A- A A+
A A A A

05.04.2017Dzień otwarty w ZUS dla osób niepełnosprawnych

Kategoria: iPON Żródło:

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uprzejmie informuje, że już po raz kolejny wraz z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, organizuje Dzień Otwarty w ZUS dla Osób Niepełnosprawnych.

Dzień Otwarty odbędzie się w dniu 21 maja br. w Oddziale ZUS we Wrocławiu przy ul. Pretficza 11 w godz. 9:00 – 14.00, sala nr 80 wejście „A” od ul. Energetycznej

Celem przedsięwzięcia jest upowszechnianie informacji o prawach osób niepełnosprawnych w obszarze ubezpieczeń

społecznych, rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz aktywizacji zawodowej.

Jeśli macie Państwo pytanie - podczas Dnia Otwartego w jednym miejscu można skorzystać z bezpłatnych porad ekspertów z zakresu działania na rzecz osób niepełnosprawnych:


1. Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, dotyczącego: ubezpieczeń i składek, emerytur i rent, prewencji i rehabilitacji, Platformy Usług Elektronicznych (PUE), gdzie można założyć profil zaufany ZUS.Portal internetowy pue.zus.pl to zestaw usług dla wszystkich klientów dzięki którym można zrealizować większość spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi bez wychodzenia z domu, z firmy – przez Internet.

2. Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych;

3. Urzędu Miejskiego Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych;

4. Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej;

5. Powiatowego Urzędu Pracy.


Dodatkowo konsultant Dolnośląskiego Centrum Onkologii zapozna Państwa z bezpłatnymi badaniami profilaktycznymi Wykrywania Raka Piersi oraz Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy.

Do Państwa dyspozycji będzie także punkt nauki samobadania piersi.

Również dla Państwa uczniowie Szkoły Przysposabiającej do pracy w Ewangelickim Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra przy ul. Wejherowskiej 28, zorganizowali wystawę prac plastycznych.

Wszyscy Państwo, którzy nie będą mogli przybyć na Dzień Otwarty, a chcieliby skorzystać z porad ekspertów mogą skorzystać z forum internetowego Eksperta ZUS, Rzecznika Wrocławia ds. Osób Niepełnosprawnych, które utworzone zostało we współpracy ze Stowarzyszeniem Internetowy Portal Osób Niepełnosprawnych na stronie

http://www.ipon.pl/forum . W dniach 19 – 23 maja br. do godz. 13:30 będzie można zadawać pytania dotyczące ubezpieczenia społecznego, prewencji i rehabilitacji oraz świadczeń wypłacanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a także pytania dotyczące działalności Rzecznika ds. Osób Niepełnosprawnych.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w Dniu Otwartym w ZUS dla Osób Niepełnosprawnych!


Plakat w pliku pdf

 

Do góry