A- A A+
A A A A

23.02.2018Niezwykły elektryczny wózek inwalidzki w rozsądnej cenie – Airwheel H3S

Kategoria: Artykuły sponsorowane

Mamy wrażenie, że rynek wózków elektrycznych został niejako zapomniany przez firmy, od których najbardziej zależy rozwój technologii na świecie.

Rynek jest na tyle mały, że potentatom technologicznym takim jak Samsung, Apple czy Siemens nie opłaca się spoglądać w stronę osób niepełnosprawnych.

Dużą szansę dla siebie w tej branży dostrzegła firma Airwheel. Inżynierowie koncernu zbudowali wózek, w którym wykorzystali różnego rodzaju technologie znane z innych branż i stworzyli coś naprawdę innowacyjnego.

Wózek ten odniósł ogromny sukces sprzedażowy na rynku Stanów Zjednoczonych oraz Europy, dzięki masowej produkcji z kolei udało się osiągnąć cenę realną dla wielu użytkowników.

Słowa wstępu za nami, pora więc przedstawić ten produkt.

Airwheel H3S

Wózek elektryczny Airwheel

Składany automatycznie, redukcja wagi

To argument, który najbardziej przyciąga uwagę użytkowników. Wózek elektryczny, który składa się automatycznie do niewielkich rozmiarów. Wystarczy jeden przycisk, aby po 7 sekundach z wózka na zdjęciach u góry otrzymać wózek taki:

 

Wózek elektryczny Airwheel (złożony)

Co nam to daje? Daje to wiele, przede wszystkim możliwość spakowania wózka do jakiegokolwiek samochodu osobowego. Nie musisz mieć windy czy samochodu dostawczego, aby jeździć ze swoim urządzeniem. Przy składaniu nie trzeba nic wyciągać, rozkręcać czy rozbierać. Wystarczy tylko przycisk, jeden przycisk.

Waga 31 kg sprawia, że wózek do bagażnika włoży jedna osoba. Jest to więc bardzo wygodne zarówno dla osoby korzystającej, jak i tej która pomaga.

 

 

 

Wózek elektryczny Airwheel w bagażniku

Lecz jak to sam się składa? H3S został wyposażony w siłowniki elektryczne, a cała konstrukcja zbudowana tak, aby wszystkie elementy były względem siebie ruchome oraz składały się bez oporów.

Ciężko wyrazić to słowami więc odsyłamy do filmu:

 

Duży Zasięg

Pomimo redukcji wagi do 31 kg (jest to 3-4 krotnie mniejsza waga od innych wózków dostępnych na rynku) producent zapewnia zasięg około 35 km. Pod siedzeniem został umieszczony 3-kilogramowy akumulator litowo-jonowy o pojemności 520 Wh.

Łączność z telefonem.

Łączność z telefonem to funkcja, która nie każdemu się przyda, lecz myślę, że dobrze o niej wiedzieć, ponieważ to również bardzo przełomowe rozwiązanie.

- Sterowanie wózkiem. Wózkiem możemy sterować niezależnie, leżąc w łóżku możemy odjechać nim, czy go prze parkować.

- Składanie i rozkładanie wózka z poziomu aplikacji,

- Śledzenie parametrów: prędkość, ilość przejechanych kilometrów, stopień naładowania wózka.

 

 Wózek elektryczny Airwheel

Istotne detale

Przed wypuszczeniem wózka na świat producent zrobił to, co najważniejsze. Spytał o zdanie osoby niepełnosprawne. W Polsce jednym z testujących był Miłosz Krawczyk. Uwagi przekazane przez użytkowników pozwoliły zadbać o rzeczy, które wydawałby się mało istotne, lecz jednak one okazały się kluczowe:

- Podnoszone podłokietniki. W bardzo wygodny sposób użytkownik może podnieść oparcia. Daje to możliwość podjechania do stołu, czy wygodnego przesiadania.

 

                       Wózek elektryczny Airwheel podłokietniki Wózek elektryczny Airwheel podnóżek

 

 

- Składany podnóżek z regulowaną wysokością. Podnóżek można podnieść do góry, co również daje większy komfort przy wsiadaniu. Osoby korzystające z wózka są różnego wzrostu, więc można ustawić jego wysokość.

- Szerokość wózka 620 mm. Szerokość wózka jest mniejsza niż 700 mm, dzięki temu mieści on się w każdych drzwiach.

- Obrotowe przednie koła 360 stopni. Sprawiają, że wózek jest bardzo zwrotny i można nim dokładnie manewrować.

- Wbudowane lampka pod kontrolerem – oświetli Ci w nocy drogę.

- Oddychający i wygodny materiał siedziska.

- Automatyczny hamulec ręczny, jeśli staniesz gdzieś na stromym zboczu czy podjeździe, wózek sam nie zjedzie. Ma wbudowany system blokowania.

 

Wózek elektryczny Airwheel

 

Łatwe przejście w tryb ręczny. Bez oporowa konstrukcja

Przejście w tryb ręczny jest bardzo proste, wystarczy jedynie przełożyć dźwignię przy tylnym kole, aby bez żadnych oporów pchać wózek.

 

Wózek elektryczny Airwheel

 

 

O wózku można by się jeszcze długo rozpisywać. Airwheel H3S to niewątpliwie najbardziej innowacyjny produkt w Europie, który zrobił bardzo duże poruszenie w środowisku firm i osób związanych z wózkami elektrycznymi.

Technologia rozwija się wszędzie, a nam pozostaje cieszyć się, że Airwheel wprowadza ją tak odważnie w wózkach elektrycznych.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie polskiego przedstawiciela firmy

http://airwheelpoland.com/airwheel/87-wozek-inwalidzki-elektryczny-airwheel-h3.html

 

Do góry