A- A A+
A A A A

05.04.2017Kolejny, wakacyjny zlot IPON-u

Kategoria: iPON Żródło: inf. własna


Blisko siedemdziesiąt niepełnosprawnych osób z całej Polski, przyjedzie do Gminnego Ośrodka Szkolno-Wypoczynkowego w niewielkiej Dzierżąznej. W najbliższy weekend, od 20 do 22 sierpnia, odbędzie się tam, tradycyjny, wakacyjny zlot członków oraz sympatyków Stowarzyszenia Internetowy Portal Osób Niepełnosprawnych.
-Pierwszy zlot, wtedy jeszcze nieformalnej grupki, otwartych na świat, aktywnych ludzi niepełnosprawnych, którzy skrzyknęli się przez Internet, odbył się w 2002 roku również na ziemi łódzkiej, w Grotnikach.- Wspomina pomysłodawca i założyciel IPONu, poruszający się na wózku Waldemar Kościan.
Od tego czasu sporo się zmieniło zarówno na samym Portalu, jak wokół niego. Dzięki pracy i zaangażowaniu ludzi skupionych wokół Portalu, w 2006 powstało stowarzyszenie, które prężnie dział na rzecz niepełnosprawnych, udowadniając, że jeśli tylko się chce to można wiele osiągnąć, bez względu na stopień niepełnosprawności i wynikające z tego ograniczenia fizyczne.
- Miejsca na tegoroczny zlot rozeszły się, jak ciepłe bułeczki.- Cieszy się Bolesław Staszak, wiceprezes organizacji..- Nie spodziewaliśmy się aż takiej frekwencji. Jeszcze długo po zamknięciu zapisów dostawaliśmy e-maile oraz odbieraliśmy telefony z pytaniami o możliwość spędzenia z IPONem sierpniowego weekendu w realu.
To zainteresowanie bardzo cieszy ludzi, którzy każdego dnia poświęcają portalowi swój wolny czas, by mógł wciąż być miejscem przyjaznym.
- Bardzo się cieszę na myśl o kolejnym spotkaniu w Dzierżąznej.- Mówi Basia, związana z IPON-em niemal od samego początku.- Dzięki takim wyjazdom mam okazję pobyć i porozmawiać z osobami, z którymi na co dzień dzielą mnie setki kilometrów. Spotkania są dobrą okazją do bliższego poznania i wzmocnienia więzów przyjaźni.

Do góry