A- A A+
A A A A

05.04.2017VIII edycja Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty

Kategoria: z Kraju Żródło: inf. nadesłana przez organizatora

Zespół Pectus, Artur Rojek i Ania Wyszkoni zaśpiewają z finalistami VIII edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

Ruszyła VIII edycja Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, ogólnopolskiego festiwalu dla osób niepełnosprawnych utalentowanych wokalnie. Najlepsi z nich zaśpiewają w czerwcu na krakowskim Rynku w towarzystwie gwiazd polskiej piosenki, m.in.: Ani Wyszkoni, zespołu Pectus i Artura Rojka, wokalisty grupy Myslowitz!  


Konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach wiekowych: dziecięcej (10-16 lat) oraz w kategorii młodzieży i dorosłych (powyżej 16 roku życia). Utalentowane wokalnie osoby niepełnosprawne, które chcą wziąć udział w Festiwalu powinny do 24 marca 2012 r. nadesłać swoje zgłoszenie, oraz płytę DVD lub kasetę VHS z wybraną przez siebie polską piosenką. Spośród nadesłanych zgłoszeń jury wybierze 32 osoby, które wezmą udział w koncercie półfinałowym. Odbędzie się on 5 maja w Łazienkach Królewskich w Warszawie.
Dwunastu najlepszych półfinalistów otrzyma zaproszenie na warsztaty wokalne do Krakowa. Koncert finałowy odbędzie się 9 czerwca na Rynku Głównym w Krakowie. Zwycięzcy Festiwalu otrzymają Statuetki Zaczarowanego Ptaszka i stypendia, które pozwolą im na doskonalenie umiejętności wokalnych: I miejsce – 24 tys. zł, II – 10 tys. zł, III – 5 tys. zł. Przebieg festiwalowych zmagań relacjonować będzie telewizyjna Dwójka.   


Organizatorami Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty są Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i  Telewizja Polska S.A. Partnerem projektu jest Narodowe Centrum Kultury.
Opiekę artystyczną nad Festiwalem sprawuje Irena Santor.


Zgłoszenia należy przesyłać do 24 marca na następujący adres:
Festiwal Zaczarowanej Piosenki
Telewizja Polska S.A.
ul. J. P. Woronicza 17
00-999 Warszawa   
Szczegółowe informacje są dostępne pod adresem www.zaczarowana.pl oraz pod numerem telefonu:  (22) 547 87 91.

Do góry