A- A A+
A A A A

05.04.2017Amp Futbol

Kategoria: z Kraju Żródło:

Amp Futbol to bardzo dynamicznie rozwijająca się dyscyplina sportu, którą uprawiać mogą wszyscy po jednostronnej amputacji kończyny (zawodnicy grający w polu są po amputacji kończyny dolnej, a bramkarze kończyny górnej) oraz osoby z innymi, jednostronnymi wadami kończyn. Amp Futbol powstał w USA w latach 80 by do Polski na dobre dotrzeć w październiku 2011r. Od tego czasu Reprezentacja Polski Amp Futbol, której oficjalnym partnerem jest m.in. Polski Związek Piłki Nożnej brała udział w szeregu turniejów krajowych i zagranicznych, a w 2012r. zadebiutowaliśmy na Mistrzostwach Świata w Kaliningradzie zajmując 11 miejsce.
W Turcji, Rosji, USA, Anglii, Salwadorze czy Brazylii istnieją rozgrywki ligowe piłkarzy po amputacjach, a niebawem Polska dołączy do tych krajów. Powstają już pierwsze kluby w Górze koło Płocka, Szczecinie, Warszawie i oczywiście Krakowie.

Klub piłkarski Amp Futbol Kraków zrzeszający zawodników z wadami kończyn z południa Polski zaprasza na treningi!
Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w ampfutbolu i dołączyć do drużyny!
Jeżeli jesteś po jednostronnej amputacji nogi lub ręki, lub masz inną wadę jednej kończyny, jeżeli lubisz piłkę nożną to koniecznie przyjedź na nasze treningi.

Zapraszamy wszystkich bez względu na płeć i wiek !

Klub piłkarski Amp Futbol Kraków jest bezpośrednim zapleczem Reprezentacji Polski Amp Futbol, która przygotowuje się w tym roku do startu na Mistrzostwach Świata w Meksyku!

Profil drużyny na Fb: https://www.facebook.com/ampkrk

Strona Reprezentacji Polski Amp Futbol: http://www.ampfutbol.pl/?skip=1

Kontakt z Amp Futbol Kraków:
Krzysztof Wajda tel. 691 - 555 - 221 / e-mail: wajdakr@gmail.com

Do góry