Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Dom Wypoczynkowy "Rzemieślnik " - Zakopane


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Nataszka

Nataszka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 16 maj 2008 - 09:09

Jadę w lipcu na turnus rehabilitacyjny do Zakopanego - Dom Wypoczynkowy "Rzemieślnik" przy ul.Makuszyńskiego. Czy ktoś tam był ? Jakie są warunki ? Oprócz tego,że chcę wypocząć , marzę o normalnych , przyzwoitych warunkach .Wpłaciłam już kwotę wstępną ...., ale jestem pełna obaw .... :/
  • 0
" Patrz w gwiazdy , ale uważaj na drogę ..."

#2 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 16 maj 2008 - 16:55

Nataszka, Tu masz link do strony domu wypoczynkowe rzemieślnik http://www.rzemieslnik.zakopane.pl/
nie byłem tam, ale wyglada przyzwoicie i mogę cie zapewnić ze jest blisko centrum
  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#3 Nataszka

Nataszka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 16 maj 2008 - 18:08

Dziękuję Tomaszku za linka .... obejrzałam fotki ...tak , masz rację ,wygląda przyzwoicie . Nie znam Zakopanego ...co roku bywam nad morzem , ale marzę o górach i chyba to marzenie wreszcie spełnię :) .....cieszę się .
  • 0
" Patrz w gwiazdy , ale uważaj na drogę ..."

#4 Kaneta

Kaneta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 261 postów
  • Skąd:Powiew Jodu... :)

Napisano 18 czerwiec 2008 - 11:34

Nataszko, mam pytanie. Gdzie załatwiałaś turnus rehabilitacyjny w Rzemieślniku w Zakopanem? Dzowniłam do nich odesłąli mnie do kogoś kto organizuje. Ale ten Pan powiedział, że w okresie letnim nie organizują tam turnusów rehabilitacyjnych :-(.
  • 0
Najpiękniejszych chwil nie zaplanujesz, one przyjdą same...

#5 Nataszka

Nataszka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 05 wrzesień 2008 - 22:22

[quote name='fajnaania]Nataszko' date=' mam pytanie. Gdzie załatwiałaś turnus rehabilitacyjny w Rzemieślniku w Zakopanem? Dzowniłam do nich odesłąli mnie do kogoś kto organizuje. Ale ten Pan powiedział, że w okresie letnim nie organizują tam turnusów rehabilitacyjnych :-(.[/quote']
Sorki fajnaania , dopiero dzisiaj zauważyłam Twój post . Dawno nie wchodziłam na Forum . Może ta odpowiedż komuś jeszcze się przyda . Organizatorem turnusu rehabilitacyjnego w " Rzemieślniku " - Zakopane , jest Centrum Informacji i Organizacji Wypoczynku "Mierzeja " Rehabilitacja , Medycyna , Wypoczynek 75-255 Koszalin ul.Franciszkańska 118A/26 tel. 0-94 346 89 41 . Na turnusie rehabilitacyjnym byłam od 3-16.07.2008r. po tym terminie, aż do końca pażdziernika nie ma turnusów rehabilitacyjnych .Kolejny turnus zaczyna się w listopadzie .

fajnaania , podobno do " Rzemieślnika " trzeba załatwiać z dużym wyprzedzeniem . Ja miałam farta , ktoś zrezygnował i tym sposobem byłam w górach . Zawsze się obawiałam takich dalekich wyjazdów , ale było cudnie , kocham morze , ale góry to też niesamowity urok . Jeżeli jeszcze masz pytania , z przyjemnością odpowiem :)
  • 0
" Patrz w gwiazdy , ale uważaj na drogę ..."

#6 Beata7

Beata7

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 10 styczeń 2009 - 22:52

Nataszka, proszę napisz jak jest w tym Rzemieślniku - jakie pokoje, jedzenie, jaka organizacja zabiegów i wypoczynku ogólnie. I czy istnieje perspektywa że nie bedzie gdzie zaparkować auta - bo z tego co wiem to parking tam malutki jest. Aha - jeszcze jedno - jest tam na terenie ośrodka jakikolwiek plac zabaw? Będę wdzięczna za sugestie.
Wyczytałam że w Bukowinie Tatrzańskiej też byłaś - napisz proszę gdzie lepsze warunki, kadra i zaplecze - dla dzieci oczywiście. Dzięki z góry.
  • 0

#7 Nataszka

Nataszka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 15 luty 2009 - 17:27

Beata7 ....domyślam się ,że spóżniłam się z odpowiedzią , wybacz , ale od 3 stycznia walczyłam z grypą i powikłaniami .Wracam do tematu .Może ktoś skorzysta . Pytałaś o parking . Faktycznie jest jeden mały i drugi z prawej strony budynku większy - strzeżony .Czy byłam zadowolona ? W pierwszej chwili nie bardzo , mogę powiedzieć ,że zniesmaczyło mnie zachowanie personelu na stołówce . Myślę ,że nie tylko mnie .Zabolał podział na tych z PFRON-u , MOPS-u / opłacanych z funduszu osób niepełnosprawnych / i osoby indywidualnie opłacające swój pobyt . O co konkretnie chodziło ? O wyżywienie :/ . A konkretnie o tzw. " szwedzki stół " Osoby indywidualnie płacące miały do niego dostęp , a Ci z funduszu ON ....nie . Przez chwilę poczułam się jak osoba drugiej kategorii . To mi się nie podobało i to zabolało . A może jestem przewrażliwiona :( . Ale przyznaję szczerze ,że zarówno dyrekcja jak i personel , to osoby bardzo miłe i kontaktowe .Ten "szwedzki stół " ,to jedyny zgrzyt . Dyrekcja Domu Rehabilitacyjno - Wypoczynkowego " Rzemieślnik " w Zakopanem, wspaniała , dobra organizacja . Pokoje z balkonem - 1,2,3 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym , telewizorem , czajnikiem.Pokoje czyste , ręczniki w łazience codziennie wymieniane , pokoje codziennie sprzątane. Ośrodek , czysty , zadbany . Oczko w głowie Pani dyrektor .Dom jest usytuowany u stóp Giewontu ,praktycznie w samym centrum Zakopanego ,5 minut spacerkiem do Krupówek . Ośrodek przyjmuje osoby niepełnosprawne ze schorzeniami : kobiety po mastektomii , z chorobami neurologicznymi , z chorobami układu oddechowego , z chorobami układu pokarmowego , z epilepsją , ze schorzeniami układu krążenia , z upośledzeniem umysłowym .
Rehabilitacja ,zabiegi tylko dla uczestnika turnusu - według zaleceń lekarza / maksymalnie 8 dni zabiegowych / ,inhalacje , elektroterapia , masaż klasyczny , sollux , ćwiczenia zbiorowe i basen w innym Ośrodku - minus ,że trzeba tam dojść / niedaleko / . Latem to przyjemność .Żywienie ...trzy posiłki dziennie ,śniadanie , obiad , kolacja . Tylko ten " stół szwedzki " eh !!! :D nie dla mnie :D - szkoda , bo lubię "stoły szwedzkie " :D Muszę jednak pochwalić estetykę jadalni , smaczne jedzenie ....pochwała dla kucharek - wspaniale gotują . A domowe wypieki - pychota . Zamiast kolacji w budynku ,2 wieczorki z góralską kapelą pod " Janiołem " i grill... przemiła dyrekcja , dwoiła się i troiła ,żeby zadowolić uczestników . Aktywna rehabilitacja połączona z wypoczynkiem sprawiła ,że do domu wróciłam wypoczęta i szczęśliwa .Bardzo mi się w " Rzemieślniku " podobało :)
  • 0
" Patrz w gwiazdy , ale uważaj na drogę ..."

#8 Kaneta

Kaneta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 261 postów
  • Skąd:Powiew Jodu... :)

Napisano 27 luty 2009 - 09:40

Jesli ja mialabym wybierac to zdecydowanie Rzemieslnik. w Bukowienie bylam pare late temu, owszem podobalo mi sie ale wszedzie daleko, wiec czasami 2 razy dziennie jezdzilismy autem po okolicy i do Zakopanego. Co bylo uciazliwe. W Rzemieslniku nie bylam ale Zakopane tak, wiec lezy on w centrum, gdzie spokojnie mozna chodzic. Blisko do skoczni, Krupowek i nawet spacerkiem do Gubalowki. Niestey z tego co sie orientuje w wakacje nie organizuja turnusow, wiec dla mnie odpada :(. Bo ja jesli juz to lipiec- sierpien.
  • 0
Najpiękniejszych chwil nie zaplanujesz, one przyjdą same...

#9 Beata7

Beata7

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 27 marzec 2009 - 08:29

Dziękuję bardzo za odpowiedź - faktycznie troche późno bo już zarezerwowałam miejsca w Bukowinie. Do Rzemieślnika zniechęcił mnie praktyczny brak parkingu - bo to loteria czy się będzie miało miejsce czy nie i fakt że w zasadzie nikt nie potrafił mi powiedzieć, czy są pokoje 4-osobowe czy ich nie ma. jedna osoba twierdziła (organizator) że mają jeden pokój 4 osobowy - na półpiętrze - podejrzewam ze dali by nam pokój 3 osobowy z dostawionym 1 łóżkiem, ale nie potrafiłą mi powiedzieć czy ten pokój jest z balkonem czy nie. W ośrodku uzyskałam informację, ze pokoi 4 osobowych nie ma. Nie lubię takich sytuacji więc zrezygnowałam na rzecz Bukowiny. Tam dostanę 2 pokoje połączone ze sobą i praking strzeżony na 100%. A odległość mam nadzieję że nie będzie problem - potrzebuję tylko gór i szlaków turystycznych, a Zakopane raczej mi do szczęścia potzrebne nie jest. Wystarczy że można wyjśc na szlak rano i wrócić wieczorem. A w Bukowinie podobno można. Moje dzieci mają astmę, wszystko co im potrzebne w razie czego mieści się do plecaka, a poza tym nie zdarzyło nam się, żeby dostali ataku w górach. Mam nadzieję ze będzie ok. W każdym razie dziękuję. A w rzemieslniku organizują - ostatnie dni czerwca i poczatek lipca - to jest jedyny turnus wakacyjny.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych