A- A A+
A A A A

05.04.2017Znamy zwycięzcę Rankingu Szpitali 2015

Kategoria: z Kraju Żródło:

Pleszewskie Centrum Zdrowia z Pleszewa wygrało tegoroczny Ranking Szpitali. Zdobyło 917 punktów na 1000 możliwych. Na drugim miejscu Złotej Setki znalazł się Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej (908 pkt), na trzecim zaś Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu (902 pkt). Ranking przygotowywany był już po raz 12. przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia i firmę doradczą IDEA Trade.
W rankingu szpitali zabiegowych monospecjalistycznych bez onkologicznych  na czele znalazło się Gdańskie Centrum Sercowo - Naczyniowe, a na drugim miejscu Instytut Hematologii i Transfuzjologii z Warszawy. 
Na pierwszym miejscu wśród szpitali niezabiegowych znalazł się Szpital Chorób Płuc im. Błogosławionego Ojca Rafała Chylińskiego w Łodzi, na drugim Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny im. dr S. Jasińskiego w Zakopanem.
Nagrodę w kategorii „Jakość opieki medycznej” otrzymały w tym roku ex aequo Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II z Zamościa i  Miejski Szpital Zespolony im. M. Kopernika z Olsztyna.
- Stopniowo poprawia się sytuacja finansowa szpitali. Na koniec ubiegłego roku dodatni wynik finansowy odnotowało 70 proc. szpitali, rok wcześniej było ich 65 proc. – mówi Michał Bedlicki z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.
- Poza finansami szczególnie interesujące są skuteczność i jakość leczenia – mówi Marcin Malinowski z IDEA Trade, prowadzący projekt Bezpieczny Szpital Przyszłości, którego elementem jest ranking – co ciekawe w czołówce rankingu w kategorii „Jakość opieki medycznej” od lat są te same placówki. Widać też, że dyrektorzy szpitali bardzo stawiają na szkolenie personelu, inwestycje w nowoczesny sprzęt i zdobywanie certyfikatów jakości.
Organizatorami rankingu są Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia i firma doradcza IDEA Trade.
Partnerem strategicznym akcji jest PZU, partnerami BGK, Konfederacja Lewiatan, Polska Unia Szpitali Specjalistycznych, Mentor i EMC Szpitale SA.
Pełna wersja rankingu dostępna jest na www.rankingszpitali2015.pl 

Do góry