A- A A+
A A A A

14.06.2021Krzesełko schodowe – mała winda domowa, która zmieni Twoje życie o 180 stopni!

Kategoria: Artykuły sponsorowane

Krzesełko schodowe – mała winda domowa, która zmieni Twoje życie o 1800!

Wyobraź sobie, że możesz samodzielnie pokonywać schody – tak często, jak tylko chcesz. Nagle zyskujesz swobodny dostęp do wszystkich pomieszczeń i nie musisz prosić nikogo o pomoc, kiedy chcesz wyjść z domu. Nawet wtedy, gdy mieszkasz na 3. piętrze w bloku bez windy. Twoje marzenia o odzyskaniu niezależności mogą się spełnić dzięki komfortowemu krzesełku schodowemu. Zobacz, co warto o nim wiedzieć!

Z artykułu dowiesz się:

 • na jakich schodach można zamontować ruchomy fotelik,

 • jakie są mało znane możliwości krzesełek schodowych,

 • czym różnią się od siebie windy krzesełkowe,

 • czy krzesło schodowe pomoże pokonać bariery osobie niepełnosprawnej,

 • jakie jeszcze urządzenia pozwolą Ci zlikwidować bariery w Twoim domu.

Jak działa winda schodowa?

Krzesełko przyschodowe to niewielkie urządzenie dźwigowe, które porusza się po szynie jezdnej montowanej zwykle do stopni schodów. Winda krzesełkowa bezpiecznie transportuje pasażera, który siedzi wygodnie w foteliku, pokonując nawet bardzo kręte lub strome schody. Urządzenie jest zasilane z akumulatorów, które automatycznie doładowują się, gdy krzesło schodowe wjeżdża na tzw. stację ładowania. Dzięki temu winda schodowa nie zawiedzie Cię nawet podczas przerw w dostawach prądu.

 

Jakie są rodzaje krzesełek schodowych?

Małe windy domowe dzielimy na:

- krzesła schodowe prostoliniowe (Acorn SuperGlide i HomeGlide) są przystosowane do transportowania osób po schodach prostych, a w określonych warunkach także po schodach zabiegowych;

- krzesełka schodowe krzywoliniowe (Otolift Two, Otolift Modul Air i Acorn A180) poruszają się po schodach spiralnych, zabiegowych lub wielobiegowych.

Czym jeszcze różnią się od siebie windy schodowe prostoliniowe i krzesełka schodowe na schody kręte? Ceną i terminem realizacji. Szyny jezdne, po których suną krzesełka schodowe krzywoliniowe są produkowane pod konkretne zamówienie, co zwiększa koszty i wydłuża czas ich wykonania.

Gdzie można zamontować krzesło ruchome na schody?

Windy schodowe mogą być montowane na niemal wszystkich schodach wewnętrznych. Likwidują bariery architektoniczne zarówno na schodach prowadzących na 3 piętro w bloku lub w kamienicy, jak i na 3-stopniowych schodach w jednorodzinnym domu. Krzesło schodowe pomoże Ci także pokonać zewnętrzną przeszkodę, np. schody przed wejściem do Twojego miejsca zamieszkania.

 

Mała winda schodowa, duże możliwości

Poszczególne modele krzeseł do transportowania chorych po schodach różnią się od siebie dodatkowymi funkcjami. Każdy z nich ma inne zalety, lecz łączy je jedno – troska o bezpieczeństwo osoby starszej lub niepełnosprawnej. Krzesełka schodowe zawierają pasy bezpieczeństwa, które w połączeniu z podnóżkiem, siedziskiem, oparciem i podłokietnikami utrzymują pasażera w stabilnej pozycji. Dzięki temu ani osoba niepełnosprawna, ani nawet obłożnie chora nie wypadnie z fotelika podczas jazdy.

To jednak nie wszystko!

Zobacz 4 przykłady zaskakujących możliwości, jakie uzyskasz dzięki zakupowi krzesełka schodowego:

 1. jazda tyłem po bardzo wąskich schodach – wykorzystana w krzesełku krzywoliniowym Otolift Modul AIR nowatorska technologia „reverse drive” pozwoli Ci pokonać schody częściowo lub całkowicie tyłem. Dzięki temu Twoja winda zlikwiduje przeszkody, którym nie podoła żadne inne urządzenie;

 2. elektroniczna blokada dostępu – w krzesełkach schodowych Otolift TWO możemy założyć blokadę, która uniemożliwi skorzystanie z windy niepowołanej osobie. To praktyczne rozwiązanie sprawdza się w kamienicach i blokach;

 3. składana szyna – stosujemy to rozwiązanie, gdy przed schodami znajdują się drzwi lub wyjście na korytarz. Dzięki niemu krzesełko schodowe Acorn SuperGlide może być zamontowane w miejscach, w których nie dałoby się założyć innej windy;

 4. personalizacja wyglądu windy – możesz dopasować kolorystykę krzesła dla seniora Otolift TWO do specyfiki Twojego wnętrza. Różne kolory tapicerki imitującej tkaninę lub sztuczną skórę oraz dowolna barwa toru jezdnego to opcje dodatkowe, które często wybierają esteci.

Kto najczęściej korzysta z małej windy dla seniora?

Winda krzesełkowa została zaprojektowana przede wszystkim z myślą o osobach starszych, którym wchodzenie po schodach sprawia trudności. Bardzo często korzystają z niej osoby poruszające się o kulach lub na wózkach inwalidzkich.

Mała winda schodowa zawdzięcza swoją popularność uniwersalnemu zastosowaniu, ponieważ można ją zamontować nawet na bardzo stromych i wąskich schodach. Jej założenie staje się często jedynym sposobem na likwidację barier na schodach, na których nie można zainstalować platformy dla niepełnosprawnych.

Nie bez znaczenia jest jednak także cena krzesełka schodowego – znacznie niższa niż koszt zakupu platformy schodowej czy podnośnika pionowego. To wszystko sprawia, że małą windę dla seniora wybierają zarówno osoby starsze, jak i niepełnosprawne, a także rodzice dzieci z niepełnosprawnościami.

Czy osoba niepełnosprawna może samodzielnie korzystać z krzesełka schodowego?

Krzesełko schodowe ułatwia życie osobom niepełnosprawnym pomimo tego, że nie pozwala na przewiezienie wózka inwalidzkiego. Dzięki niemu wiele osób z niepełnosprawnościami samodzielnie pokonuje schody, zyskując swobodny dostęp do wszystkich pomieszczeń w domu. Mogą więc w każdej chwili posiedzieć na tarasie, zjeść obiad z rodziną w salonie czy skorzystać z toalety na piętrze.

Aby zyskać swobodę poruszania się, wystarczą tylko silne ręce. To dzięki nim będziesz mógł sprawnie przesiąść się z wózka inwalidzkiego na siedzisko fotelika. Dużym udogodnieniem może być dla Ciebie zakup dodatkowego, używanego wózka inwalidzkiego. Postaw go po drugiej stronie schodów, aby uzyskać swobodę poruszania się po obydwu kondygnacjach.

Jeśli jednak nie będziesz w stanie samodzielnie przesiąść się na siedzisko windy, skorzystaj z pomocy opiekuna. Jego wsparcie ograniczy się wtedy tylko do pomocy przy siadaniu i schodzeniu z krzesełka. Nigdy więcej nie będziesz już musiał nikogo prosić o krępujące przenoszenie Cię na rękach po schodach.

 

 

Krzesełko schodowe to nie wszystko!

 

W ofercie firmy Windy Schodowe z Warszawy, która od kilkunastu lat likwiduje bariery na terenie całej Polski, znajdują się także inne urządzenia. Oto kilka z nich:

 • platformy schodowe – dzięki nim mieszkańcy bloków mogą pokonać schody, siedząc wygodnie na wózku inwalidzkim;

 • podnośniki pionowe – urządzenia, które niwelują różnice między poziomami sięgające maks. 3 m. Montujemy je obok schodów, podestów lub balkonów. Podnośniki pionowe, podobnie jak platformy przyschodowe, pozwalają bezpiecznie przetransportować osobę niepełnosprawną wraz z wózkiem inwalidzkim;

 • windy domowe Stiltz – są to podnośniki przeznaczone do montażu w domach jednorodzinnych i mieszkaniach dwupoziomowych. Model DUO służy do przewożenia 2 osób, a model TRIO3 osób lub osoby na wózku inwalidzkim wraz z opiekunem.

 • schodołazy – urządzenia mobilne, które nie wymagają montażu, ani uzyskiwania zgody na użytkowanie od właściciela lub zarządcy domu. Schodołaz przewiezie Cię po schodach tylko z pomocą opiekuna. Możesz jednak z niego korzystać także poza domem – w przychodni, miejscu pracy lub na wakacjach.

 

Odbierz bezpłatną wycenę i zgłoś się po dofinansowanie z PFRON

Chciałbyś samodzielnie poruszać się po domu i przestać się martwić, że spóźnisz się do pracy, bo zabraknie osoby, która pomoże Ci pokonać schody? W takim razie skontaktuj się z firmą Windy Schodowe Rafała Kurzyny i skorzystaj z naszego bezpłatnego doradztwa.

Porozmawiamy o Twoich potrzebach i przygotujemy dla Ciebie wycenę windy, którą możesz dołączyć do wniosku o dofinansowanie na likwidację barier architektonicznych. Dzięki temu odzyskasz samodzielność niższym kosztem – otrzymanie dotacji z PCPR może bowiem obniżyć Twoje wydatki nawet o 95%!

Nie zastanawiaj się długo, bo na uzyskanie dotacji wpływa kolejność zgłoszeń!

Zadzwoń do nas: +48 606 686 002,

+48 692 44 94 74 +48 698 132 056

lub napisz e-mail: info@windy-schodowe.pl.

Zapraszamy do kontaktu!

Windy Schodowe

www.windy-schodowe.pl

 

 

Do góry