A- A A+
A A A A

18.01.202018-stka IPON-u

Kategoria: iPON Żródło: Monika Łysek

Dziś IPON obchodzi 18-ste urodziny! Kończymy wiek młodzieńczy i wchodzimy w dorosłość. Aż trudno uwierzyć, że minęło już 18 lat od momentu, kiedy Daffy wpadł na pomysł, by stworzyć w wirtualnej przestrzeni miejsce spotkań osób niepełnosprawnych. Tak właśnie, od samego początku ideą przewodnią portalu było, by stał się on fajnym, przyjaznym miejscem, gdzie można poznać ludzi, mających podobne problemy, wymienić się doświadczeniami i przy okazji przyjemnie spędzić czas.

Internet pomaga się otworzyć, zrobić pierwszy krok do znajomości, która może przerodzić się w przyjaźń albo w głębsze uczucie. Dzięki IPON-owi gros osób poznało swoją drugą połówkę i nieraz zabrzmiał Marsz Mendelssohna, by wprowadzić parę na nową, wspólną drogę życia. Cieszymy się za każdym razem, dostając informację, że znajomość zapoczątkowana w wirtualnym świecie naszego portalu lub na organizowanych przez nas zlotach lub spotkaniach ma swój ciąg dalszy.

IPON był, jest i będzie tworzony z myślą o ludziach. O tych wszystkich osobach, które każdego dnia wybierają nasz portal, by choć chwilkę na nim spędzić. Jasne jest, że nie wygramy z potentatami portali społecznościowych, gigantami światowymi, ale nawet nie zamierzamy z nimi konkurować. Naszym atutem jest kameralność i nastawienie na konkretną grupę odbiorców. W tej chwili zaufało nam i zarejestrowało się na IPONie ponad 43,5 tysiąca użytkowników. Staramy się, w miarę naszych możliwości, sił i środków, by był on jak najbardziej funkcjonalny i dostosowany do potrzeb naszych odbiorców. 18 lat to spory kawał czasu, kiedy to zmieniały się zapatrywania i gusta internautów, tak jak zmienił się sposób korzystania z internetu. Jednak fakt, iż wciąż osoby niepełnosprawne ( i nie tylko one) odwiedzają portal, jest dla nas wskazówką, że trzymanie się zasad, które legły u podstaw organizacji, ma sens. W ciągu tych 18 lat spotkaliśmy się na ponad 50 zlotach (licząc średnio 3 zloty w roku). Zloty to coś więcej niż weekendowe spotkania. To na nich rodziły się znajomości, które z biegiem czasu przeradzały się z przyjaźnie. Czasem wystarczyła rozmowa, spojrzenie i uśmiech, by dostrzec pozytywy własnego życia. Ci, którzy choć raz byli na zlocie, wyjeżdżali zadowoleni i naładowani pozytywną energią. Nasze spotkania to kopalnia anegdot, tworzących historię i naszą tożsamość. Po kilku latach istnienia portalu społeczność skupiona wokół niego na tyle się rozrosła, że w 2006 roku założyliśmy stowarzyszenie, dzięki czemu mogliśmy podjąć szersze działania.

18 urodziny to czas, kiedy snuje się plany, mogące zaważyć i ukształtować dalszą przyszłość. My również mamy marzenia. Chcemy rozwijać nie tylko nasze wirtualne miejsce spotkań i wymiany poglądów, ale jeszcze bardziej działać w realnym świecie. Pragniemy zachęcać Was do aktywności poza domem, abyście odkryli, że spotkania z drugim człowiekiem w realnym świecie są bardziej inspirujące i przyjemne niż wymiana prywatnych wiadomości.

Z okazji 18-stki życzymy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób czują się związani z Internetowym Portalem Osób Niepełnosprawnych jeszcze wielu wspólnych lat. Myśląc o rozwoju, nie możemy zapominać o idei, która legła u podstaw portalu i przez lata była wyznacznikiem naszych działań. Dziękujemy, że wciąż jesteście z nami! Bez Was ani portal, ani zloty nie miałyby racji bytu.

 

 

 

 

Skomentuj newsa, lub przeglądaj komentarze

Do góry