A- A A+
A A A A

05.04.2017Zostań stypendystą Natalii Partyki

Kategoria: z Kraju Żródło: informacja nadesłana przez organizatora

Piłka w grze! – zbieramy pieniądze na Fundusz Stypendialny Natalii Partyki
Każdy może pomóc w karierze młodym, utalentowanym sportowcom, zagrożonym wykluczeniem społecznym. Wystarczy wpłacić pieniądze na Fundusz Stypendialny Natalii Partyki - trzykrotnej mistrzyni paraolimpijskiej z Aten, Pekinu i Londynu – utworzony przy współpracy z Fundacją Dobra Sieć. Sportsmenka chce w te sposób pomóc młodszym kolegom, którzy mają trudności z rozwojem kariery. Pierwsze stypendia roku zostaną przyznane już na jesieni.
W Polsce jest niewiele stypendiów wspierających młodych sportowców, borykających się trudnościami w rozwoju kariery. Stąd pomysł, aby zwrócić uwagę na osoby, które z powodu niepełnosprawności, ubóstwa, trudnej sytuacji rodzinnej nie stać na kontynuowanie kariery sportowej i poszerzyć ofertę pomocy dla nich. Jak podkreśla sama Natalia Partyka - W związku z tym, że w tenisa stołowego gram już dość długo, wiem, z czym wiąże się kariera sportowca. To mnóstwo przeszkód i wyrzeczeń. W czasie swojej kariery spotkałam wiele bardzo życzliwych mi osób, które w różny sposób mi pomagały.(…) Nadszedł taki moment, gdy chciałabym się zrewanżować.
Jak wesprzeć fundusz stypendialny Natalii Partyki
Obecnie trwa zbiórka publiczna, która potrwa do końca roku. Każdy, kto wierzy w młodych sportowców, docenia młode talenty i chce pomóc tym, którzy w życiu maja pod górę, może wesprzeć Natalię Partykę w jej nowym wyzwaniu – mówi Małgorzata Stradomska-Kalinka, koordynatorka Funduszu. Wpłaty od osób indywidualnych, organizacji i firm można wpłacać na konto funduszu:
 16 1160 2202 0000 0002 2446 6373 w tytule przelewu wpisując:
Fundusz Stypendialny Natalii Partyki

Fundacja Dobra Sieć
ul. Marszałkowska 6 m 17
00-590 Warszawa

Kto może dostać stypendium z Funduszu Stypendialnego Natalii Partyki
Trzeba mieć od 16 do 24 lat, osiągać wysokie wyniki w sporcie na poziomie odpowiedniej do kategorii wiekowej klasy sportowej, w dyscyplinach indywidualnych lub grach zespołowych, w dyscyplinach olimpijskich lub paraolimpijskich. Stypendium otrzymają Kandydaci, którzy z różnych przyczyn mają problemy z rozwojem kariery, ale jednocześnie mają sprecyzowane cele sportowe. Spośród wszystkich kandydatów kapituła Konkursu, w skład której – oprócz samej Natalii Partyki - wchodzą, m.in. bokser Dariusz „Tiger” Michalczewski, Senator Andrzej Person oraz dziennikarz sportowy Przemysław Babiarz – już jesienią wybierze stypendystów. Szczegółowe zasady przyznawania stypendiów można znaleźć na stronie www.fundusznataliipartyki.pl.
Kontakt:

Małgorzata Stradomska-Kalinka
e-mail: stypendium@fundusznataliipartyki.pl
tel: 724 361 204
www.fundusznataliipartyki.pl

Do góry