływu, więc też ścieki trzeba wynosić wiaderkiem. Sytuacja nie do pozazdroszczenia, a tu trzeba czekać.... Tylko na co???

Czy miał ktoś podobny przypadek? Co mogę jeszcze zrobić, by nadać tempa tym okrutnym procedurom. Myślałam o napisaniu pisma do pani dyrektor dokładnie opisującym sytuację (bo rozmowa nic nie dała) lub pismo bezpośrednio do PEFRON, może tam są bardziej wrażliwi.... Proszę o pomoc, czy jakieś sugestie
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych