Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Świadczenie pielęgnacyjne 2010


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#21 Mika47

Mika47

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 21 styczeń 2010 - 17:14

Witam..Mam male pytanko moze ktos mi udzieli informacji..Chce starac sie o swiadczenie pielegnacyjne ale pozostaje w zwiazku malzenskim,z tym ze maz jest calkowicie niezdolny do pracy i samodzielnej egzystensji..po za tym jest cukrzykiem ma retinopatie cukrzycowa(tz.ślepota) i trzy razy w tygodniu jest poddawany dializie.Czy w takich okolicznosciach moge ubiegac sie o swiadczenie pielegnacyjne..Z gory bardzo dziekuje za odpowiedz..Pozdrawiam..
  • 0

#22 versus

versus

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1351 postów

Napisano 22 styczeń 2010 - 09:17

Mika47, poczytaj TUTAJ
  • 0
There is something behind the throne greater than the King himself.
William Pitt The Elder, Lord Chatham

#23 doro-tan

doro-tan

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 22 styczeń 2010 - 15:33

Dzięki, raddik, za obszerne opisanie Twojego konkretnego problemu, jakże zbliżonego do mojego! :-)
Ja również napisałam pismo do ministerstwa i czekam już ponad tydzień (wysłałam zapytanie mailem) na odpowiedź. Odpowiedź, jaką Ty otrzymałeś nie nastraja mnie optymistycznie, niemniej uważam że należy wymusić zmiany w ustawie, chociażby poprzez konsekwentne odwoływanie się od kolejnych, krzywdzących decyzji.
Życzę Ci powodzenia w Twojej walce, masz we mnie mocną sojuszniczkę, gdy coś konkretnego, uzyskasz proszę daj znać. Pozdrawiam.
  • 0

#24 ania21

ania21

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 23 styczeń 2010 - 21:02

Pan ze znacznym stopniem niepelnosprawności ma 3 corki, z ktorych dwie przebywaja za granica i pracuja a 1 mieszka w tej samej miejscowosci co on i jest osoba bezrobotna jednak nie opiekuje sie ojcem bo zyja w konflikcie. Rodzice tego Pana nie zyją. Jest natomiast siostra, ktora opiekuje sie tym Panem czy mozna jej przyznac swiadczenie pielęgnacyjne z tytułu rezygnacji zatrudnienia i opieki nad niepelnosprawnym bratem?
  • 0

#25 kwasnic

kwasnic

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 25 styczeń 2010 - 19:33

Witam wszystkich i proszę o rade
Dzisiaj złozyliśmu dokumenty o przyznanie świadczenia pielęgnacyjnego (nasza córka jest niepełnosprawna) niestety okazało się po okazaniu oświadczenia o niepełnosprawności, iż w 7-ym punkcie zaznaczone jest -nie wymaga. To dla nas bez sensu, żona i tak nie może pracować, opiekuje się córką, jeździ na różne rechabilitacje terapie...Czy coś jeszcze można zrobić?
  • 0

#26 bkj

bkj

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 27 styczeń 2010 - 23:28

A ja mam pytanie co w praktyce oznacza zrezygnowanie z pracy. Czy jesli mamy małego synka, który jest niepełnosprawny i żona na razie jest na urlopie wychowawczym aby się nim opiekować to jest to rezygnacja z pracy i może złożyć wniosek o świadczenie pielęgnacyjne? Czy też musi rozwiązac umowę o pracę i dopiero wtedy może złożyć taki wniosek?
  • 0

#27 meg0000

meg0000

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 33 postów

Napisano 28 styczeń 2010 - 09:42

Według mojej wiedzy to musi rozwiązać umowę o pracę dopiero może starać się o świadczenie,lecz,żeby można dostać świadczenie pielęgnacyjne dziecko musi posiadać orzeczenie o niepełnosprawności.
  • 0

#28 paulina.m

paulina.m

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 28 styczeń 2010 - 11:13

Witam! Mam problem, ponieważ składam wniosek o dofinansowanie do remontu łazenki dla niepełosprawnego ojca, lecz nie bardzo wiem jak mogę go uzasadnić, czy moglibyście mi pomóc? Z góry dziękuje! Pozdrawiam
  • 0

#29 mikoma

mikoma

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 28 styczeń 2010 - 16:12

Witam
Czy jesli osoba ze znacznym stopniem niepełnosprawności osiąga dochód(pracuje) to także rodzicą
należy się świadczenie pielęgnacyjne?
  • 0

#30 Marinka

Marinka

    Sufler

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPipPip
  • 331 postów
  • Skąd:Wrocław

Napisano 28 styczeń 2010 - 20:59

Nigdzie nie ma wzmianki, że osoba wymagająca opieki nie może pracować.

Jest jedynie informacja, że świadczenie nie przysługuje jeżeli:
osoba wymagająca opieki pozostaje w związku małżeńskim lub został umieszczona w rodzinie zastępczej, w specjalistycznym ośrodku szkolno wychowawczym i korzysta w nim z całodobowej opieki albo w związku z koniecznością kształcenia, rewalidacji lub rehabilitacji w placówce zapewniającej całodobową opiekę przez co najmniej 5 dni w tygodniu z wyjątkiem zakładów opieki zdrowotnej.

Osoba, na którą przysługuje świadczenie pielęgnacyjne musi mieć znaczny stopień niepełnosprawności, co oznacza, że musi się legitymować jednym z poniższych orzeczeń:

o znacznym stopniu niepełnosprawności (zespołu ds. orzekania o niepełnosprawności),

o całkowitej niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji (wydanym przez ZUS),

o stałej albo długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym i do samodzielnej egzystencji (KRUS),

o zaliczeniu do I grupy inwalidów (mundurowi).
  • 0
Serce miej otwarte dla wszystkich, zaufaj niewielu.

#31 paulina.m

paulina.m

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 28 styczeń 2010 - 23:17

dzięki za pomoc :/
  • 0

#32 mikoma

mikoma

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 29 styczeń 2010 - 09:57

W opiece społecznej w moim mieście dostałem odpowiedz że jeśli osoba z orzeczeniem o niezdolności do samodzielnej egzystencji jednak pracuje tzn że świadczenie się nie należy mimo spełniania pozostałych kryteriów.
To jak to jest i gdzie uzyskać ostateczną odpowiedź?
  • 0

#33 Singe

Singe

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2113 postów

Napisano 29 styczeń 2010 - 23:14

Uprawniony do dodatku pielęgnacyjnego nie może otrzymać zasiłku pielęgnacyjnego!!!
  • 0
Jeśli miłość – to tylko prawdziwa * Jeśli przyjaźń – to tylko szczera.
Jeśli obecność – to tylko niewymuszona * Jeśli być kimś – to tylko sobą.
- Rafał Wicijowski

#34 Bozena19693

Bozena19693

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 31 styczeń 2010 - 13:36

Witam! W lipcu skończę 18 lat. Mam dziecko z orzeczoną niepełnosprawnością. Uczę się zaocznie i chciałabym się dowiedzieć czy będzie przysługiwało mi świadczenie pielęgnacyjne z tytułu opieki nad dzieckiem. Proszę o informację. Pozdrawiam
  • 0

#35 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 29 styczeń 2010 - 23:52

Uprawniony do dodatku pielęgnacyjnego nie może otrzymać zasiłku pielęgnacyjnego!!!

Może. Pod warunkiem że zawiesi rentę w całości. Razem z dodatkiem pielęgnacyjnym.
  • 0

KNP


#36 Tomek 72

Tomek 72

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 71 postów
  • Skąd:Wielkopolska

Napisano 30 styczeń 2010 - 13:16

Na pewno nie można pobierać obydwu dodatków , jak składałem wniosek do MOPS o dodatek pielęgnacyjny musiałem pokazać ostatnia decyzje o przyznaniu renty czy nie pobieram już takiego dodatku . Więc to na pewno nie jest możliwe .
  • 0

#37 jozef130

jozef130

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 04 luty 2010 - 22:36

Witam. Proszę kogoś o pewne wyjaśnienie, gdyż mam kłopot z uzyskaniem świadczenia pielęgnacyjnego na Mamę, która w chwili orzeczenia lekarskiego w roku 1997 o niezdolności do samodzielnej egzystencji była w wieku emerytalnym(KRUS).Czy musi być w orzeczeniu lekarskim również zapis o stałej albo długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym? Bardzo proszę o poradę ,ponieważ spełniam wszystkie pozostałe warunki poza tą różnicą w orzeczeniu.
  • 0

#38 meg0000

meg0000

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 33 postów

Napisano 05 luty 2010 - 09:45

Jozef130 świadczenie pielęgnacyjne przysługuje rodzicom,którzy zrezygniją z pracy na rzecz opieki nad dzieckiem.Nie można mieć po za tym renty i być w wieku emerytalnym tak jak Twoja mama.Więc przykro mi ale Twojej mamie się nie należy świadczenie pielęgnacyjne!
  • 0

#39 jozef130

jozef130

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 05 luty 2010 - 17:28

Meg0000 - dzięki za odpowiedź, może trochę niejasno napisałem,chodzi o świadczenie dla mnie gdy rezygnuję z podjęcia pracy na rzecz opieki nad Mamą.Takie świadczenie należy się nie tylko na dzieci, dotyczy również opieki nad osobami starszymi.Pozdrawiam.
  • 0

#40 meg0000

meg0000

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 33 postów

Napisano 06 luty 2010 - 09:37

Skąd wiesz,że Ci się należy świadczenie dowiadywałeś się w MOPS-ie.Jeśli faktycznie wiesz,że Ci przysługuje świadczenie to dowiedz się wszystkiego najlepiej w MOPS-ie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych