A- A A+
A A A A

07.02.2022Urządzenia multifunkcyjne jako nowoczesna pomoc dla osób niepełnosprawnych

Kategoria: Artykuły sponsorowane

Rozwój technologiczny, którego jesteśmy świadkami, ułatwia nam codzienne funkcjonowanie. Bez nowoczesnych wynalazków nie wyobrażają sobie życia zwłaszcza najmłodsi. Większość z nich używa gadżetów do zabawy, komunikacji ze znajomymi. Wśród nas obecne są jednak osoby, którym nowatorskie urządzenia nie tylko ułatwiają życie, ale także je ratują, czyniąc każdy dzień nieco lżejszym. Mowa oczywiście o osobach niepełnosprawnych.

kobieta na wózku inwalidzkim likwidacja barier warszawa 

Sprzęt multifunkcyjny dla niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne, także dzieci, są nieodłączną i bardzo ważną częścią społeczeństwa. Ich potrzeby powinny być ważnym elementem debaty publicznej. Stale zwraca się na nie uwagę. Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych ruchowo obecne są wszędzie. Inwestują w nie firmy prywatne, a także instytucje państwowe, takie jak urzędy, teatry czy galerie. W większości budynków zobaczyć można podnośniki, windy, poręcze, czasem nawet schodołazy. Nowoczesne urządzenia to także wyposażenie uczelni i szkół. Dyrektorzy placówek dbają o to, by wszyscy uczniowie mogli swobodnie uczestniczyć w lekcjach. Współczesne szkolnictwo opiera się na zasadzie wyrównywania szans edukacyjnych. Zgodnie z tą myślą niepełnosprawni otrzymują w szkołach specjalną pomoc, także specjalistów. Nie można jednak bagatelizować roli nowoczesnych urządzeń. Przydają się one w każdym momencie, także w domu czy na spacerze.

 

Szerokie zastosowanie urządzeń medycznych m.in. siedzisk rehabilitacyjnych

Sklepy medyczne oferują fachową pomoc przy wyborze najlepszych rozwiązań. Dużą popularnością cieszą się specjalistyczne sklepy w województwach mazowieckim i lubelskim. Jednym z najważniejszych zadań sprzętu rehabilitacyjnego jest pionizacja osoby niepełnosprawnej. Utrzymanie właściwej pozycji ciała jest niezwykle istotne, wpływa na kondycję fizyczną i psychiczną. Siedziska rehabilitacyjne to jedne z najlepszych na rynku dostępnych urządzeń rehabilitacyjnych pomagających w pionizacji użytkownika. Nie tylko dbają o jego kręgosłup, pomagają w pracy mięśni, ale i umożliwiają podjęcie nauki czy zabawy. Dzieci kochają ruch, maluchy niepełnosprawne nie różnią się od tych w pełni zdrowych. Odpowiednio dobrany sprzęt pozwoli na ich aktywizację. Jest niezastąpiony dla dzieci spastycznych, a także dla tych z osłabionym napięciem mięśniowym czy powracających do zdrowia po urazach ortopedycznych. Siedziska są bardzo łatwe w obsłudze, lekkie, a do tego trwałe. Warto zadbać, by były wykonane z najwyższej jakości materiałów i posiadały gwarancję renomowanego producenta.

 

Wygoda na co dzień dzięki urządzeniom multifunkcyjnym dla niepełnosprawnych

Podobną funkcję do rehabilitacyjnych siedzisk spełniają urządzenia multifunkcyjne dla niepełnosprawnych. To idealne urządzenia dla tych, którzy potrzebują pomocy przy pionizacji, gdy samodzielne osiągnięcie dogodnej pozycji jest utrudnione. Pomagają osobom po porażeniach, udarach, dystrofii mięśniowej, wadach postawy czy pacjentom cierpiącym na stwardnienie rozsiane. Urządzenia multifunkcyjne pomagają w wykonywaniu codziennych zadań, zapobiegają też zakrzepom, odleżynom, poprawiają stan mięśni, kości. Zaletą sprzętu jest możliwość zabrania go wszędzie i łatwość użytkowania. Producenci starają się dostosowywać swoje urządzenia do potrzeb każdej osoby niepełnosprawnej. Na rynku znajdziesz wiele modeli urządzeń, zazwyczaj posiadają one szeroki wachlarz opcji dodatkowych i konfiguracji.

 

Jaki jest koszt sprzętu ortopedyczno-medycznego?

 

Nie musisz obawiać się, że profesjonalny sprzęt dla osób niepełnosprawnych będzie drogi. Sklepy medyczne doradzają w sprawach związanych z jego refundacją. W fachowych sklepach rehabilitacyjnych uzyskasz także specjalistyczną pomoc przy wyborze sprzętu. Warto zasięgnąć opinii i poprosić o pomoc. Właściwie dobrane i skonfigurowane urządzenie posłuży latami, wpłynie na komfort życia użytkownika i jego bliskich.

Do góry