Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

PODZIEL SIĘ WIEDZĄ O SAMOCHODACH DLA ON SPRAWNY DOJAZD!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
218 odpowiedzi w tym temacie

#21 flyby

flyby

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 22 wrzesień 2008 - 07:48

Przeczytałem właśnie na hotmoney.pl, że wielu dilerów obniża znów znacząco ceny na swoje modele. ". Promocyjne ceny obowiązują już w salonach Skody, Hyundaia, Citroena i Fiata. Zdaniem dziennika w najbliższym czasie ta lista wydłuży się, m.in. o samochody Opla, Chevroleta i Kia.

Obniżki cen są rzeczywiście spore. Na przykład Skoda Octavia Classic w wersji 1.9 TDI z silnikiem 77 kW jest tańsza o 8,3 tys.zł niż jeszcze miesiąc temu. Hyundai i30 można kupić o 7 tys. taniej, a Fiata Grande Punto - o 6 tys."

Cały artykuł pod tym linkiem
http://www.hotmoney....izaja-ceny.html

pozdrowienia ze Słupska :)
  • 0

#22 jurek18

jurek18

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 22 wrzesień 2008 - 07:54

Witam
Chciałem prosić o radę jeśli bym otrzymał dofinansowanie co kupić:
Fiat Grande Punto
Skoda
Opel
co myslicie otych markach którą z nich należało by wybrac .
pozdrawiam
  • 0

#23 flyby

flyby

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 22 wrzesień 2008 - 08:21

Tak sobie myślę, Minutka, że może i w toyocie będą jeszcze jakieś rabaty, zanim dostaniemy nasze jeżdzidełka... Aż mi się twarzoczaszka śmieje do tej wizji :)
  • 0

#24 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 22 wrzesień 2008 - 08:28

Flyby - ja już pisałam wcześniej, że mam 8% rabatu, autko w diesel za 50 tys, płatne oprzyrządowanie i dowóz autka gratis (około 300 km).
  • 0

#25 inos

inos

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 88 postów

Napisano 22 wrzesień 2008 - 19:33

Witam

Mam 2 ważne pytania :

1 Czy będzie można zrezygnować z dotacji na skrzynie automatyczną ? a mieć tylko na samochód?
2 Czy prawdą jest wycofanie modelu Hondy City z produkcji/sprzedaży ?

Pozdrawiam

Witam.
1)tak możesz zrezygnować z skrzyni automatycznej.

2) podaje link gdzie możesz zobaczyć następcę City.

http://www.v10.pl/No...lsce,19710.html

Wchodzi nowe City od przyszłego roku, ale cena będzie daleko ponad 50k, więc obecny model to dobra propozycja.
  • 0

#26 PabloWolf

PabloWolf

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 100 postów

Napisano 22 wrzesień 2008 - 18:57

Do wiesław

I prawidłowo :) nie ma co sobie odmawiać! tym bardziej że samochód można kupić do 72 000 !!

Pozdrawiam

PS Sądze że wiem kim jest ten urzytkownik co wmiawiał ci ... ;)
  • 0

#27 wiesław

wiesław

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 22 postów

Napisano 22 wrzesień 2008 - 13:14

witam wszystkich. my zona odebralismy nowe auto z salonu tydzien temu.jestto honda jazz fanky wersja na 15 lecie hondy.w tym roku wchodzi nowy model hondy jazz,wiec moze rzeczywiscie city juz nie bedzie produkowana.pozatym slyszalem ze ten model jest produkowany w turcji i moze byc bardziej awaryjny niz jazz.my za swoj samochod dalismy niewiele poza 40 tyś.zł.na innym forum jak napisalem jakie chcemy kupic auto,to wmawiali mi ze jestesmy rozrzutni i powinnismy sie czuc winni z tego powodu bo inni nie dostali nic.ale widze ze tu na forum inni kupuja jeszcze drozszeauta i nie maja zadnego dylematu moralnego z tego powodu.i bardzo dobrze ze nie maja.na co kogo stac to taki kupuje .pozdrawiam wszystkich i zycze pozytywnych decyzji tym ktorzy jej oczekuja.
  • 0

#28 PabloWolf

PabloWolf

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 100 postów

Napisano 22 wrzesień 2008 - 12:51

Witam

Mam 2 ważne pytania :

1 Czy będzie można zrezygnować z dotacji na skrzynie automatyczną ? a mieć tylko na samochód?
2 Czy prawdą jest wycofanie modelu Hondy City z produkcji/sprzedaży ?

Pozdrawiam
  • 0

#29 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 22 wrzesień 2008 - 09:55

jurek18
Jakiego masz Opla na uwadze?
Muszę ci powiedzieć że zdecydowanie z tych auto co podałeś to ja bym wziął Opla Corse niestety finansowo mnie nie było stać na te wersje co mnie interesuje... Więc wybrałem co wybrałem ale to już wyżej pisałem o tym. Skody mają duże spalanie i co za tym idzie ich eksploatacja wychodzi drożej jeszcze jak ktoś zamierza dużo jeździć.
  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#30 flyby

flyby

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 22 wrzesień 2008 - 09:57

Z tego programu na dofinansowanie do skrzyni automatycznej (lub np elektronicznie sterowane sprzęgło) można dostać do 2300. Jednak należało to zaznaczyć we wniosku. Tam była taka ubryka. Ale może są i inne programy, które dofinansowują takie usprawnienia.
  • 0

#31 jurek18

jurek18

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 22 wrzesień 2008 - 10:03

jurek18
Jakiego masz Opla na uwadze?
Muszę ci powiedzieć że zdecydowanie z tych auto co podałeś to ja bym wziął Opla Corse niestety finansowo mnie nie było stać na te wersje co mnie interesuje... Więc wybrałem co wybrałem ale to już wyżej pisałem o tym. Skody mają duże spalanie i co za tym idzie ich eksploatacja wychodzi drożej jeszcze jak ktoś zamierza dużo jeździć.

Witam
Mam na uwadze Opla Corse w automacie ale nie wiem czy dostane kase z PFRON oddział łódzki jeszcze nic nie mam .
Pozdrawiam
Na oprzyrzadowanie daja 8 tys. i mozna w tym dołozyć to do automatycznej skrzyni.
  • 0

#32 flyby

flyby

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 22 wrzesień 2008 - 08:47

Czytałem ten post, ale np moja dilerka powiedziała mi pod koniec sierpnia, że jakby były jakieś spadki cen do momentu finalizacji zakupu, to się załapię. A tego disla, to Ci powiem szczerze, że zazdroszczę. Ale co tam, i tak złapałem srokę za ogon. To nasz pierwszy całkiem nowy samochód :)
  • 0

#33 kurczak

kurczak

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 325 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 22 wrzesień 2008 - 09:23

Mamy pytanie do fioleczki :)Fioleczko jak się załatwia ten samochodzik w wersji Demo i czy podana przez Ciebie cena zawiera ubezpieczenie?Bo my byliśmy w salonie Skody i wersja podstawowa(junior) z dokupioną klimą i ubezpieczeniem i rabatem wynosi ok 36 tys.Kombi byłoby fajniejsze dla rodzinki, ale my nie mamy exstra funuszy niestety....I kolejne pytanko...Czy na automatyczną skrzynię biegów też można było dostać dofinansowanie oddzielnie? bo do wersjii podstawowej niestety skrzyni dodać nie można:(
  • 0
CZASEM TRZEBA DAC SIĘ ZGIĄĆ ŻEBY NIE DAĆ SIĘ ZŁAMAĆ. AGA

#34 inos

inos

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 88 postów

Napisano 21 wrzesień 2008 - 21:09

Czy ktoś z Was tym jeździł?? Na mocniejszy silnik braknie mi kasy.Drugi w kolejce jest hyundai I30 lub kombi I30cw.Te dwa autka mają dużo lepsze silniki. Ale z opowiadań kolegów słyszałem ,że serwis i części koreańczyków są bardzo drogie. Konrad 001 radź co mam zrobić. Może znasz orientacyjne proporcje cen serwisu Hyundaya i fiata?

Witam. O Hyundaju wiem bardzo dużo. Od razu powiem, że ceny na części są niższe niż na niemieckie samochody, a awaryjność modeli takich jak Getz, i30 czy i10 jest bardzo niska wg. niemieckiego raportu TUV. Też miałem ten dylemat co wybrać Fiata, Hondę czy Hyundai. Fiat szybko odpadł, bo GP za małe, Linea jest to dosyć drogim sedanem z małymi niedoróbkami Fiata. Honda jest warta rozważenia, właściwie już miałem zamiar kupić City lecz koszty serwisu w drugim roku serwisowania potrafią podskoczyć nawet do 1,5 tysiąca. Produkcja tego modelu kończy się w tym roku, no i nie był wygodnym dla mnie pod czas wsiadania. Hyundai ma obecnie promocje jest tańszy od Cee`da, tylko dostępność modeli jest ograniczona. Wiem, że jedzie ostatni transport do Polski i nie wiadomo jaka będzie na nie cena w październiku.


  • 0

#35 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 09 wrzesień 2008 - 19:40

Witam drogich użytkowników forum!
Postanowiłem założyć ten wątek aby osoby te które jeszcze się nie zdecydowały na kupno samochodu lub nie podpisały decyzji miały lepsze rozeznanie w promocjach jakie oferują Salony Samochodowe.
Proszę wpisujcie na co się zdecydowaliście jakie rabaty udało się uzyskać i gdzie jest salon oraz jak z kwestią oprzyrządowania...
Pozdrawiam

PS. Jako że zakładam wątek to zacznę od siebie ;)

Wybrałem samochód nowy rocznik 2008r. Fiat Grande Punto 1.3 16V 90KM Multijet Dynamic.
Od ceny katalogowej wynegocjowałem upust 13%
Ggratis:
dywaniki
pokrowce.
Do bagażnika wchodzi wózek do aktywnej rehabilitacji na którym się poruszam.
Co do ubezpieczenia to bez żadnych zniżek wyliczyli 2100 AC,OC.NW nie pamiętam firmy.
Do tego będę przystosowywał samochód cena około 2000 za przedłużenie nakładek na gaz,hamulec i sprzęgło oczywiście nie w salonie fiata.
Adres dilera:
Ul. Oświęcimska 323
43-100 Tychy
Tel.: 032 325 30 00
Fax: 032 216 95 17
  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#36 inos

inos

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 88 postów

Napisano 09 wrzesień 2008 - 20:16

W moim przypadku decyzja jeszcze nie zapadała. Chociaż dofinansowanie już przyznane ponad 2 tyg. temu.

Pierwszy samochód który upatrzyłem i podałem we wniosku była Skoda Fabia odpadła ze względu na paliwo za dużo pali jak na moja kieszeń.

Kolejny model to Fiat Grande Punto do tej pory najlepszy rabat dla ON mianowicie w wersji Dynamic Metalizowany silnik 1,4 8v + Blue & Mi razem 49080zł dostałem rabat 7080 suma końcowa 42000 zł do tego listwy boczne, dywaniki i UWAGA! Ubezpieczenie pełny pakiet gratis.

W Między czasie powstały oferty Hondy City rabat 4500 i ubezpieczenie gratis oraz doszła promocja Hondy Jazz 6000 zł. ( te auta są najbardziej oszczędne - benzyna około 7 litrów w mieście średnia 5 litrów)

Wczoraj oglądałem Hyndai i30 super samochód, duży przestronny ładnie wykończony, (ale nie wiem czy da się zamontować automatyczne sprzęgło zbyt ciasno pod maską) ogromny bagażnik imponujące wyposażenie brakuje funkcji blue & mi. Cena podstawowa to 40000 zł cena w lepszej wersji clasic+ 45500 po 7000 obniżce do tego dostałem rabat ot dilera 1700 lecz nie ma zwykłego koloru tylko metalizowane a to już koszt nam wzrasta do 46000 do tego pakiet AC, OC za 1700zł razem 47700zł. Moim zdaniem najlepszy wybór niestety nie na moją kieszeń.

Toyota Yris dla mnie za mała (bagaznik) i cena z MM tylko w wersji seul około 50000zł.

Oglądałem również citroena, opla, seata lecz te auta nie przykuli mojej uwagi.
  • 0

#37 PabloWolf

PabloWolf

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 100 postów

Napisano 09 wrzesień 2008 - 20:50

Uwaga na bryczki ze stanów !!!!!

Wiadomo że sprowadzając z USA najwięcej się zyskuje na samochodach z wyższej półki. Zaczołem sprawdzać czy aby nie kupi się za cenę do 50 tys samochodu o klase wyższą niz np Honda City czy Skoda Fabia, a więc niestety aż tak tanio nie jest :( a w niektórych przypadkach drożej niż w PL. :( Szkoda zwłaszcza że wiele osób mówi i piszę o niższych cenach. np Mitsubishi Lancer (wersja podst) to koszt 55 1990 a w USA to ok 65 000 ... ( z tym ze w tą cenę wchodzi prowizja nie mała i cło, które rząd musi oddać) tak więc taniej jest u nas. Niestety wielu modeli (mniejszych) w USA nie ma np Hondy City, czy Fabii

Pozdrawiam

Dodano wto 9 wrz 22:48:35 2008 :
Osobiście jeśli dostane dofinansowanie wybiore Honde City

Dodano wto 9 wrz 22:49:57 2008 :
Osobiście jeśli dostane dofinansowanie wybiore Honde City
  • 0

#38 zlociutka

zlociutka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 62 postów

Napisano 10 wrzesień 2008 - 10:10

A my z mężem chcieliśmy kupić hyundaia I30 bardzo nam się podoba.Ale i honda City jest ładna i ma duży bagażnik.Ceny już spadają, można wybierać i jeszcze dają rabaty.Życzę udanych zakupów :)
  • 0
;) :) :D

#39 inos

inos

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 88 postów

Napisano 12 wrzesień 2008 - 17:20

Umowa kupna już podpisana z Hyundajem. Dla osób szukających dobrej oferty podaje adres salonu Auto Diug w Słupsku tam wytargowałem ogromy rabat.

Fiat Grande Punto do tej pory najlepszy rabat dla ON mianowicie w wersji Dynamic Metalizowany silnik 1,4 8v + Blue & Mi razem 49080zł dostałem rabat 7080 suma końcowa 42000 zł do tego listwy boczne, dywaniki i UWAGA! Ubezpieczenie pełny pakiet gratis.


Poznańska 74
Słupsk
59 848 99 99

Dla mnie GP był za mały ze względu, że posiadam 2 dzieci i jeszcze muszę mieć miejsce na wózek.

Jeśli ktoś szuka Hondę polecam sprawdzić ofertę w Pile i Toruniu.
  • 0

#40 anitat

anitat

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 13 wrzesień 2008 - 11:07

Inos, jakiego Hyundaia kupujesz i jaki utargowałeś rabat?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych