A- A A+
A A A A

05.04.2017ProAdapt - serwis z projektami budowalnymi

Kategoria: z Kraju Żródło:

Osoby niepełnosprawne, które w pełni starają się korzystać z dóbr publicznych, zapewne niejednokrotnie spotykają się z barierami architektonicznymi utrudniającymi im życie. Wiele osób marzy wówczas o miejscu, w którym mogłyby swobodnie funkcjonować, bez żadnych przeszkód. Takim miejscem powinien być dom, który kojarzy się ze spokojem, odpoczynkiem i bezpieczeństwem.
ProAdapt.pl to – właśnie powstający – innowacyjny serwis internetowy, który jako jedyny łączy w sobie dwa rynki: rynek projektów gotowych i działek budowlanych, gdzie każdy użytkownik będzie mógł samodzielnie połączyć  projekt i działkę w komplet. Serwis ProAdapt.pl będzie szczególnie zwracał się ku osobom niepełnosprawnym, dla których znalezienie gotowego projektu dostosowanego do ich stopnia niepełnosprawności jest nie lada wyzwaniem. W wielu pracowniach nie ma możliwości wyszukania tego typu projektów, a pozostałe oferują tylko kilka takich domów. W serwisie ProAdapt.pl każda osoba niepełnosprawna będzie mogła nie tylko znaleźć właściwy dla siebie projekt gotowy, lecz także uzyska wiedzę w jakim stopniu jest on dopasowany do jego niepełnosprawności. Dodatkowo każdy użytkownik otrzyma informację o zmianach, jakie należy wykonać, by osoba niepełnosprawna mogła w pełni i swobodnie funkcjonować w wybranym przez siebie domu.
Każdy niepełnosprawny użytkownik serwisu oprócz projektu gotowego znajdzie w serwisie ProAdapt.pl także bazę działek budowlanych wraz z informacjami o utrudnieniach na działce, takich jak skosy czy podwyższenia poziomu, co również będzie cenną informacją, zwłaszcza dla osób, którym problemy sprawia poruszanie się. Ponadto każda działka budowlana będzie szczegółowo opisana, dzięki czemu każdy użytkownik otrzyma informacje o odległości działki od ważnych obiektów publicznych, jak szkoły, sklepu, kościoła, przystanku autobusowego i in.
Niezwykle innowacyjnym elementem serwisu, równie ważnym dla osób niepełnosprawnych, będzie połączenie projektu i działki w komplet. Każdy użytkownik otrzyma informację, czy dany projekt zmieści się na działce, a także będzie mógł zobaczyć, ile miejsca na działce zostanie jeszcze do zagospodarowania. Może być to niezwykle ważna informacja dla osób niepełnosprawnych, bowiem dowiedzą się one, czy na danej działce można jeszcze dobudować np. podjazd do wybranego domu.
Serwis ProAdapt.pl oferuje także możliwość przejścia przez ścieżkę uzyskania pozwolenia na budowę. Każdy użytkownik będzie mógł skorzystać z indywidualnie przygotowanych dokumentów oraz otrzyma informację, które z nich należy złożyć i w jakim czasie we wskazanym urzędzie. W serwisie znajdzie się także obszerna baza fachowców oraz porad z zakresu architektoniczno-budowlanego, z których osoby niepełnosprawne będą mogły korzystać o każdej porze dnia. Dodatkowo doradcy serwisu – głównie architekci – na każdym etapie procesu będą służyć wsparciem i pomocą, chętnie udzielą osobom niepełnosprawnym wszelkich informacji związanych z wyborem projektu, działki, czy też pomogą w przejściu ścieżki administracyjnej.
Właśnie powstała strona zapowiadająca serwis ProAdapt.pl, usługa będzie dostępna już za kilka miesięcy. Zapraszamy wszystkie osoby niepełnosprawne oraz ich rodziny do odwiedzenia strony: www.proadapt.pl i dołączenia do pierwszych użytkowników serwisu.

Do góry