A- A A+
A A A A

05.04.2017Tworzenie "Naszej Galerii"

Kategoria: z Kraju Żródło: http://www.naszagaleria.org.pl/co_nowego.htm

"Nasza Galeria" - ogólnopolska galeria twórców niepełnosprawnych w terminie 28 czerwca do 9 lipca 2009 w Sieradzu zrealizowała czwarty plener malarski w ramach "Łódzkie, warte utrwalenia i pokazywania". 18 twórców niepełnosprawnych utrwaliło najbardziej charakterystyczne „perełki” architektoniczne oraz krajobrazy ziemi sieradzkiej i wieluńskiej.„NASZA GALERIA” – ogólnopolska galeria twórców niepełnosprawnych, projektu realizowanego w ramach zadań zleconych PFRON – strategicznego sponsora, przy udziale środków Banku Polskiego PKO S.A., Fundacji BRE Banku, gościła w Sieradzu, realizując kolejny, czwarty, ogólnopolski plener malarski w ramach „Łódzkie, warte utrwalenia i pokazywania”.

18 twórców niepełnosprawnych (czołowych pejzażystów architektury, zrzeszonych w projekcie „NASZA GALERIA”, przybyło na plener z Poznania, Krakowa, Słupska, Polanowa, Włocławka, Bolesławca, Pabianic, Aleksandrowa Łódzkiego, Tomaszowa Mazowieckiego i Łodzi. Utrwalili, pod czujnym i wymagającym okiem wykładowców Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi: prof. Marka Saka i Piotra Ciesielskiego, pod opieką Alicji Michałowskiej – komisarza wystaw i organizatora pleneru, Ryszarda Szymanowskiego – menedżera projektu „NASZA GALERIA”, uzbrojeni i wyposażeni w profesjonalne materiały i akcesoria malarskie, na płótnach i kartonach, najbardziej charakterystyczne „perełki” architektoniczne oraz krajobrazy ziemi sieradzkiej i wieluńskiej.

Artyści stworzyli wspaniałe prace farbami olejnymi, akrylowymi, pastelowymi, akwarelowymi oraz rysunki i grafiki, udowadniając po raz kolejny, że „artystą - można być jedynie sprawnym”, a organizator pleneru – Ryszard Szymanowski, dyrektor Galerii, że nie tylko artystą. Na bazie powstałych prac zostanie wydany, wzorem lat ubiegłych, album prac oraz kalendarz regionu.

Już dziś zapraszamy pod koniec września do siedziby „NASZEJ GALERII” na uroczyste otwarcie poplenerowej wystawy prac, połączone z prezentacją albumu. W listopadzie, tegoroczna ekspozycja wraz z materiałami promocyjnymi w postaci albumów prac oraz kalendarzy regionu pod wspólną nazwą „Łódzkie, warte utrwalenia i pokazywania” zostanie zaprezentowana w Parlamencie Europejskim w Brukseli, po raz kolejny promując piękno regionu łódzkiego.

Mamy nadzieję, że z równie ważnymi i wymiernymi sukcesami dla nas, twórców niepełnosprawnych, jak i dla promocji, pięknego, wciąż mało znanego województwa łódzkiego w europarlamencie. Po powrocie z zagranicy, wystawa zostanie zaprezentowana w miejscu jej powstania; w Sieradzu bądź Wieluniu.

Do góry