A- A A+
A A A A

05.04.2017Najazd Iponków na Górki Wielkie

Kategoria: iPON Żródło: inf. własna

Zima dała nam wyjątkowo w tym roku w kość. Media nieraz podejmowały temat śliskich chodników, ulic, po których wyjątkowo ciężko jest się poruszać niepełnosprawnym. Jednak nie patrząc na złośliwości czynione przez naturę, już na początku stycznia Iponkowa „władza” zaczęła przygotowania do zimowego zlotu, nazwanego „walentynkowym”. Walentynki to taki dzień w środku lutego, który do czerwoności rozgrzewa ludzkie serca, a że Iponkom serducha nie brakuje, więc wszystko się zgadza...
Ponad trzydzieści osób, którym niestraszna zimową porą zmienność kolei, ni drogi, które bardziej na kulig się nadające niż na to, by samochody mknęły, zjadą właśnie dziś, 26 lutego, do Górek Wielkich. Wbrew nazwie jest niewielka wioska zagubiona gdzieś w Beskidzie Śląskim. Choć niewielkie ma gabaryty i nie tak dobrze znana, jak pobliskie Ustroń, czy Wisła, to może się poszczycić nie lada mieszkańcami. Artystyczna rodzina Kossaków, w dwudziestoleciu międzywojennym w drewnianym dworze, szukała spokoju i natchnienia. Pewnie znalazła obie te, dziś deficytowe rzeczy, gdyż to właśnie tutaj Zofia Kossak- Szczucka pisała swoje powieści.
Iponki zapewne nie zjadą w to urocze miejsce, by szukać natchnienia, lecz by dobrze się bawić. Zlot to doskonała okazja, by znów w realnym świecie zobaczyć dobrych znajomych, a także poznać nowych członków iponkowej braci. Każde nasze weekendowe spotkanie ma swój niepowtarzalny klimat i każde jest na swój sposób niespodzianką. Jak będzie tym razem? To się okaże... Życzymy dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń.

Do góry