Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Ile się czeka na decyzję biegłego sądowego???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 karmen1979

karmen1979

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 17 październik 2008 - 13:58

Witam
dziękuję za odpowiedź.Ale jaki to może być okres? miesiąc , czy pół roku?
Słyszałam że przeważnie dosaje się opinię biegłego saowego do miesiąca czasu.
Ja czekam 3 tygodnie i po prostu nie mogę się doczekać.

Sądziłam że na mojego posta odpiszą osoby które już dostały takową opinię.;)
  • 0

#2 karmen1979

karmen1979

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 09 październik 2008 - 21:44

Witam

Nie dostałam renty i odwołałam się do sądu pracy.Byłam już u lekarza biegłego sądowego.
Ile czeka się na odpowiedź?

dziękuję za informację
  • 0

#3 K71

K71

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 80 postów

Napisano 10 październik 2008 - 12:48

Witaj karmen.Z własnego doświadczenia wiem, ze sąd nie ma żadnego okreslonego przepisami terminu w którym musi wydac decyzje/wyrok.Wynika to chyba z faktu iż ma mase takich jak Twoja spraw i dlatego musimy cierpliwie czekać.Sąd w stosownym czasie powiadomi Cie o terminie rozprawy, nie będziesz musiała na niej być.Napewno będzie przedstawiciel ZUSu, sąd bedzie miał opinie lekarza biegłego w temacie stanu Twojego zdrowia.Po wydaniu decyzji bedzie musiała sie ona uprawomocnic a na to tez potrzeba troche czasu.Będziesz miała prawo odwołać się od niej, takie samo prawo będzie miał tez ZUS.
  • 0

#4 karmen1979

karmen1979

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 09 październik 2008 - 21:44

Witam

Nie dostałam renty i odwołałam się do sądu pracy.Byłam już u lekarza biegłego sądowego.
Ile czeka się na odpowiedź?

dziękuję za informację
  • 0

#5 K71

K71

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 80 postów

Napisano 10 październik 2008 - 12:48

Witaj karmen.Z własnego doświadczenia wiem, ze sąd nie ma żadnego okreslonego przepisami terminu w którym musi wydac decyzje/wyrok.Wynika to chyba z faktu iż ma mase takich jak Twoja spraw i dlatego musimy cierpliwie czekać.Sąd w stosownym czasie powiadomi Cie o terminie rozprawy, nie będziesz musiała na niej być.Napewno będzie przedstawiciel ZUSu, sąd bedzie miał opinie lekarza biegłego w temacie stanu Twojego zdrowia.Po wydaniu decyzji bedzie musiała sie ona uprawomocnic a na to tez potrzeba troche czasu.Będziesz miała prawo odwołać się od niej, takie samo prawo będzie miał tez ZUS.
  • 0

#6 K71

K71

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 80 postów

Napisano 24 październik 2008 - 11:34

Witam.Napisze Ci dokładniej, jak było w moim przypadku!Pismo odwoławcze do Sadu Pracy złozyłam na poczatku wrzesnia 2006r.Cała procedura odwoławcza trwała 8 mcy, ponieważ dopiero pod koniec maja 2007r.Sąd wydał wyrok w mojej sprawie.Trwało to jak sama widzisz bardzo długo, w tym czasie badało mnie aż 6 lekarzy biegłych sądowych przy czym jedno badanie w mcu! Potem jeszcze okres na uprawomocnienie sie wyroku, tak więc 9 mcy czekałam! ale wyrok sądu był dla mnie pozytywny więć warto było mi czekac!Mysle, ze w Twoim przypadku skoro badał Cie tylko jeden biegły lekarz, cała procedura będzie krótsza i wyrok sądu zapadnie wczesniej!Zycze Ci korzystnego dla Ciebie wyroku.

Dodano ptk 24 paź 14:04:03 2008 :
Hej Karmen! Chciałam jeszcze dodać, że biegły lekarz sadowy ma obowiazek w ciagu 21 dni wydac opinie w temacie Twojego stanu zdrowia, licząc od dnia kiedy sąd wyda postanowienie o dopuszczeniu dowodu w postaci opinii biegłego!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych