Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

WOLONTARIAT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Maurycy

Maurycy

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 107 postów
  • Skąd:BYDGOSZCZ

Napisano 13 grudzień 2008 - 14:11

Kłopoty zaczynają już w momencie ustalania definicji. Kto jest, a kto nie jest wolontariuszem. Najprzystępniej mówiąc, wolontariuszem jest człowiek pomagający innym w sposób dobrowolny i bezinteresowny.

Ludźmi pracującymi społecznie, byli, między innymi, Janusz Korczak, Kazimiera Iłłakowiczówna, Piotr Skarga, Stanisław Staszic.

O konieczności prowadzenia i rozwijania działalności wolontariatu przekonywać nie trzeba. Zwłaszcza - korzystających z jego dobrodziejstw.

Ośmieszana praca społeczna, niesłusznie utożsamiana z komunistycznymi zrywami, korzenie ma osadzone w bardzo dalekiej przeszłości. Organizacje filantropijne od dawna istnieją na całym świecie.

Podstawowym warunkiem przyjęcia wolontariusza jest zaznajomienie go z kodeksem etycznego postępowania. Zapoznanie go ze spoczywającymi na nim prawami i obowiązkami wobec osoby wymagającej jego pomocy. Wpojenie mu zasad lojalności, punktualności, dotrzymywania obietnic, co sprawia, że człowiek uznany wolontariuszem powinien posiadać wszystkie te cechy naraz.

Wrażliwość nie może być chwilowa. Uczucie musi być stałe, niezależne od kaprysu. Dlatego tak ważne jest odpowiedzenie sobie na pytanie o długofalowy i systematyczny cel pomocy bliźniemu. Co dla mnie, przyszłego wolontariusza, stanowi główny motyw działania. Co decyduje, że chcę nim być? Jeżeli miłość do drugiego człowieka, jeżeli niezłomne przekonanie, że nigdy go nie opuszczę i w każdej sytuacji będę z nim, to jestem na właściwej drodze.
  • 0
Jedyna wolność, którą teraz mamy, nazywa się wolnością od rozumu.

#2 Lusi

Lusi

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 36 postów

Napisano 31 marzec 2009 - 14:01

Przypomniał mi się mój ślub.
I przyrzekam Ci miłość, wierność i uczciwość (...) oraz, że Cię nie opuszczę aż do śmierci...
  • 0

#3 pbbablin

pbbablin

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 22 maj 2009 - 17:51

Tak to jest fajne zajecie. Niektórzy z nas zaczynają takie działanie po wypadku z swojego doświatrzenia lub opiekując się dziatkami. Ja się zajołem wolontariatem po swoim wypadku. I to mi pomogło w powrocie do świata do zycia. Też poznałem wiele osób które się zajoły wolontariatem po praktykach na np wczasorekolekcjach. Czy po studiach gdzie w poblizu były spotkania w gronie przyjaciół.
  • 0

#4 Baba

Baba

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 499 postów

Napisano 23 maj 2009 - 09:28

Wolontariat ????? Bzdura 2 razy prosiłam o pomoc, nawet nie raczyli odpowiedzieć, ale owszem telefonicznie to obiecywali złote góry. Jednego mnie nauczyli liczenia tylko na siebie i płacenia za wszystko, nic nie ma za darmo im szybciej to zrozumie się, tym mniejsze rozczarowania.
  • 0
Nawet siwa może być szczęśliwa

#5 pbbablin

pbbablin

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 23 maj 2009 - 10:37

Przykro ze trafiłaś na takich ludzi. Ale mimo takich organizacji trzeba poprostu trafić na od powiednich ludzi. Którzy mają serce do tego. W mojej okolicy nie znalazłem takiej organizacji z np przy szpitalu. Tylko przypadkowo poznając jedną osobe czekając na lekarza. Poszedłem do jednego stowarzyszenia o który mi powiedziała. I w mojej miejcowości były wczasorekolekcje tam też poczedłem. Potem byłem w innym miejscu opiekunem. Wten sposób poznałem inych którzy działali gdzieś inndziej. I wiem ze są inne organizacje które się zajmują opieką nad osobami niepełnosprawnymi pomagają im zorganizować czas. Z tych miejsc mam wiele zdjęć na integracja-pb.moblog.pl
  • 0

#6 pbbablin

pbbablin

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 03 czerwiec 2009 - 13:18

W poniedziałek po raz pierwszy od wypadku byłem w poblizkim stowarzyszeniu całkiem inaczej się człowiek czuje jak jest w sródludzi. teraz w niedziele ze stowarzyszeniem bedziemy mieli msze stowarzyszeniowa wraz zdniem dziecka matki i ojca. Jak ktoś jest z okolicy to zapraszam.
  • 0

#7 pbbablin

pbbablin

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 14 listopad 2009 - 21:40

dziś przeglądając jak zwykle wiadomosci o telekomunikacji intwrnecie zobaczyłem faje info.
o ruszajacym portalu http://e-wolontariat.pl/ który ma połączyc ludzi dzaiałąjacych społecznie przez internet. Myśle ze to dobry pomysł ze ktoś poruszyła ten temat.
  • 0

#8 konwalia 45

konwalia 45

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów

Napisano 14 listopad 2009 - 22:26

Wolontariat to piena zecz ja zawsze to w sobie czułam mimo mojej choroby nigdy nie zostawie podopiecznych bez pomocy choc to praca ciezka teraz najwiecej bo zbliza sie mikolaj i musze zdobyc zabawki dla podopiecznych

Dodano sob 14 lis 22:30:17 2009 :
oj zeby tak kazdy sie garnoł chetnie jak piszesz to milo by mi sie pracowalo a ja mam braki ludzi
  • 0

#9 pbbablin

pbbablin

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 15 listopad 2009 - 10:48

Niestety nie kazdy się garnie. Ale jest wielu którzy nie wiedzą gdzie się zgłosić. I tu moze pomóc ten portal. A jest wielu którzy chetnie by pomogli w różny sposób. Ja znam wielu którzy właśnie działają przy osobach niepełnosprawnych. Nie pozwalają aby ci ludzie byli cały czas w mieszkaniach. Ale to właśnie w tym celu jest zgrana ekipa. I co najważniejsze u nich nikt nie został odzucony. i to coś musi być w środku.
  • 0

#10 iwa372

iwa372

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 157 postów
  • Skąd:Środek Polski

Napisano 15 listopad 2009 - 12:03

Ja wprawdzie jestem dopiero dwa miesiące w Wolontariacie w Kutnie ale muszę powiedzieć że
połknęłam bakcyla.Czuję sie teraz bardziej dowartościowana.Poza tym trafiłam na miłą ekipę.
Byłabym jeszcze bardziej usatysfakcjonowana gdyby w Wolontariacie było więcej młodzieży.
Pozdrawiam wszystkich Wolontariuszy i IPON-ków
  • 0
Iwa 372
Tylko dla miłości nie ma przeszkód.(M.Gogol)

#11 konwalia 45

konwalia 45

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów

Napisano 15 listopad 2009 - 12:58

owszem w wolontariacie byc to trza czuc taka potrzebe ja teraz mam duzo pracy by znalezc zabawki juz tyle dalam ogloszen
  • 0

#12 pbbablin

pbbablin

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 15 listopad 2009 - 15:31

Fakt fajna sprawa. Konwalia a gdzie szukasz tych chetnych?
  • 0

#13 konwalia 45

konwalia 45

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów

Napisano 15 listopad 2009 - 15:39

dałam ogłoszenie i nic ale szczerze to teraz bardzo potrzebuje wsparcia potrzebuje pluszakow troche juz mam dzieki przyjaciółkom ale co dalej

Dodano ndz 15 lis 15:47:31 2009 :
Najwiekszym teraz moim marzeniem jest zdobyc pluszaki a moze tu serca sa i pomoga Stowarzyszenie Serce Dla Rodziny Zabrze 41-800 ul Wolnosci 256-5 ofc
  • 0

#14 pbbablin

pbbablin

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 15 listopad 2009 - 16:44

moze kogoś tu znajdziesz. Odemnie to jest daleko. Moze kogoś być znalała w poblicjiej jakieś szkole.
  • 0

#15 konwalia 45

konwalia 45

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów

Napisano 15 listopad 2009 - 16:55

mam czas by zebrac do konca miesiaca ale dzieki ci za slowa otuchy
  • 0

#16 pbbablin

pbbablin

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 15 listopad 2009 - 17:22

prosze bardzo teraz będa świeta wiec powinno sie udzielić.
  • 0

#17 konwalia 45

konwalia 45

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów

Napisano 15 listopad 2009 - 18:02

wiem i wierze ze serca okaza ludzie i wspomoga pluszakami
  • 0

#18 pbbablin

pbbablin

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 15 listopad 2009 - 18:09

dla dzieciaków to fajna sprawa jak sie mają czym zająć. I by mieli odpowiedniego opiekuna.
  • 0

#19 konwalia 45

konwalia 45

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 97 postów

Napisano 15 listopad 2009 - 18:28

zawsze prowadze cala impreze sama i mam pomoc przyjaciół
  • 0

#20 pbbablin

pbbablin

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 15 listopad 2009 - 19:53

ciekawe jak się potoczy akcja tego portalu. Fajna sprawa
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych