Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

czy da sie poprawic odbior stacji radiowych?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 alcest2008

alcest2008

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 12 kwiecień 2009 - 09:48

czy jest mozliwe w jaki sposob polepszenie odbioru sygnalu radiowego w odbiorniku, ale nie za pomoca zwyklej anteny? mi slabo lapie wiekszasc stacji, a do tego jak wlacze komputer dochodza straszne zaklucenia, ktorych nie moge sie pozbyc. moze ktos wie, czy sa jakies wzmacniacze do odbioru? prosze o informacje!!!
  • 0
M¹dry ustepuje, dopóki ma gdzie. G³upi, odwrotnie: - gdy ju¿ nie ma wyjœcia...

#2 verselle

verselle

    Sufler

  • Administrator
  • 341 postów

Napisano 12 kwiecień 2009 - 15:23

Poszukaj anteny ze wzmacniaczem, najlepiej dachowej a nie pokojowej.
Jeśli komputer zakłóca Ci odbiór radiowy, świadczy to o kiepskiej jakości odbiornika, oraz o brak przewodu koncentrycznego do anteny.
Kiedyś takim dobrym sposobem na lepszy odbiór, była srebrna rtęć, wlana do rurki a rurka była zamiast anteny. Niestety, wadą było to że w promieniu 50m żadna antena więcej nie odbierała sygnału :D

  • 0

Jacek "Verselle"


#3 alcest2008

alcest2008

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 12 kwiecień 2009 - 16:47

wlasnie jest taki problem, ze mam podlaczona antena z kabla koncentrycznego, tylko ze jest ona zrobiona z kilku odcinkow takiego kabla. czy chodzi Ci o taki wzmacniacz jaki podlacza sie z antena siatkowa do telewizorow? gdzie mozna dostac taki wzmacniacz, o jakim mowisz?
  • 0
M¹dry ustepuje, dopóki ma gdzie. G³upi, odwrotnie: - gdy ju¿ nie ma wyjœcia...

#4 Kris26

Kris26

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 254 postów

Napisano 12 kwiecień 2009 - 17:57

Zmień kabel na porządny nie sztukowany,dwa to wzmacniacza bym nie stosował,wiem z praktyki i równiez z opini innych osób że wzmacniacze tylko pogarszają sprawę.
Pierwsze co zrób to ten kabel zmień na cały a nie sztukowany w kilku kawałkach :)
  • 0

#5 verselle

verselle

    Sufler

  • Administrator
  • 341 postów

Napisano 12 kwiecień 2009 - 23:46

Kris, nie tak do końca... wzmacniacz antenowy poprawia (wzmacnia) sygnał, o ile jest w sieci (czyli w zasięgu sygnału) a nie działa po odbiciach. Ja osobiście stosując kiedyś wzmacniacz antenowy miałem dużo lepszy sygnał, a dodam że mieszkam w samym centrum Wrocławia, niestety w 3-piętrowym budynku, czyli wszystkie budynki wokół były wyższe... i dawało to efekt, tyle że w przypadku Polsatu,miałem nakładkę, czyli odbicie. Był to jedyny sygnał który powodował zakłócenia, wszystko inne było ok :)
  • 0

Jacek "Verselle"


#6 Kris26

Kris26

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 254 postów

Napisano 13 kwiecień 2009 - 09:25

verselle
ogólne zachowanie wzmacniaczy jest bardzo dziwne,ja podam ci przykład na sobie.Mieszkam nie daleko Krakowa i w swojej miejscowosci w lini prostej ok 7-10 km mam nadajnik TVP [Chorągwica] z któej leci sygnał naziemny TVP oraz Polsatu.
Na antenie siatkowej parę lat temu po zasttosowaniu wzmacniacza sygnał był gorszy o ponad połowe niż bez wzmacniacza,mimo że nadajnik mam widoczny od siebie i nie ma na jego drodze żadnych większych przeszkód (w stylu budynków i podobnych co by zasłaniało) ,wada wzmacniacza jest taka że on lubi potęgowac to co antena przy okazji zbiera nawet z odbic.Ja na miejscu alcesta pobawił bym sie w antenę ze wzmacniaczemi bez i przede wszystkim ten kabel nawet dla świętego spokoju podmienił :)
  • 0

#7 alcest2008

alcest2008

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 13 kwiecień 2009 - 09:46

kiedys podlaczylem radio do anteny siatkowej ze wzmacniaczem, ktora jednoczesnie byla podlaczona do telewizora. mieszkalem wowczas w centrum Szczytna na drogim pietrze. i powiem Wam, ze poza nielicznymi zakluceniami udawalo mi sie sciagac sygnal radia Merkury z Poznania, radia Kielce, radia Radom, a nawet radia Szczecin, gdzie odleglosc wynosila ok. 600 km. oczywiscie nie bylo to stale zjawisko. slyszalem, ze wplyw na to mas tzw. propagacja, czyli pogoda, rozchodzenie sie fal radiowych, ktore zreszta tez dziwnie sie zachowuja.
  • 0
M¹dry ustepuje, dopóki ma gdzie. G³upi, odwrotnie: - gdy ju¿ nie ma wyjœcia...

#8 punk

punk

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 14 kwiecień 2009 - 00:37

ja miałem tak kiedyś z komputerowym tunerem
TV i nie było żądnej rady antenę, kable i zasilacz zmieniłem na nowy i dalej obraz kiszka, a o dziwo na zwykłym telewizorze chodziło całkiem dobrze w końcu się poddałem i kupiłem tuner SAT i obraz mam jak żyleta.
  • 0

#9 alcest2008

alcest2008

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 14 kwiecień 2009 - 10:59

a czy ktos z Was posiada dekoder cyfrowego polsatu. tam zachodzi dziwne zjawisko. jak pada deszcz, to zanika sygnal z anteny. a jak pada morky snieg, to w ogole nie odbiera sygnalu i trzeba wtedy trzeba latac ze szczotka i odsniezac.
  • 0
M¹dry ustepuje, dopóki ma gdzie. G³upi, odwrotnie: - gdy ju¿ nie ma wyjœcia...

#10 Kris26

Kris26

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 254 postów

Napisano 14 kwiecień 2009 - 15:40

Nie dziwne tylko normlane,jak są bardzo intensywne opady to robi się tzw. stop klatka.widac kwadraciki.Przy sygnale cyfrowym to zjaiwsko normalne jest jak są bardzo intensywne opady deszczu.Zauważ że nawet w sporadycznych wypadkach stacje TV broykja sie z tym mimo że one posiadają antenty kilkumetrowe a ty jako zwykły człowiek masz co najwyżej 60-90 cm antene satelitarną (talerz) ,abys w miare wyeliminował to to musiał byc miec talekrze dośc konkretny np. od 150 cm w zwyż.Wtedy takie zjaiwsko sie ogranicza ale nie eliminuje całkowcie.
A co do śniegu to przez to że mokry śnieg osadza się na antenie i konwerterze,pól biedy jak na antenie (talerzu) samym,ale jak ci obklei konwerter to wtedy nawet po oglądaniu.Trzeba zmiotkę i przeczyscic :)
  • 0

#11 punk

punk

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 14 kwiecień 2009 - 23:02

Mi to może padać i lać dowoli po antenie SAT, obraz jest jak żyleta, podejrzewam ze to kwestia konwertera bo czaczę wcale nie mam dużą 60 cm jeszcze pozostałość z Cyfra+ a TNK chodzi mi lux.
  • 0

#12 alcest2008

alcest2008

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 15 kwiecień 2009 - 10:03

mi sie wydaje, ze to jest wina anten, ktore rozprowadza polsat. oni wiekszasc uslug maja kiepska, a obsluga klienta, to juz lepiej nie mowic. ale a propos tych opadow; dlaczego deszcz, czy snieg nie zakluca odbioru radiowego. no czasami tak jest, ale to tylko w przypadku intensywnej burzy w miejscu, w ktorym znajduje sie przekaznik radiowy?
  • 0
M¹dry ustepuje, dopóki ma gdzie. G³upi, odwrotnie: - gdy ju¿ nie ma wyjœcia...

#13 Kris26

Kris26

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 254 postów

Napisano 15 kwiecień 2009 - 10:17

I jedno i drugie ma znaczenie czyli wielkośc czaszy i odpowiedni skręt konwertera i sam konwerter (producent i paramtery),oczywiste jest że na "chińszczyznie" za 30 zł cudów nie zdziałasz (ale do podstawowego odbioru wystarczy)

alcest2008: normalne jest że im bliżej mieszkasz koło potencjalnego nadajnika to tym lepszy sygnał i mocniejszy będziesz miał.
  • 0

#14 alcest2008

alcest2008

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 407 postów

Napisano 15 kwiecień 2009 - 11:15

a czy jakbym podlaczyl do wiezy, w ktorej jest wejscie antenowe jak przy telewizorze z zenskim wejsciem antene samochodowa - jaki bylby odbior. czy w samochodach stosuje sie wzmacniacze do odbioru? zauwazylem, ze w samochodach bardzo dobrze lapie sygnal.
  • 0
M¹dry ustepuje, dopóki ma gdzie. G³upi, odwrotnie: - gdy ju¿ nie ma wyjœcia...


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych