Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

PODZIEL SIĘ WIEDZĄ O SAMOCHODACH DLA ON SPRAWNY DOJAZD!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
218 odpowiedzi w tym temacie

#1 robson100

robson100

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 63 postów

Napisano 18 styczeń 2010 - 13:18

Ja kupiłem fiata bravo z sekwencyjną skrzynią biegów. Dostałem sporo bo 17 % zniżi. Samochód po zniżkach kosztował 55 tyś ubezpieczne 1300 ( zniżki na OC i AC 60 % ) Jeszcze musze przerobić koszt około 2500. Ale jestem zadowolony w kwestii upustów etc etc. Auto kupowałem w Warszawie.
  • 0

#2 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 22 wrzesień 2008 - 08:15

Zanim podjęłam decyzje też myślałam nad tymi markami samochodów jakie podałeś. Poczytałam dużo na ich temat w necie, testy, wypowiedzi innych ludzi na innych forach oraz pytałam o to najbliższą rodzinę i z tych trzech lista moja do zakupy wyglądałaby następująco:
1. Skoda
2. Opel
3. Fiat
  • 0

#3 PabloWolf

PabloWolf

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 100 postów

Napisano 19 wrzesień 2008 - 12:18

Do konrad001

Widze ze praktykowałeś parę aut ;) Osobiście radzę samochody większe, są bezpieczniejsze ;)

Pozdrawiam
  • 0

#4 inos

inos

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 88 postów

Napisano 28 październik 2008 - 09:50

Witam
Jestem z łódzkiego we wtorek złożyłem fakturę w PFRONIE ile czasu muszę czekac na przelew ?
Czy ktoś z łódzkiego już robił przelew i ile czasu upłyneło zanim dostał przelew,
Proszę o informacje. Pozdrawiam

PFRON ma obowązek zrobić przelew w ciągu miesiąca, lecz zwykle to trwa kilka dni, wyjatkiem jest pomorskie 3 tygodnie.
  • 0

#5 PabloWolf

PabloWolf

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 100 postów

Napisano 20 wrzesień 2008 - 16:14

czegoś nie rozumiem :o

Przeciez dopuki nie masz decyzji na przyznane środki to skąd wiesz że dostanie dofinansowanie ?? :/
  • 0

#6 flyby

flyby

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 20 wrzesień 2008 - 15:36

Decyzję miałem kilka dni wcześniej. Ważna jest data podpisania umowy w siedzibie PFRON, a nie pismo z decyzją z PFRON.
  • 0

#7 PabloWolf

PabloWolf

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 100 postów

Napisano 20 wrzesień 2008 - 14:41

Do flyby & minutka

Hmm.... no to nie żle moje gratulacje :) a swoją drogą flyby nieżle zaryzykowałeś rezerwując samochód bez decyzji... ;)

Pozdrawiam
  • 0

#8 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 20 wrzesień 2008 - 14:33

No to ok. :) Mi się udało ostatnią wersje Toyoty z MM załatwić jeszcze na początku września, więc będziemy mieli takie same bryki. :) Dobry wybór. Pozdrawiam
  • 0

#9 flyby

flyby

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 20 wrzesień 2008 - 14:10

Mam decyzję przyznaną. Na 27.000 na samochód i 2300 na skrzynię MM. Samochód rezerwowałem 15 sierpnia i to była jedna z ostatnich yaris z MM na cały kraj. Dwoniło do nich masę ludzi z całej Polski zaraz po naszym zgłoszeniu i już była kiszka. W Słupsku oprócz nas rezerwację na yarisa z automatem mają jeszcze 2 rodziny (przynajmniej z tego programu). Z tego co mi dzis powiedziano, to samochód jest jeszcze w fabryce, ale w pażdzierniku powinien być odbiór. Mam termin do 15 listopada.

Pozdrowienia ze Słupska :)
  • 0

#10 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 20 wrzesień 2008 - 13:44

Flyby - a masz już decyzje przyznaną pozytywnie i zarezerwowane autko? Wiem, że Toyoty z MM na ten rok już nie ma w całej Polsce.
  • 0

#11 flyby

flyby

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 20 wrzesień 2008 - 10:07

Witam :)
My z żoną zdecydowaliśmy się na toyotę yaris w wersji sol z MM.
Dlaczego? Ponieważ zależało nam na skrzyni automatycznej, to ceny wszystkich samochodów oscylowały wokół 50 tys. Wiadomo - automat ma zawsze wyższy standard wyposażenia, a to niestety kosztuje. Miałem dwa kryteria: estetyczne - czyli czy nam się podoba kształt pojazdu, i praktyczne - jeżeli już wydawać tyle kasy na samochód, to musi być niezawodny i bogato wyposażony. Skupiłem się na japończykach, bo moim ostatnim samochodzikiem była micra i był to samochód niezawodny. Ale przyjżałem się też octawi. Niestety słaby pakiet wyposażenia w wersi z automatem. Nowa micra kosztowała ponad 55 tysięcy i j/w mniej wyposażenia za tę cenę. Swift podobnie. W yarisie za 50 tysięcy mam 6 lub 7 poduszek, a to dla nas bardzo ważne, pięć gwiazdek w teście NCAP i bardzo wiele dodatków. Niestety, w tej wersji nie ma czujników cofania, i tego mi żal, ale wszystko inne jest. Nie jeżdzimy wózkami, więc bagażnik nam starczy, zwłaszcza, że samochód ma przesuwaną tylną kanapę. Zależało nam na 5 drzwiach, bo może się trafić dziecko przecież :).
Samochód kupię od dilera w Słupsku AMS Toyota Słupsk. Rabatu nie ma, są twardzi w tym względzie, ale dadzą "niedźwiadka" jako zabezpieczenie.
Ubezpieczę w HDI Asekuracja. Mają promocję 40%, a do tego mam 60 % zniżki na ubezpieczenie (maksymalne). Ubezpieczenie będzie mnie więc kosztowało 1350 zł. No chyba, że się promocja skończy, zanim autko dostaniemy :)
Pozdrowienia ze Słupska.
  • 0

#12 PabloWolf

PabloWolf

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 100 postów

Napisano 18 wrzesień 2008 - 15:25

Minutka moje gratulacje :)

W sprawie samochodu to dobry wybór :) Japońce albo Niemce warto, a że Niemce drogie to kupować Japońce :P

Pozdrawiam
  • 0

#13 PrzemekK

PrzemekK

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 24 wrzesień 2008 - 19:21

PrzemekK
Wiem właśnie tak napisałem może źle mnie zrozumiałeś albo ja nie jasno się wyraziłem... ;)

A więc, pożyczka a kredyt to dwa różne tematy ;) ale nie czepiajmy się słówek ;)

Mimo, że napewno czytają nas z PFRONu powiem co może być zabezpieczeniem (stosowanym przez banki) kredytu, a co do czego nie wypowiada się w jednoznaczny sposób PFRON.

Mianowicie Karta Pojazdu czyli tzw. twardy dowód.

Banki nie biorą jako zabezpieczenia samochodów czy też cesji polis. Po prostu przechowują u siebie karte pojazdu i w ten sposób uniemożliwiają włąścicielowi zbycie pojazdu.

Warto sprawdzić jak w oficjalny sposób do tego podchodzi PFRON. Przypuszczam, że jak się zada oficjalne pytanie to będzie negatywna opinia.
Ja uważam, że nie jest to złamanie warunków umowy z PFRONem i warunków programu Sprawny Dojazd. Z tym, że to jest moje prywatne zdanie.


Pozdrawiam
  • 0
. . . niepełnosprawny - człowiek po tuningu . . .

#14 PrzemekK

PrzemekK

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 24 wrzesień 2008 - 05:28

Kałasznikow
Witaj muszę cię zmartwić nie ma możliwości kredytowania w jakikolwiek sposób jedynie jak weźmiesz osobno w banku. Jednak Samochód musi być opłacony gotówką i nie wchodzą jakiekolwiek "cesje i inne szmery bajery"... :(

Wprowadzasz w błąd, kredytem można sfinansować wkład własny. Natomiast nie może być zabezpieczeniem cesja umowy AC lub zastaw na pojeździe.

Jeżeli masz dla banku inne zabezpieczenie to kredyt jest dopuszczalny. Zgodnie z warunkami programu i informacją z PFRON Małopolska.

Pozdrawiam
  • 0
. . . niepełnosprawny - człowiek po tuningu . . .

#15 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 24 wrzesień 2008 - 07:12

PrzemekK
Wiem właśnie tak napisałem może źle mnie zrozumiałeś albo ja nie jasno się wyraziłem... ;)
  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#16 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 23 wrzesień 2008 - 21:48

Witam wszystkich.Może ktoś z Was wie czy możliwe jest częściowe skredytowanie auta ale kredytem samochodowym czyli nisko oprocentowanym w którym zabezpieczeniem jest cesja autocasco.

Kałasznikow
Witaj muszę cię zmartwić nie ma możliwości kredytowania w jakikolwiek sposób jedynie jak weźmiesz osobno w banku. Jednak Samochód musi być opłacony gotówką i nie wchodzą jakiekolwiek "cesje i inne szmery bajery"... :(
  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#17 Kałasznikow

Kałasznikow

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 23 wrzesień 2008 - 20:09

Witam wszystkich.Może ktoś z Was wie czy mozliwe jest częściowe skredytowanie auta ale kredytem samochodowym czyli niskooprocentowanym w którym zabezpieczeniem jest cesja autocasco.Oczywiście wkład własny posiadam całe 25% a chciałbym kupić auto lepiej wyposażone i nie kredytować go kredytem konsumpcyjnym oprocentowanym ponad 2 razy wiecej.Wydaje mi się ,że będzie to konflikt interesów i PFRON nie zgodzi się na coś takiego.Z emocji przy podpisywaniu umowy nie zapytałem do PFRON pójadę dopiero w czwartek a to oznacza dwie noce stresu.
  • 0

#18 jurek18

jurek18

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 23 wrzesień 2008 - 09:25

Swmore26 no i co idą decyzję w łódzkim czy nie .Pozdrawiam

Dodano wto 23 wrz 10:50:11 2008 :
A co myślicie o Chewrolecie jak ta marka sie sprawuje ?
  • 0

#19 sempre26

sempre26

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 23 wrzesień 2008 - 07:48

Hej, podam link do fajnej stronki, na której można przeczytać opinie kierowców samochodów różnych marek. Pozdrówka

http://www.autocentr...l/testy-opinie/
  • 0

#20 Kałasznikow

Kałasznikow

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 22 wrzesień 2008 - 20:10

Witam wszystkich.
Stało się to w co nie wierzyłem.
Dali mi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.Przyznam się szczerze,że byłem tylko w fiacie.Podobała mi się linea wersja dynamic ale ten silnik 1,4 77KM to jest chyba do seicento a nie do takiego dużego wozu. Jeżdżę spokojnie bo moja sprawność nie pozwala na szarżowanie ale jestem pełen obaw .
Czy ktoś z Was tym jeździł?? Na mocniejszy silnik braknie mi kasy.Drugi w kolejce jest hyundai I30 lub kombi I30cw.Te dwa autka mają dużo lepsze silniki. Ale z opowiadań kolegów słyszałem ,że serwis i części koreańczyków są bardzo drogie. Konrad 001 radź co mam zrobić. Może znasz orientacyjne proporcje cen serwisu Hyundaya i fiata?

Witam. O Hyundaju wiem bardzo dużo. Od razu powiem, że ceny na części są niższe niż na niemieckie samochody, a awaryjność modeli takich jak Getz, i30 czy i10 jest bardzo niska wg. niemieckiego raportu TUV. Też miałem ten dylemat co wybrać Fiata, Hondę czy Hyundai. Fiat szybko odpadł, bo GP za małe, Linea jest to dosyć drogim sedanem z małymi niedoróbkami Fiata. Honda jest warta rozważenia, właściwie już miałem zamiar kupić City lecz koszty serwisu w drugim roku serwisowania potrafią podskoczyć nawet do 1,5 tysiąca. Produkcja tego modelu kończy się w tym roku, no i nie był wygodnym dla mnie pod czas wsiadania. Hyundai ma obecnie promocje jest tańszy od Cee`da, tylko dostępność modeli jest ograniczona. Wiem, że jedzie ostatni transport do Polski i nie wiadomo jaka będzie na nie cena w październiku.


Dodano pon 22 wrz 21:12:22 2008 :
Dzięki Inos jutro idę do Hyundaya.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych