Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

program Pegaz 2010 [ komputery ]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gupik25

Gupik25

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 10 maj 2011 - 18:18

w ubiegłym roku ten program nie był realizowany, czy ktokolwiek z was może wiedzieć czy będzie on realizowany w tym roku i kiedy będą przyjmować wnioski ??
  • 0

#2 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 10 maj 2011 - 20:18

Tez mnie to bardzo interessuje ale jesli chodzi o wozki.
  • 0

#3 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 11 maj 2011 - 07:40

A mnie to i to :)
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#4 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 11 maj 2011 - 16:03

Szanowna Pani,,

W odpowiedzi na pytanie zawarte w liście e-mail z dnia 10.05.2011 r. wysłanym na adres programy@pfron.org.pl z przykrością informuję, iż niestety nadal nie jesteśmy w stanie wskazać kiedy Zarząd PFRON będzie mógł wyznaczyć termin przyjmowania wniosków w ramach Programu „Pegaz 2010” w roku 2011. Fundusz nie może podjąć decyzji o przyjmowaniu wniosków bez możliwości zabezpieczenia na ten cel środków w planie finansowym PFRON. Odnośnie terminu naboru wniosków w ramach ww. programu proszę na bieżąco śledzić informacje zamieszczane w formie komunikatów na witrynie internetowej www.pfron.org.pl.

Z poważaniem
  • 0

#5 skrzypi7

skrzypi7

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 07 czerwiec 2011 - 17:44

Witam, takze śledzę poczynania co co tego programu w opcji Pegaz - Komputery. Na stronie www.pfron.org.pl pojawił się komunikat stwierdzający że dopiero w maju b.r. PFRON będzie w stanie przesunąć część środków na sztandarowe programy celowe. Dziwne ale po jakimś krótkim czasie został usunięty. Więc obym się mylił ale ja stawiam na wrzesień lub dalej.....
  • 0

#6 groiwona

groiwona

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 81 postów

Napisano 31 lipiec 2011 - 11:24

znowu nie ma dofinansowania do komputerów... 
http://www.pfron.org..._2011_roku.html
  • 0

#7 mandacik11

mandacik11

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 205 postów

Napisano 01 sierpień 2011 - 23:17

Skoro Pegaz sie ruszył to czas najwyższy na Komputer Dla Homera
  • 0

#8 dobiech

dobiech

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 03 sierpień 2011 - 09:09

PEGAZ 2O10 właśnie od 1 sierpnia ruszył, ale niestety bez komputerów. Na stronie PEFRONu dostępne są wnioski w formacie pdf i nie można ich wypełniać w komputerze. Mam problem z pisaniem ręcznym. Może ktoś wie co z tym zrobić, żeby można było te wnioski wypełnić za pomocą klawiatury ?
  • 0

#9 mandacik11

mandacik11

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 205 postów

Napisano 05 sierpień 2011 - 11:42

http://www.pfron.org...a_w_2011_r.html
nareszcie sie cos ruszyło w sprawie komputerów
  • 0

#10 Gupik25

Gupik25

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 25 sierpień 2011 - 19:51

a reszta niepełnosprawnych to co, innych niepełnosprawności nie ma, np. osoby które mają niedowład czterokonczyniowy to już takim komputer jest niepotrzebny czy jak ??
  • 0

#11 Gość_Majonez_lodz_*

Gość_Majonez_lodz_*
  • Gość

Napisano 26 sierpień 2011 - 17:41

http://www.pfron.org.pl/portal/pl/46/1206/Komputer_dla_Homera_2010__realizacja_w_2011_r.html
nareszcie sie cos ruszyło w sprawie komputerów

Co Ci się ruszyło??? Przecież napisane jest że to "program dla Homera", o Pegazie możesz zapomnieć kolego. Trzeba czytać trochę ze zrozumieniem...
  • 0

#12 mandacik11

mandacik11

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 205 postów

Napisano 26 sierpień 2011 - 20:52

A co masz wpisane w temacie pegaz(komputery)
to czyli chodzi o homera tez bo z tego co wiem to pegaz nie zajmuje sie komputerami. Popatrz uwaznie!
  • 0

#13 Gość_Majonez_lodz_*

Gość_Majonez_lodz_*
  • Gość

Napisano 26 sierpień 2011 - 22:35

A co masz wpisane w temacie pegaz(komputery)
to czyli chodzi o homera tez bo z tego co wiem to pegaz nie zajmuje sie komputerami. Popatrz uwaznie!


"Komputer dla Homera 2010"
http://www.pfron.org...erwca_2010.html

V. Adresaci programu

1. Adresatami programu są:

1) pełnoletnie, aktywne zawodowo lub uczące się osoby niepełnosprawne z powodu dysfunkcji narządu wzroku lub dysfunkcji narządu wzroku i innych sprzężonych niepełnosprawności, posiadające aktualne orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne, z zastrzeżeniem ust. 2.

2) osoby niepełnosprawne z powodu dysfunkcji narządu wzroku lub dysfunkcji narządu wzroku i innych sprzężonych niepełnosprawności w wieku do lat 18, posiadające aktualne orzeczenie o zaliczeniu do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności lub aktualne orzeczenie o niepełnosprawności, realizujące obowiązek szkolny lub uczące się.

2. Kobiety powyżej 60 roku życia/mężczyźni powyżej 65 roku życia mogą uczestniczyć w programie o ile są zatrudnione/zatrudnieni.

"PEGAZ 2010"
http://www.pfron.org...Pegaz_2010.html
III. Podstawa prawna programu

Podstawą prawną uruchomienia i realizacji programu jest art. 47 ust. 1 pkt 4 lit. a ustawy o rehabilitacji (...).

IV. Cel programu

Program składa się z następujących modułów realizacji:
moduł pomocy w aktywizowaniu osób niepełnosprawnych poprzez likwidację barier transportowych i w komunikowaniu się, zwany dalej „modułem I”,
moduł pomocy w dofinansowaniu przedsięwzięć realizowanych w ramach programu Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Joni i Przyjaciele Polska”, pt. „Wózki dla Polski”, zwany dalej „modułem II”.
Cele strategiczne programu w module I, w odniesieniu do adresatów programu:
aktywizacja zawodowa oraz utrzymanie aktywności zawodowej,
zwiększenie możliwości edukacyjnych oraz podniesienie poziomu wykształcenia,
zwiększenie możliwości w dostępie do rehabilitacji zawodowej i społecznej.
Celem operacyjnym programu w module I, w odniesieniu do adresatów programu, jest realizacja prawa do swobodnego porozumiewania się oraz poruszania i przemieszczania się poprzez likwidację barier w komunikowaniu się i transportowych, uniemożliwiających lub utrudniających funkcjonowanie w procesie edukacji oraz w życiu zawodowym i społecznym.
Moduł I obejmuje:
obszar A – pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do samochodu,
obszar B – pomoc w zakupie podstawowego wraz z oprogramowaniem i/lub specjalistycznego sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem,
obszar C – pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym wraz z dodatkowym wyposażeniem umożliwiającym jego właściwą eksploatację, wynikającą z rodzaju i zakresu niepełnosprawności adresata programu,
obszar D – pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym, tj. w zakupie części zamiennych, akumulatorów, dodatkowego wyposażenia i/lub w pokryciu kosztów jego niezbędnych napraw, remontów, przeglądów technicznych, konserwacji i renowacji,
obszar E – pomoc w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych