Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Chwilowy dołek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 01 kwiecień 2009 - 20:54

Mam chwilowy dołek, dużo zajęć, stres przed świętami. W głowie tysiąc różnych myśli i ogólnie najchętniej to łyknęłabym sobie coś na sen bo ostatnio miewam z tym problem.
Wpadł mi w ręce preparat o nazwie nervomix. Na ulotce jest napisane, że to ziołowe tabletki i można jednorazowo zażyć na sen. Boję się wypróbować. Powiedzcie czy ktoś to brał i czy to naprawdę działa, nie żeby przymulić człowieka ale pomóc sobie odpocząć.
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#2 sylwia21serce

sylwia21serce

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 210 postów

Napisano 01 kwiecień 2009 - 22:09

czesc, wiesz bys musiala zapytac oto lekarza, a najlepiej jak masz problem z snem to idz do poradni zdrowia psychicznego, ja wczoraj chcialm sie zabic wszystkim przeszkadzam, pozdraiam
  • -1

#3 Kati

Kati

    Podpowiadacz

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPip
  • 279 postów

Napisano 02 kwiecień 2009 - 07:20

Hej Marta
Ja kiedys tez miałam problem z zasypianiem i uzywałam tych tabletek. Są to ziołowe tabletki wiec raczej zaszkodzic nie powinny. Jak dla mnie dobre były przez 2 dni, nawet dobrze mi sie zasypiało, ale pózniej znowu nie mogłam zasnąc :(, przestalam je brac. Każdy reaguje inaczej na konkretne leki, tak wiec moze akurat dla Ciebie bedą dobre. Marta taki dołek o jakim piszesz często sie zdarza, zwłaszcza na przełomie jesieni i zimy, oraz zimy i wiosny. Taki stan może byc związany z długim niedoborem promieni słonecznych, których nasz organizm potrzebuje, by dobrze funkcjonowac. Już coraz mocniej słonko grzeje, wiosna w pełni rozkwita i mysle ze Twój humor sie poprawi. Pozdrawiam
Kati

  • 0
Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem.

#4 Mops

Mops

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 02 kwiecień 2009 - 14:28

Nie wiem na co chorujesz, ale na deprechę i sen biorę 3x1 Coaxil. Nie uzależnia i można zawsze szybko odstawić. Ja choruję długo i dodatkowo /aby nie rozmyślać/ wspomagam się estazolamem. to drugie to ograniczam, dzielę na połówki. Uzależnia szybko.
  • 0
kocham ludzi, oni kochaja mnie.

#5 Kris26

Kris26

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 254 postów

Napisano 02 kwiecień 2009 - 15:19

Najlepiej nic nie brac,wyluzowac sie,olac na chwile wszystko kompletnie,przestac myślec,wyłączyc sie.
wiem ze latwo sie mówi a trudniej zrobic,no ale takie "jechanie" na tabletkach to druga strona zła.
  • 0

#6 punk

punk

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 02 kwiecień 2009 - 18:26

Ja też czasami mam kłopot z zasypianiem, ale co zrobić, nie będę się przecież faszerował lekami bo ich unikam jak ognia tak tylko nie muszę to nie biorę, a najlepiej jest coś sobie puścić na kompie lub w TV i wtedy się fajnie zasypia ja tak robię i zawsze zasnę jak idzie TV lub komp i jakaś muzyczka lub film
  • 0

#7 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 03 kwiecień 2009 - 16:55

Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi.Kati, twoja odpowiedź napawa optymizmem, więć pewnie sprobuję. Do Mopsa i Sylwii 21- nie jestem chora na żadną przewlekła chorobę wymagającą stałego leczenia i terapii. Po prostu teraz jest taki czas , że chętnie bym sobie skorzystała z pomocy jakiegoś środka, żeby szybciej sie zregenerować i dlatego pytałam.
Punk- spanie przy muzie to nie dla mnie ale odzyskanie spokoju, poprawa nastroju jak najbardziej, zwłaszcza gdy coś gra głośno.
piszcie jeszcze:)
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#8 sylwia21serce

sylwia21serce

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 210 postów

Napisano 03 kwiecień 2009 - 23:27

Marta S ja nic nie wspomnialm o chorobie przewleklej lecz pomimo to przepraszam natoiast jak sie ma problem z snem to jest to depresja jesli dlugo to trwa takie trudnosci z zasnieciemm, pozdrawiam

Sat Apr 4 00:31:37 2009 :
Mops, ja Coaxil tez mialam zapisane na depresje potym jak probowalam sie zbaic przedakowac, to wtedy mi to psychiatra wypisala lecz tylko polowke wzielam i wiecej niebralam lekarz zapisywala a ja nie bralam bo ponich spiaca sie czulam a wtdy sie uczylam lekarka niewiedziala ze sie ucze a mosialam jakos funkcjonowac, wogole na dzien dzisiejszy niemam zadnych lekow depresyjnych zapisanych jakas nowa lekarka byla gdy ja bylam ostatnio i nie zapisala, pozdrawiam
  • 0

#9 Mops

Mops

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 06 kwiecień 2009 - 10:38

Sylwia21serce - ja mam przewlekłe choroby, złożone,każda następna wynikiem pierwszej, chorego serca.Jestem po operacji serca, udarach z wieloogniskowym uszkodzeniem OUN, niedowładem i padaczką. Biorę bo nie zasnęłabym na pewno. Wyspana, wypoczeta bez głupich myśli jestem całkiem uzyteczna i pracuję nad sobą. Codziennie ćwiczę nie tylko fizycznie, ale też mózg.To mi daje siłę do walki z chorobami. Jestem w obecnej chwili /tj.kiedy nie boli mnie głowa/ na nogach, o kulach, ale na własnych nogach. Zeszłam z wózka i na pewno tam nie wrócę, chyba zeby mnie zwaliła inna cholera odnerwianie mięśni. Są to bóle okropne i bez leków wyżej i p.bólowych trudno żyć. Bez potrzeby nie polecam brania.
  • 0
kocham ludzi, oni kochaja mnie.

#10 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 06 kwiecień 2009 - 17:31

Chodziło mi raczej o szybsze regenerowanie sił w okresie przedświątecznym i w natłoku codziennych zajęć bo do tego mam jeszcze rehabilitację, wracam ok. 17 i mam taki moment stresujący przed kolejnymi zadaniami, które mam przed sobą. Wszystko się w maju uspokoi. O tym leku ziołowym i podobno nieszkodliwym - nervomix słyszałam przypadkiem i ciekawa byłam co o nim myślicie.

Cieszę się że klikacie i trzymam kciuki za waszą walkę o lepsze jutro. Dwa lata temu , niecałe wstałam z wózka i po kolei zdobywam swoje kolejne szczyty i zmagam z porażkami, bo nie zawsze wszystko jest tak jakbym chciała. Powodzenia:)
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#11 basia106

basia106

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 67 postów

Napisano 06 kwiecień 2009 - 19:30

mój syn bierze ,,labofarum" też ziołowy i widze poprawe,wcześniej brał Nerwohel przez 2lata i bez skutku,teraz się uśmiecha.
  • 0

#12 sylmat

sylmat

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 07 kwiecień 2009 - 08:36

Cześć, a próbowałyście nervomixu? Ja jestem nim miło zaskoczona : i ceną, i skutecznością, i wyglądem( bo labufarum wygląda mało estetycznie).
  • 0

#13 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 08 kwiecień 2009 - 18:46

Czytałam o nim trochę i właśnie się zastanawiam, czy nie sięgnąć po niego. Podobno można go sobie wziąć raz kiedyś jak już się nie daje rady , a nie koniecznie stosować codziennie?
Teraz mam tzw ciężki czas, dużo spraw na głowie ale wiem, że za 2-3 tygodnie sprawy się zakończą.
Tylko wkurza mnie ta bezsenność teraz i głupie myśli.
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#14 Lukrecja_

Lukrecja_

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 17 kwiecień 2009 - 07:41

Sylwia serce, przyczyn problemów z zaśnieciem nawet długotrwałych może być wiele, wcale nie musi to być depresja!
Kiedyś także jak Kati w takiej sytuacji brałam Nervomix. Mi osobiście pomagał, a brałam go bardzo sporadycznie, czułam się po nim wypoczęta i co najważniejsze wyspana. Jednak na pewno zależy to indywidualnie od reakcji organizmu.
  • 2
Postępuj tak wobec innych, jakbyś chciał, by inni postępowali wobec ciebie.

#15 Mira1

Mira1

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisano 18 styczeń 2014 - 06:30

U mnie z kolei zdiagnozowana jest depresja przewlekła(dystymia),biorę Sorenil ale nie bardzo mi pomaga.Moje życie przewrócone jest do góry nogami...siedzę do rana,potem trochę śpię,a jak wstanę to chodzę jak śnięta ryba...jestem zmęczona ,rzadko wychodzę z domu i smutek coraz większy.Jeszcze tylko przy życiu trzyma mnie córka ....ma niepełnosprawność intelektualną ale na szczęście jest samodzielna i jeszcze mnie pilnuje ....abym brała leki i pomaga jak potrafi.


  • 0

Chcę wykorzystać życie zanim ono wykorzysta mnie........ :rolleyes:


#16 misshihi

misshihi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 716 postów
  • Skąd:Warszawa-Mokotów

Napisano 18 styczeń 2014 - 14:21

A ja Wam polecam na problemy z zaśnieciem Melatoninę - naturalny "hormon snu" - nie uzależnia, nie zmula, pół godziny po zażyciu śpi się jak niemowlę. Sen jest naturalny, odprężający, wstaje się rano jak skowroneczek :)


  • 0

"W iskier krzesaniu żywem ,   materiał to rzecz główna. 
Trudno najtęższym krzesiwem 
iskry wydobyć z... substancji miękkiej i podatnej" .


#17 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 18 styczeń 2014 - 16:01

Na każdy dołek psychiczny najlepsze jest wyjście gdzieś, spotkanie się z kimś lub konkretnie z przyjaciółmi. Nieodzownym jest świadomość, iż każdego to spotyka prędzej, czy później. Nie jest to niczym nienaturalnym. Grunt to nie poddawać się temu!!!

Po burzy zawsze wychodzi słońce :) Życzę powodzenia całą sobą :)


  • 4

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#18 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 19 styczeń 2014 - 00:44

A ja Wam polecam na problemy z zaśnieciem Melatoninę - naturalny "hormon snu"[...]

Niestety, nie każdy może zażywać melatoninę... - W przypadku Miry, gdy bierze leki na depresję - musi koniecznie zapytać lekarza, który przepisał Sorenil, bo melatonina może być przeciwwskazana.

Mira - jak długo bierzesz Sorenil? Może jeszcze za krótko, żeby były widoczne efekty... - Jeśli bierzesz już dłużej, niż 3-4 tygodnie i nie widać efektów, to trzeba iść do lekarza i powiedzieć, że czujesz, że lek nie pomaga.

 

No i przyjedź na spotkanie - przynajmniej trochę się oderwiesz od monotonii codzienności :)


  • 1
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#19 Mira1

Mira1

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisano 19 styczeń 2014 - 15:33

no właśnie z tym braniem leków jest problem....najpierw brałam Asentra przez dłuższy czas....nie pomógł,teraz Sorenil już ze 2 lata biorę.Nawet chciałam w ogóle nic nie brać i zdać sie na to co będzie ale nie mam odwagi bo lekarka mówi,że może być jeszcze gorzej.Zmieni mi leki ale nie teraz bo nie jest ku temu odpowiedni okres....tak mówiła.brałam również jakiś czas do tego Pramolan,ale odstawiłam, bo i tak za dużo śpię.....eee tam,życie ucieka a u mnie po równi pochyłej ...................
mam zamiar przyjść na spotkanie...może z córką,może sama zobaczymy,bo ona niespecjalnie chce....ale lubi pierogi to może da się skusić.

Użytkownik Mira1 edytował ten post 19 styczeń 2014 - 15:35

  • 2

Chcę wykorzystać życie zanim ono wykorzysta mnie........ :rolleyes:


#20 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 20 styczeń 2014 - 00:15

Mira, 2 lata na jeden lek, to długo i jeśli czujesz, że nie działa lub źle działa, to należy go zmienić. - Czy lekarka nie poleciła Ci terapii u psychologa?  - Jeśli nie, to poproś o to, bo samo łykanie tabletek nie pomaga uporać się z przyczyną depresji.

 

Mam nadzieję, że przyjdziesz na spotkanie, jeśli córka nie zechce, to Ty nie rezygnuj, bo wyjście z domu i spotkanie ze znajomymi jest Ci na pewno potrzebne.

 

Do zobaczenia :)


Użytkownik Kicia edytował ten post 20 styczeń 2014 - 00:17

  • 1
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych