Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Choroba Parkinsona,parkinsonizm osób młodych


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
237 odpowiedzi w tym temacie

#21 Armin

Armin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 05 październik 2010 - 13:16

Witam! Proponuję aby osoby , które nie mogą sobie poradzić z chorobą kogoś bliskiego wymieniły się adresami mailowymi lub nr gg i porozmawiały poza forum...A jeśli ktoś nie rozumie dlaczego to oznacza,że nie rozumie również wymiaru emocjonalnego tej choroby...
  • 0
Kto chce - szuka sposobów...Kto nie chce - powodów...
"Módl się, żyj nadzieją i nie martw się" - Św.O. Pio"

#22 moda2288

moda2288

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 23 postów

Napisano 05 październik 2010 - 11:31

Witam Cię mocno Darling.Ja jak przyjechałam od lekarza z moim męzem to po pare razy dziennie pytałam się czy aby dobrze się czuje.Prócz tego po przeczytaniu książek które przywiozłam z Fundacji chciałam wprowadzic wszystko w czyn.Efekt był taki ze mój mąz kazał mi przystopować bo zwariuje.Ciagle si pytałam czy lepiej się czuje po lekach ,itp.Więc skoro go to denerwuje Nie pytam jak się czuje ale obserwuję jak widzę że po pracy siada i nie zagaduję mnie to mówię ;widze że dostałeś w kośc w pracy zrobic Ci kawkę ? nie jest to takie proste bo ja też pracuję i mam niekiedy dośc ale lepiej tak niż te ciągłe pytania.Albo mówię że bym się przeszła ale takie bandyctwo na świecie to może dla oochrony poszedł byś ze mną.?no to mówi ze pójdzie no i mam spacer załatwiony.Wiesz niekiedy to mnie nosi ze złosci bo osoby zdrowe tez sie martwią ale tak już jest.

Dodano Tue Oct 5 12:40:48 2010 :
Nie traktuję męza jak osobę niepełnosprawną ale uczciwie mówiąc wiem o jaką pomoc mogę go prosic.Jak chciałam żeby polutował mi antenkę do małego radia w pracy to był błąd bo się denerwował bo tą lewą stronę ma sztywniejszą i precyzyjne zajęcia mu nie wychodzą.No a tak z to jest wolniejszy nie wiem czy od leków czy przez chorobę więc jak potrzebuję coś bardzo szybko robię to sama.Chcę też powiedziec ze nie robię tego z musu ,dostosowałam się szybko do sutuacji bo mój mąz to naprawdę kochany człowiek .

Dodano Tue Oct 5 12:44:00 2010 :
A jak mnie najdzie z bezradności to też popłaczę ale tego nikt nie widzi

Dodano Tue Oct 5 12:46:15 2010 :
Sama jestem ciekawa czy zmiany osobowości występują często????
  • 0

#23 szybka

szybka

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 04 październik 2010 - 23:14

Mnie najbardziej denerwują teksty typu "mamo, jak się czujesz?", "kochanie, czy jesteś bardzo zmęczona?" TAK, do jasnej, jestem zmęczona i źle się czuję, ale nie uzależniajcie moi mili od tego to, o czym mi powiecie, jakie macie problemy.
Darling, wyobraź sobie, że Ciebie ktoś ciągle pyta, jak się miewasz, co u Ciebie, czy na pewno jest ok., czy może masz jakiś problem tylko dlatego, że się dwa dni nie uśmiechasz z powodu czegoś tam. Z jednej strony potrzebujemy uwagi, ale z drugiej normalności w tej tak nienormalnej chorobie.
Cackałam się ze sobą, dopóki lekarz kazał zapomnieć o rencie i nakazał pracować. A ja jestem nauczycielką w przedszkolu, na te czasy ciężki chleb. Kurczę, świetnie wyglądam, bo muszę i radzę sobie, bo też muszę. A choruję już prawie 10 lat. Cóż, może funkcjonuję tak dlatego, że mam szaleńczą naturę?
Ciekawi mnie, jak patrzą na nas parkinsoników ludzie zdrowi, jak bardzo jesteśmy, ich zdaniem, schorowani i potrzebujący pomocy, może niepełnosprawni? Chodzi mi nie tyle o ciało co o ducha/duszę.

Dodano Tue Oct 5 00:16:22 2010 :
Właśnie skończyłam pisać statut mojego przedszkola, a godzina jest - całkiem, całkiem...
  • 0

#24 Darling

Darling

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 04 październik 2010 - 13:41

Witam.
Jestem osobą młodą, od jakiegoś czasu jestem w związku z mężczyzną (42lata), który choruje na Parkinsona. Piszę, ponieważ potrzebuję porady... Trochę się gubię w całej sytuacji. Nie wiem, co On myśli, martwię się kiedy przez dłuższy czas unika odpowiedzi na pytania "Czy wszystko w porządku?", etc.
Zastanawiam się, czy Jego dziwne zachowania mogą być związane z chorobą? Co jako partnerka mogę zrobić?
Dodam, że Mój Ukochany się leczy, a choroba objawia mu się - jak na razie tylko o tym wiem - drżeniem rąk.
Proszę o rady... Sytuacja jest dla mnie całkiem nowa.
Podaję email: juudi23@poczta.onet.eu
  • 0

#25 krzysztof391968

krzysztof391968

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 03 październik 2010 - 22:07

witam cię dankinek mam 42 lata od 5 choruje i mogę ci co nieco wytłumaczyć bo już przeszłe trochę moje GG 5991136
  • 0

#26 dankinek

dankinek

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 03 październik 2010 - 17:41

Witam, mam 37 lat i partnera u ktorego kilka lat temu zdiagnozowano Parkinsona..Teraz ma 47 lat. Brakuje mi ludzi z ktorymi moge o tym porozmawiac, poradzic sie , wymienic poglady. Nie moge sobie dac rady z akceptacja jego choroby i towarzyszaca jej agresja i zmiana osobowosci :( Ciezko mi strasznie...
  • 0

#27 jaco1969

jaco1969

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 03 październik 2010 - 11:46

witam mam do oddania plastry neupro 8 mg okolo 55 sztuk tel 692 590 911 odbior osobisty lubelskie
  • 0

#28 Magda65

Magda65

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 02 październik 2010 - 10:28

Wpadłam do Was się przywitać, wprawdzie mój problem dotyczy Ojca, nie mnie, ale miło zawsze pogawędzić :)
Tato nie jest młody, ale robię wszystko, żeby chociaż młody duchem pozostał:)
  • 0

#29 Aga01

Aga01

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 29 wrzesień 2010 - 21:20

Witam wszystkich! bardzo dawno nie było mnie na tych stronach,ale mam problem;brałam wspomagająco-doraźnie w bardzo małych dawkach POLMESILAT-czułam się po nim b.dobrze ale niestety jest nieosiągalny w aptekach-czy ktoś wie gdzie można go jeszcze dostać lub czym zastąpić.Lekarz polecił mi sirdalud ale ja po nim mogę tylko spać.Może są inne leki obniżające napięcie uzupełniające madopar?Z góry dziękuję za odp.sama też chętnie podzielę się swoimi "doświadczeniami" Pozdrawiam-Aga
  • 0

#30 parkinson

parkinson

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 08 maj 2010 - 12:56

Witam chcę podzielić się informacją na temat leczenia choroby parkinsona, która dotknięty jest mój tatko, przez zupełny przypadek natknęłam się na artykuł prof. nadzw.dr.hab.n.med.Andrzeja Gomuły z Warszawy z Fundacji MEDAN na stronie internetowej pod zakładką choroba parkinsona można przeczytać całą treść artykułu dotyczącego leczenia choroby parkinsona HCG gonadotropiną kosmówkową. Wiem jak paskudna jest ta choroba jak każdy z was musi się umęczyć jej skutkami dlatego korzystajcie z tej informacji i jak możecie przekazujcie ją dalej innym chorym. Mój tato choruje od 1997 roku a miał 45lat wiem że ta choroba dotyka coraz młodszych ludzi, od ponad dwóch miesięcy tato przyjmuje HCG czuje poprawę my jako rodzina też ją zauważamy łącznie z poprawą stanu psychicznego, prof. Gomuła leczy już od ponad 10 lat chorych na parkinsona tą metodą. Musicie wejść na tą stronę i przeczytać oraz obejrzeć film. Trudno mi przeboleć że lekarze neurolodzy do których chodziliśmy z tatą nic na ten temat nie pisnęli bo aż nie chce się wierzyć że nie wiedzą o tej metodzie. Kochani życzę aby i wam się udało, my z tatem jeździmy do Warszawy aż z Wrocławia średnio co dwa miesiące. Fundacja MEDAN Warszawa
Centrum Zdrowia Lecznica >> MAG <<
ul. Narbutta 29
02-536 Warszawa


Rejestracja telefoniczna
od poniedziałku do piątku w godz. 8,00 - 20,00
tel. 22 849-51-14; 22 848-74-45

Dodano sob 8 maj 14:40:46 2010 :
My również myśleliśmy o operacji wszczepienia stymulatora i szukałam fundacji która mogłaby nas wesprzeć finansowo tak właśnie trafiłam na stronę Fundacji MEDAN tylko że sama płytka nic nie załatwi bo choroba doprowadza do depresji, stanów lękowych, problemów w sferze intymnej itp. widzę po tacie że dochodzi do siebie, fizycznie i psychicznie, zmienił się a właściwie na nowo jest pogodny mniej nerwowy i zaczynają z mamą cieszyć się intymnością. Neurolodzy nawet o tym nie wspominają jak szeroki aspekt ma ta choroba. Bo przecież choroba parkinsona to nie tylko problemy z chodzeniem, mówieniem, jedzeniem, drżeniem kończyn, blokadą ruchów.
  • 0

#31 Armin

Armin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 28 luty 2009 - 19:33

Szukam kontaktu z osobami chorymi na chorobę Parkinsona lub parkinsonizm,które zachorowały przed 40 rokiem życia.U mnie pierwsze objawy choroby pojawły się w wieku 33 lat,obecnie mam 36 .
Ciężko mi o ty pisać bo to ciężka choroba i bardzo rzadko zdarza się w takim młodym wieku...Jeśli jest ktoś to bardzo proszę niech się odezwie...
  • 0
Kto chce - szuka sposobów...Kto nie chce - powodów...
"Módl się, żyj nadzieją i nie martw się" - Św.O. Pio"

#32 miroslav

miroslav

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 09 marzec 2009 - 22:01

mam 33 lata. mam parkinsona. od 2 mies przyjmuje leki. nie jest wesoło. trzeba walczyć.
  • 0

#33 Armin

Armin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 11 kwiecień 2009 - 15:15

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Chorych na Chorobę Parkinsona...Wszystkim osobom,które borykają się z tą chorobą życzę wytrwałości...wytrwałości i... jeszcze raz wytrwałości...
  • 0
Kto chce - szuka sposobów...Kto nie chce - powodów...
"Módl się, żyj nadzieją i nie martw się" - Św.O. Pio"

#34 Anioł

Anioł

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 15 kwiecień 2009 - 21:37

Skąd jesteście jeśli to nie tajemnica?
  • 0
Musicie od siebie wymagać, choćby inni od Was nie wymagali - Jan Paweł II

Pozdrawiam gorąco!!! :)
Aśka

#35 miroslav

miroslav

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 23 kwiecień 2009 - 20:21

Armin, żyjesz jeszcze ...:) ?

Jeśli tak, to odezwij się.
  • 0

#36 Armin

Armin

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 27 kwiecień 2009 - 15:08

Witam...A cóż to za pytanie?Żyje:|
...mirosłav a o co chodzi?
Anioł:-)
Pozdrawiam wszystkich odwiedzających ten "temat"...
  • 0
Kto chce - szuka sposobów...Kto nie chce - powodów...
"Módl się, żyj nadzieją i nie martw się" - Św.O. Pio"

#37 miroslav

miroslav

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 10 maj 2009 - 09:12

w zasadzie, czytajac Twoj pierwszy post - szukales kontaktu z kim "mlodym" z parkinsonem - wiec to ja pytam, o co chodzi ? ...:)
  • 0

#38 Anutka

Anutka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 69 postów

Napisano 23 maj 2009 - 00:46

Witam
Mam 37 lat , diagnozę postawiono u mnie 3 lata temu chociaż pewne symptomy pojawiły się wcześniej. To prawda, choroba Parkinsona przeważnie daje o sobie znać w późniejszym wieku, ale jak widać dotyka również ludzi młodych. Początki były trudne, ale nowa rzeczywistość wymogła na mnie aby nauczyć się z nią żyć i radzić sobie.
Miesiąc temu w Warszawie odbyło się Ogólnopolskie Spotkanie Osób z Chorobą Parkinsona.
Chętnie nawiążę kontakt z osobami chorymi.
Pozdrawiam serdecznie :)
  • 0

#39 Anutka

Anutka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 69 postów

Napisano 06 czerwiec 2009 - 21:57

Miło, że do nas dołączyłeś "marekl", będzie nam raźniej :)
Pozdrawiam cieplutko.
  • 0

#40 gisi

gisi

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 49 postów

Napisano 29 czerwiec 2009 - 00:27

Szukam kontaktu z osobami chorymi na chorobę Parkinsona lub parkinsonizm,które zachorowały przed 40 rokiem życia.U mnie pierwsze objawy choroby pojawły się w wieku 33 lat,obecnie mam 36 .
Ciężko mi o ty pisać bo to ciężka choroba i bardzo rzadko zdarza się w takim młodym wieku...Jeśli jest ktoś to bardzo proszę niech się odezwie...

Hallo Armin

Mam 48 lat i od 7 lat Diagnoza Parkinson ,tak samo jak u ciebie pierwsze objawy mialam przed 40 rokiem zycia ,zycie toczy sie dalej ale nie mozna sie zalamac
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych