Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Winda dla niepełnosprawnych?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 manko84

manko84

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 29 styczeń 2009 - 22:56

Jak w tytule, może jest ktoś kto ma doświadczenia w budowaniu windy/platformy dla niepełnosprawnych w prywatnym domu.
Jakie załatwiał dokumenty, jak uzyskał fundusze, gdzie zamawiał windę.
No i jak się teraz sprawuje urządzenie ?

Będę wdzięczny za odpowiedzi
  • 0

#2 Gość_Pudlarz_*

Gość_Pudlarz_*
  • Gość

Napisano 24 październik 2009 - 21:02

Witam,
jak wyżej - winda zewnętrzna w bloku, I piętro. Czy jest to w ogóle możliwe. Od czego zacząć? - gdzie szukać informacji?
Serdecznie pozdrawiam
  • 0

#3 asia24

asia24

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 106 postów

Napisano 24 październik 2009 - 22:11

u mnie 1,5 roku temu winde montowała firma AURA z gdańska winda wjeżdza na wysokość 3 m . Raczej nie ma z nią kłopotów jakieś małe wynikające z eksplaatacji np. smarowane bo strasznie piszczała, ale po moim telefonie na konserwatora czekałam godzinkę więc myślke że solidna firma . Jedyna wada dla mnie to brak zadaszenia

Dodano sob 24 paź 23:12:56 2009 :
Dofinansowanie można uzyskać z PCPR-u . A jeżeli chodzi o dopłate to ja się z właścicielem dogadałam bardzo jest miły i rozumiejący problem ON .
  • 0
"Spałam i śniło mi się, że życie jest radością.
Obudziłam się i stwierdziłem, że życie jest służbą.
Podjęłam działanie i zrozumiałem, że służba jest radością"
Rabindranath Tagore

#4 doro-tan

doro-tan

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 25 październik 2009 - 07:38

Witam!
My z mężem zafundowaliśmy sobie krzesełko nadschodowe dla ON. Jeździ ono po szynie-torze przymocowanym do stopni schodów z parteru na I piętro. Nie było innej możliwości bo nie mamy balkonu dla ewentualnej windy pionowej a na platformę dla wózka znowu klatka schodowa okazała się zbyt wąska. Przeprawy z tym krzesełkiem były ogromne, nie jest to tak do końca zrobione jak powinno być, dlatego radzę bardzo wnikliwie wszystko przemyśleć zanim coś się zrobi. Ostrzeżenia przed konkretnymi firmami zamieszczę, ale na prv.
  • 0

#5 asia24

asia24

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 106 postów

Napisano 25 październik 2009 - 08:52

U mnie też nie ma balkonu , winda wjeżdza bezpośrednio do pokoju. Okno zostałowymienione na oszklone drzwi. Tak jak doro-tan schodołaza również nie polecam, wypróbowałam kilka i wszystkie były wadliwe
  • 0
"Spałam i śniło mi się, że życie jest radością.
Obudziłam się i stwierdziłem, że życie jest służbą.
Podjęłam działanie i zrozumiałem, że służba jest radością"
Rabindranath Tagore

#6 doro-tan

doro-tan

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 26 październik 2009 - 10:44

krzeselka%20schodowe,%20platformy%20dla%
My mamy krzesełko takie jak to czerwone po prawej w załączonym linku. To w żadnym wypadku nie jest schodołaz. Bardzo dobre rozwiązanie dla kogoś kto jest w miarę samodzielny i sam się przesadzi na takie krzesełko. Problem tylko w tym, aby sam tor był dobrze wykonany, a będzie taki, gdy firma dobrze pomierzy klatkę schodową. Forma która wykonała pomiary naszej klatki schodowej odstawiła totalną fuszerkę. Chodzi o to aby krzesełko czy platforma (działająca na tej samej zasadzie) sunęło tuż nad schodami a nie fruwało w powietrzu.


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 27 grudzień 2016 - 14:10
zamieniono aktywny link na zdjęcie.

  • 0

#7 SSIRac

SSIRac

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 26 październik 2009 - 12:33

Jak w tytule, może jest ktoś kto ma doświadczenia w budowaniu windy/platformy dla niepełnosprawnych w prywatnym domu.
Jakie załatwiał dokumenty, jak uzyskał fundusze, gdzie zamawiał windę.
No i jak się teraz sprawuje urządzenie ?

Będę wdzięczny za odpowiedzi

WItam serdecznie jestśmy producentem wind i platform kontakt 324140912 i fax udzielimy wszelkich informacji co do takiej inwestycji z poważaniem Dariusz www,rokalift.com Firma znajduje sie w Raciborzu 47-400

Dodano pon 26 paź 12:38:42 2009 :
Producent wind i platform dla niepełnosprawnych posiada w swej ofercie platformy i windy własnej produkcji
platformy :BRT1 do 1200mm Udzwig 300kg zasilanie 230 v maksymalnie 2 przystanki wymiary zew. 1250x1720mm
BRT2 do 2000mm Udzwig 300kg zasilanie 230 v maksymalnie 2 przystanki wymiary zew.1290x1730mm
platforma o wymiarach standardowych BRT1 1250x1500mm BRT2 1290X1500mm
BRC do 1000mm Udzwig 250kg.zasilanie 230v wymiar zew.1150x1690
BRP do 3000mm Udzwig 300kg. zasilanie 230v wymiary 13000x1676mm
możliwości zmian
BRK Udzwig do 400 kg.
MyLife indywidualny dzwig osobowy do 400kg zastosowanie wew/zew budynku do 5przystanków i 10 m
  • 0

#8 Gość_Pudlarz_*

Gość_Pudlarz_*
  • Gość

Napisano 26 październik 2009 - 18:01

Witam,
dziękuję za podpowiedź.
Znaczy się, trzeba zacząć od PCPR-u - jaki rodzaj windy i w jakiej wysokości mogą dofinansować.
Serdecznie pozdrawiam
  • 0

#9 doro-tan

doro-tan

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 26 październik 2009 - 19:29

Witaj Jaśku, tu Dorota z Limanowej, co za spotkanie :-)!
Pytaj o co chcesz w sprawie windy, platformy, mam spore doświadczenia, wiem kogo (jakiej firmy ze Sącza) się wystrzegać. Telefon i GG u mnie bez zmian, zmieniły się adresy do poczty. Pozdrawiam Cię serdecznie. D.
  • 0

#10 Gość_Pudlarz_*

Gość_Pudlarz_*
  • Gość

Napisano 26 październik 2009 - 20:16

Cześć Dorotko,
kopę lat. Pierwsze piętro staje się coraz bardziej uciążliwe więc zapytam o to i owo...
Serdecznie pozdrawiam
  • 0

#11 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 412 postów

Napisano 27 październik 2009 - 17:47

Szkoda ze nikt nie podaje cen .
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#12 asia24

asia24

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 106 postów

Napisano 03 grudzień 2009 - 22:57

Dokładnie tak, są na każde zawołanie, w razie potrzeby . ale tak naprawdę trzeba ją tylko regularnie smarować aby nie piszczała. Także polecam tą firmę jest naprawdę solidna, a do tego jeszcze pracownicy są naprawdę bardzo mili a to się rzadko zdaża :):):)
  • 0
"Spałam i śniło mi się, że życie jest radością.
Obudziłam się i stwierdziłem, że życie jest służbą.
Podjęłam działanie i zrozumiałem, że służba jest radością"
Rabindranath Tagore

#13 wwwjerzyk

wwwjerzyk

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 01 styczeń 2010 - 16:18

Ja też napisałem właśnie do firmy z Gdańska i rzeczywiście szybko się odezwali i już mam ofertę i będę składał wniosek. Tobie radzę też się spieszyć bo z tego co wiem decyduje kolejność składania wniosków. na stronie swojego PCPR-u znajdziesz wszystkie informacje i druki wniosków. Ppwodzenia
  • 0

#14 Powalona

Powalona

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 16 lipiec 2010 - 23:34

Witam

Mam pytanie do osób, które korzystały z usług firmy AURA... Czy w Waszym przypadku potrzebne było zezwolenie Inspektora Nadzoru Budowlanego (czy jakoś tak), albo zgoda na budowę (o ile to nie jest jednoznaczne)?? Pytam, gdyż firma ta sprzedaje "podnośniki", a te urządzenia podlegają (chyba) innym przepisom...

Pozdrawiam:)
  • 0

#15 Wojtek_K

Wojtek_K

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 123 postów

Napisano 27 lipiec 2010 - 05:12

W przypadku wind trzeba przejść pełną procedurę. Projekt budowlany i odbiór dokonany przez dozór techniczny. By wszystko było ok. firma musi posiadać uprawnienia.
  • 0

#16 katte73

katte73

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 96 postów

Napisano 08 sierpień 2010 - 18:55

Witam - a może dobrym rozwiązaniem będzie schodołaz - mieszkamy z mężem na I piętrze w bloku i od 2,50 roku korzystamy ze schodołazu T09"ROBY" - sprawdza się - teraz tylko zastanawiamy się gdzie nalbliżej do jakiegos serwisu - bo mieszkamy w kujawsko-pomrskim
  • 0

#17 Powalona

Powalona

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 11 sierpień 2010 - 19:10

W przypadku wind trzeba przejść pełną procedurę. Projekt budowlany i odbiór dokonany przez dozór techniczny. By wszystko było ok. firma musi posiadać uprawnienia.

Ja wiem, że wybór windy wiąże się z koniecznością przejścia przez wspomnianą przez Ciebie procedurę. Ale czy ktoś orientuje się, jak to jest z podnośnikami. Spotykam się z różnymi opiniami na ten temat i chciałabym, aby wypowiedział się ktoś, kto de facto taki podnośnik montował u siebie i z autopsji wie jak wyglądają wszelkie procedury z tym związane.
  • 0

#18 Onedrzej

Onedrzej

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 26 luty 2015 - 10:41

Może sprawdź sobie takie urządzenia wśród używanych schodołazów. Mimo, że mają używane produkty, to całkowicie sprawne, na aktualnych badaniach technicznych. Także można zaoszczędzić, a jakościowo wcale nie odbiegają od nowych podnośników.


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 24 luty 2016 - 18:10
Usunięcie aktywnego linku i poprawienie treści.

  • 0

#19 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 655 postów

Napisano 26 luty 2015 - 11:17

Schodołaz to ostateczność, jest się zależnym od innych osób i jak większość urządzeń do transportu (schodołazy, platformy, krzesełka) często się psują a serwis przecież do tanich nie należy - to już tylko do stosowania tam, gdzie nie ma możliwości zastosowania innych rozwiązań.


  • 1

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#20 eska

eska

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 14 luty 2016 - 15:55

Zgadzam się, że schodołaz to ostateczność, bo są mało praktyczne. Najlepsze są windy, choć ich cena jest znaczna. Jak ktoś już wspomniał zawsze można się starać o dofinansowanie. W blokach miejskich można wystąpić do Urzędu Miasta np. o realizację takiego przedsięwzięcia.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych