Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Usuwanie barier architektonicznych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 25 kwiecień 2010 - 11:26

A ga ta - ja mam coś takiego gortomed.pl/podnosnik_wannowy.php i chwalę sobie, bo można wejść do wanny i wyjść z niej bez potrzeby osób drugich.
  • 0

#2 a ga ta

a ga ta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 241 postów

Napisano 25 kwiecień 2010 - 09:13

Mam pytanie odnośnie dostosowania łazienki. W nowym domu miałam w łazience mieć tylko prysznic. Rehabilitanci zalecili jednak wannę. Jaki podnośnik wannnowy polecacie?
I drugie pytanie dom, który miał być dostosowany, takim nie jest mam mieć mały ok 12 m kwadratowych) pokój. Jak go umeblować by był funkcjonalny dla wózkowicza. I muszę mieć tam miejsce do ćwiczeń :angry:
  • 0

#3 Rinah

Rinah

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 14 listopad 2009 - 16:07

Witajcie,

Darujcie jeśli taki wątek już był gdzieś zakładany, ale poszukuję informacji na temat firm, które zajmują się usuwaniem barier architektonicznych, a także całej procedury ubiegania się o to. Mieszkam w Krakowie, w budowanym jeszcze za komuny bloku i nie mam możliwości samodzielnego opuszczenia mieszkania na wózku inwalidzkim. Stąd poszukuję rzetelnej firmy, która mogłaby wprowadzić stosowne zmiany architektoniczne i pomogła w załatwieniu wszelkich formalności. Znacie takową?
  • 0

#4 irena48

irena48

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 17 listopad 2009 - 15:48

Już wiem jak wyglądają formularze - znalazłam w internecie. Bo dofinansowuje urząd miasta, gminaitp Potem tak samo w internecie znalazłam firmę - bardzo popularny droższy Goldbud świadczący usługi w całej Polsce. Mili szybcy ale korzystają "ze stałych fragmentów gry", stosują popularne w całym kraju platformy przyschodowe... Było przyjemnie, ale wycofali się - nietypowe schody, szerokie a zbyt mało miejsca przed nimi... Znalazłam inną e-mail: A.Pawlik@windyap.pl,
e-mail: biuro@windyap.pl Firma warszawska, fajna. Wszystko byłodobrze KIEDY WSPOLNOTA MIESZKANIOWA NIE ZGODZIŁA SIĘ NA ZMIANY!!! Dom, gdzie mieszkają starzy ludzie + dwie osoby na wózkach... Siedzę i nie mogę wyjść, jak Ty
  • 0

#5 wwwjerzyk

wwwjerzyk

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 02 styczeń 2010 - 19:52

Post usunięty. Admin

ja też się z nimi skontaktowałem i już mam wszystko co potrzeba oczywiście wniosek do PCPR-u musisz złożyć sam a poza tym super się z nimi można dogadać
  • 0

#6 Gość_biedruszczak_*

Gość_biedruszczak_*
  • Gość

Napisano 19 styczeń 2010 - 20:07

Witam.
Ja mam trochę inne pytanie.
Pracuję w Komendzie Wojewódzkiej Policji i mam takie pytanie czy jest możliwość aby PFRON sfinansował mi windę na wysokość wysokiego parteru w miejscu pracy?
  • 0

#7 Gość_biedruszczak_*

Gość_biedruszczak_*
  • Gość

Napisano 31 styczeń 2010 - 21:04

[quote name='wwwjerzyk]Tak jak pisałem to Policja powinna wnioskować o dofinansowanie likwidacji barjer architektonicznych w jej budynku i to już nie tylko jako' date=' że zatrudnia osoby niepełnosprawne, ale budynek komendy jest budynkiem publicznym i musi być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jeśli nie jest jego właścicielem taki obowiązek spoczywa na właścicielu budynku. Nie jest to napewno proste,ale napewno do zrobienia jest tylko kwestia zaangażowania odpowiedzialnych za to osób naj prościej jest stwierdzić " nie mamy pieniędzy" trzeba ich szukać.[/quote']
Jest jeden problem bo to nie jest budynek publiczny ponieważ interesanci tam nie są przyjmowani.
  • 0

#8 wwwjerzyk

wwwjerzyk

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 27 styczeń 2010 - 09:04

Witam.
Ja mam trochę inne pytanie.
Pracuję w Komendzie Wojewódzkiej Policji i mam takie pytanie czy jest możliwość aby PFRON sfinansował mi windę na wysokość wysokiego parteru w miejscu pracy?

To firma powinna wnioskować o dofinansowanie takich rzeczy tym bardziej, że jest to Policja i powinna być dostępna dla on.:(
  • 0

#9 Gość_biedruszczak_*

Gość_biedruszczak_*
  • Gość

Napisano 28 styczeń 2010 - 20:54

Witam.
Ja mam trochę inne pytanie.
Pracuję w Komendzie Wojewódzkiej Policji i mam takie pytanie czy jest możliwość aby PFRON sfinansował mi windę na wysokość wysokiego parteru w miejscu pracy?

To firma powinna wnioskować o dofinansowanie takich rzeczy tym bardziej, że jest to Policja i powinna być dostępna dla on.:(

To ja wiem, że firma a nie ja, ale czy wogle jest szansa że zrobią mi tą windę tzn. czy PFRON da pieniądze bo Policja na pewno nie da bo nie ma :-(
  • 0

#10 wwwjerzyk

wwwjerzyk

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 31 styczeń 2010 - 09:11

Tak jak pisałem to Policja powinna wnioskować o dofinansowanie likwidacji barjer architektonicznych w jej budynku i to już nie tylko jako, że zatrudnia osoby niepełnosprawne, ale budynek komendy jest budynkiem publicznym i musi być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jeśli nie jest jego właścicielem taki obowiązek spoczywa na właścicielu budynku. Nie jest to napewno proste,ale napewno do zrobienia jest tylko kwestia zaangażowania odpowiedzialnych za to osób naj prościej jest stwierdzić " nie mamy pieniędzy" trzeba ich szukać.
  • 0

#11 wwwjerzyk

wwwjerzyk

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 01 luty 2010 - 06:27

Nie pozostaje Ci nic innego jak porozmawiać z pracodawcą ustawa jest mówi jednoznacznie (Dz.U. z 2002 r., Nr 75, poz. 690, zm.: Dz.U. z 2003 r., Nr 33, poz. 270; Dz.U. z 2004 r., Nr 109, poz. 1156) "§ 54. 1. Budynek średniowysoki i wyższy - budynek użyteczności publicznej, budynek mieszkalny wielorodzinny, budynek zamieszkania zbiorowego, z wyłączeniem budynku koszarowego, a także inny budynek, w którym co najmniej jedna kondygnacja nadziemna z pomieszczeniami przeznaczonymi na pobyt więcej niż 50 osób znajduje się powyżej 12 m ponad poziomem terenu, oraz dwukondygnacyjny i wyższy budynek opieki zdrowotnej i opieki społecznej należy wyposażyć w dźwigi osobowe. Budynek np. policji zawsze jest budynkiem urzyteczności publicznej nie przyjmowanie interesantów to napewno argument nestety dla kogoś, kto nie będzie chciał Ci pomóc.
  • 0

#12 windy-schodowe

windy-schodowe

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 16 marzec 2010 - 12:11

Witam wszystkich
W odpowiedzi na Państwa dyskusję pozwolę sobie zaproponować Państwu naszą ofertę, która skutecznie usuwa bariery architektoniczne w postaci schodów.
Firma Windy Schodowe oferuje Państwu krzesła schodowe pozwalające osobom starszym lub niepełnosprawnym na łatwe i bezpieczne poruszanie się po schodach.
Więcej informacji na nasz temat znajdą Państwo na stronie
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych