Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Pytanie "religijne"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
170 odpowiedzi w tym temacie

#41 nonames

nonames

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 319 postów

Napisano 22 czerwiec 2009 - 21:20

[quote name='alcest2008]To nieprawda' date=' ze katolicy sa monopolistami jezeli chodzi o szerzenie przemocy na tle religijnym. wystarczy sobie przypomniec, kto ukrzyzowal Jezusa.[/quote']
tu nie chodzi o katolików tylko o religie jako taką która powoduje ekstremizm i próbę ograniczenia wolności innym co powoduje częste wojny dziś w natarciu są muzułmanie tylko niech mi ktoś nie wytacza argumentu że to są ludzie którzy się podwieszają pod allacha bo to słabe
  • 0
życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci, jest raczej ślizganiem się z boku na bok, z czekoladą w jednej dłoni, winem w drugiej, ciałem gruntownie wyeksploatowanym, totalnie wyczerpanym i z krzykiem... ??
O Cholera, Ale Jazda!!

#42 Lestat

Lestat

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 414 postów

Napisano 24 czerwiec 2009 - 10:02

michalina dobry chrześcijanin zawsze nadstawi drugi policzek.
  • 0
"Nie staraj się być człowiekiem sukcesu. Stań się raczej człowiekiem wartości."

#43 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 24 czerwiec 2009 - 13:35

nadzieja

Z pobłażliwości i naiwności nie wynika żadna nauka. Czy nie lepiej zapytać się: „Dlaczego mnie bijesz?”...

Pozdrawiam :)
  • 0

#44 marco

marco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 281 postów

Napisano 24 czerwiec 2009 - 17:58

nadzieja

Z pobłażliwości i naiwności nie wynika żadna nauka. Czy nie lepiej zapytać się: „Dlaczego mnie bijesz?”...

Pozdrawiam :)

Trudno powiedzieć,czy to jest bicie.Jest to raczej przedstawianie oczywistych faktów.Wystarczy tylko szerzej otworzyć oczy.Dlaczego to w Czechach na przykład wierzący jest obecnie ok.10%,a było ich bardzo dużo.Jeżeli się nad tym trochę zastanowisz to zrozumiesz dlaczego "Ciebie biją."Radzę także zapoznać się z historią kościoła katolickiego gdzie to nawracano na wiarę ogniem i mieczem,palono na stosach,ludzie ginęli w męczarniach na torturach,Ilu to Indian zginęło,tylko dlatego,że chcieli mieć wiarę swoich przodków?A czy coś Ci mówi nazwisko Bernard Gui - dominikanin??????
Pozdrawiam!
  • 0
Dubito ergo cogito,cogito ergo sum...

#45 Lestat

Lestat

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 414 postów

Napisano 25 czerwiec 2009 - 11:27

słusznie michalino że z pobłażania nie wynika żadna nauka powiem więcej że z pobłażania narodziło się wiele zła na tym świecie choćby Hitlerowskie Niemcy one też powstały poniekąd z pobłażania czasem przez zaniechanie można zrobić gigantyczny błąd.

czasem nie warto pytać ,, dlaczego mnie bijesz " bo najczęściej odpowiedź sami znamy. a to że spytamy najczęściej sprawia że ,,dostajemy jeszcze mocniej "

Dodano czw 25 cze 12:42:27 2009 :
marco pozwolisz że się wtrącę to nie Bóg torturował ludzi i zabijał tylko ludzie z imieniem Boga na ustach i czy to w chrześcijańskim średniowieczu czy teraz muzułmanie którzy w imieniu Allacha wysadzają się w powietrze to tylko podciąganie Boga pod swoje ideologie.
Bóg nawracał słowem a człowiek w jego imieniu mieczem więc ludzie są winni złu a nie jaka kolwiek religia
  • 0
"Nie staraj się być człowiekiem sukcesu. Stań się raczej człowiekiem wartości."

#46 marco

marco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 281 postów

Napisano 25 czerwiec 2009 - 16:07

Ja ani słowem nie wspomniałem o Bogu i jako takiego nie wciągajmy go do dyskusji.Cały czas mówimy o ludziach i uważam,że tego trzeba się trzymać i nie zbaczać z tematu bo wtedy zrobi się taki sajgon,że z rozumem się nie połapiemy.Oczywiście masz rację,że muzułmanie też nie są święci w tym co robią.Chodzi w tej dyskusji o to,że przekonywanie na siłę do swoich racji i swojej religii przynosi odwrotny skutek.Jeżeli wszyscy ludzie będą uważać,że przekonanie religijne to osobista sprawa każdego człowieka to będzie się nam o "niebo" żyło lepiej i naprawdę nie trzeba nikogo przekonywać do swojej wiary bo skutki tego będą opłakane.Pozdrawiam.
  • 0
Dubito ergo cogito,cogito ergo sum...

#47 nonames

nonames

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 319 postów

Napisano 25 czerwiec 2009 - 23:43

może ktoś powie jak kościół może blokować ustawy aborcyjne skoro nie ingeruje w instytucje świeckie a jak kościół zaczyna ingerować przestaje być kościołem a zaczyna grupą lobbystów jak Dochnal w końcu jak kobieta jest wierzącą to nie usunie ciąży bo jej wiara na to nie pozwoli co nie oznacza że kobieta musi być wierzącą bo zaszła w ciąże

kościół wtrącając się w sprawy polski narusza suwerenność mojego kraju a obce państwo Watykan chce przeprowadzić zamach na prawo i konstytucje lobbuje i jest agresywne wobec polski i jako takie nie powinno być tolerowane przez kościół tysiące kobiet zostało pozbawione prawa do decydowania o sobie i zabrana im prawa obywatelskie konstytucja stała się śmiesznym świstkiem papieru
  • 0
życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci, jest raczej ślizganiem się z boku na bok, z czekoladą w jednej dłoni, winem w drugiej, ciałem gruntownie wyeksploatowanym, totalnie wyczerpanym i z krzykiem... ??
O Cholera, Ale Jazda!!

#48 Korner

Korner

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 186 postów

Napisano 01 październik 2009 - 12:34

Pedro w kościele chciałeś się doszukać demokracji? pogięło Cię? Ta instytucja nie cierpi demokracji i własnego zdania, a wogóle nie pisz o tym bo będziesz wyklęty.
Amen

Pozdrowionka
  • 0
"Miłość nie zna pór dnia, nadzieja nie ma końca, a wiara nie zna granic. Tylko wiedza i niewiedza skrępowane są czasem granicami."

Gunter Grass

#49 stasias

stasias

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 120 postów

Napisano 02 październik 2009 - 19:52

super dyskusja nareszcie nastał czas kiedy można rozmawiać otwarcie i nie zostanie zgładzony przez inkwizycje lub pozbawiony drogi do "nieba".Gdyby rozwiązano katolicyzm nasze kieszenie byłyby pełne a wszystkie nieroby "święte "wzięły by się do pracy.Dla nich są prawa i prawka o których nam się nie śniło.
  • 0
"Miłość jest silniejsza niż śmierć i strach przed śmiercią. Tylko dzięki miłości trwa i toczy się życie"(Iwan Turgieniew)

#50 GrasOne

GrasOne

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 69 postów

Napisano 02 październik 2009 - 21:10

super dyskusja nareszcie nastał czas kiedy można rozmawiać otwarcie i nie zostanie zgładzony przez inkwizycje lub pozbawiony drogi do "nieba".Gdyby rozwiązano katolicyzm nasze kieszenie byłyby pełne a wszystkie nieroby "święte "wzięły by się do pracy.Dla nich są prawa i prawka o których nam się nie śniło.

Boga ma się w sercu i nie ważna, żadna inkwizycja :)
  • 0

#51 stasias

stasias

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 120 postów

Napisano 03 październik 2009 - 14:03

Boga kocha się sercem .Jest realną osobą dlatego w sercu się nie mieści a my możemy pokazać swym życiem że jesteśmy stworzeni na Jego obraz i podobieństwo.Inkwizycja do sprawa mordu ludzi przez przywódców religii które twierdzą że naśladują drogi Chrystusa,daleko im do Niego !!!
  • 0
"Miłość jest silniejsza niż śmierć i strach przed śmiercią. Tylko dzięki miłości trwa i toczy się życie"(Iwan Turgieniew)

#52 lukasz919

lukasz919

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisano 03 październik 2009 - 21:47

ja jestem atistą i antyklerykałem rowocześnie,niewieze w BOGA go niema.Jaki BOG by chcila by jego dzieci boże cierpaly to wedlugl mnie besensu i nielogiczne ze jako osoby nieplosprawane cierpimy.
  • 0

#53 stasias

stasias

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 120 postów

Napisano 06 październik 2009 - 17:08

Łukasz 919 napisz jaka jest przyczyna błędów w Twej pisowni bo aż brzydko się czyta,może to wpływ schorzenia lub taki własny kaprys.
  • 0
"Miłość jest silniejsza niż śmierć i strach przed śmiercią. Tylko dzięki miłości trwa i toczy się życie"(Iwan Turgieniew)

#54 GrasOne

GrasOne

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 69 postów

Napisano 04 październik 2009 - 21:11

[quote name='lukasz919]ja jestem atistą i antyklerykałem rowocześnie' date='niewieze w BOGA go niema.Jaki BOG by chcila by jego dzieci boże cierpaly to wedlugl mnie besensu i nielogiczne ze jako osoby nieplosprawane cierpimy.[/quote']
Cierpienie uszlachetnia, więc przez to jesteśmy szlachetni, "atisto" :D
  • 0

#55 lukasz919

lukasz919

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisano 06 październik 2009 - 13:01

[quote name='stasias]Ale jesteś dzieciuch czy ojciec chce aby jego dziecko cierpiało to przecież człowiek narobił zamieszania i kłopotu w tym świecie.Bóg stworzył wszystko doskonałe.Masz taki pogląd bo dziś nawet za śmierć duchowni oskarżają Boga ' date='twierdzą ,że Bóg dał i wziął lub zrobił sobie aniołka .To kłamstwa wierutne Bóg to miłość i ma już dosyć patrzenia na cierpienia ludzi i głupotę tych co mają się za duchowych przewodników którzy prowadzą na ślepo ludzi do upadku.[/quote']
Dziecich dlatego że w niego nieziezy ale tolreuje tych co w niego wieza a naromiast sytacja jest inna ze ja w niego niewieze to jestem dziecinny.
  • 0

#56 Ocalony

Ocalony

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 45 postów

Napisano 04 październik 2009 - 13:12

teraz to ja cierpie probujac czytac Twoje bledy
  • 0

#57 lukasz919

lukasz919

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisano 06 październik 2009 - 17:16

[quote name='stasias]Łukasz 919 napisz jaka jest przyczyna błędów w Twej pisowni bo aż brzydko się czyta' date='może to wpływ schorzenia lub taki własny kaprys.[/quote']
Co do błędów to słabu wzrok ale mnie to nieusprawiedzliwia się stram by było dobrze napsanam oja mysl.
  • 0

#58 asia24

asia24

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 106 postów

Napisano 06 październik 2009 - 21:07

Przez ostatni rok wiele zastanawiałam się nad tym o czym byłam uczona przez ..... lat mojego życia. Do tych rozmyślań skłoniła mnie moja wykładowca historii . Omawialiśmy średniowiecze , a praca semestralna miała temat Reformacje w starożytnym Rzymie i wpływ kościoła (mniej więcej tak to brzmiało) z przerażeniem czytałam „Historie starożytnego Rzymu” w książce opisane są początki chrześcijaństwa. Nie miałam bladego pojęcia że religia Katolicka i jej koszmarne zwyczaje w większości zaczerpnięte są od pogan to straszne np. składanie rąk do modlitwy. W starożytnym Rzymie niewolnik w ten właśnie sposób stawał przed swoim panem gdy tego nie zrobił ręce były zakuwane w kajdany ,choinka sypanie popiołu itp. ówcześni przywódcy religijni aby przyciągnąć do swojego kościoła zgadzali się aby te zwyczaje przychodziły razem z nimi.
Od tego czasu t/z od momentu napisania przeze mnie w/w pracy zaczęłam bacznie czytać biblie próbując ją zrozumieć niestety tak naprawdę w biblii nie ma żadnego potwierdzenia na te wszystkie kulty naszej Religi. Zastanawiałam się tez dlaczego my chrześcijanie nie używamy imienia Bożego tak jak np. Jehowi Przecież w biblii to imię jest zapisane w starszych egzemplarzach częściej w nowszych jakoś mniej mój ksiądz nie chciał zemną rozmawiać na ten temat a w Internecie też nie jest zbyt wiele napisane, a przynajmniej mnie to nie przekonuje. Zastanawiałam się nawet czy nie poprosić jakiegoś świadka Jechowego żeby mi pewne informacje wytłumaczył , ale nie wiem jak mam ich znaleźć .
Czy ktoś ma też podobne spostrzeżenia co do naszej Religi Rzymsko Katolickiej . Jak chciałam porozmawiać na ten temat z księdzem , odpowiedział mi że nie będzie mi nic wyjaśniał że religia jest do tego aby w nią Wierzyc , a nie ja wyjaśniać . Tylko że to jeszcze bardziej daje mi do myślenia że Katolicyzm to zakłamanie nie mające nic wspólnego z tym co chciał od nas BÓG i JEGO SYN
  • 0
"Spałam i śniło mi się, że życie jest radością.
Obudziłam się i stwierdziłem, że życie jest służbą.
Podjęłam działanie i zrozumiałem, że służba jest radością"
Rabindranath Tagore

#59 stasias

stasias

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 120 postów

Napisano 06 październik 2009 - 06:18

Ale jesteś dzieciuch czy ojciec chce aby jego dziecko cierpiało to przecież człowiek narobił zamieszania i kłopotu w tym świecie.Bóg stworzył wszystko doskonałe.Masz taki pogląd bo dziś nawet za śmierć duchowni oskarżają Boga ,twierdzą ,że Bóg dał i wziął lub zrobił sobie aniołka .To kłamstwa wierutne Bóg to miłość i ma już dosyć patrzenia na cierpienia ludzi i głupotę tych co mają się za duchowych przewodników którzy prowadzą na ślepo ludzi do upadku.
  • 0
"Miłość jest silniejsza niż śmierć i strach przed śmiercią. Tylko dzięki miłości trwa i toczy się życie"(Iwan Turgieniew)

#60 lukasz919

lukasz919

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisano 05 październik 2009 - 13:51


Cierpienie uszlachetnia, więc przez to jesteśmy szlachetni, "atisto" :D

Nie zgadzam sie bo to bez sensu według mnie, cierpienie jest wpisane w religie Chrześcijańskie a np w religie wschodu tj.Buddyzm nie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych