Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Czy myślicie że osoba z MPD ma szanse na zdrowego partnera?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
216 odpowiedzi w tym temacie

#1 KolorowaOwca

KolorowaOwca

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 25 postów

Napisano 29 wrzesień 2010 - 21:05

Lena_, szkoda czasu... Napisała co wiedziała i widać nie zamierza nic poza tym...
Nie warto się chyba napinać przez tak "owocną" dyskusję.

Gerhard jeszcze tylko tobie odpowiem bo ominęłam wzrokiem twoje pytanie o tutejsze randki... No cóż, niestety większość wiadomości była w stylu "czesc, kcem cie poznac, co ty na to" - więc po dwóch tygodniach się wyniosłam na inny portal randkowy :)
  • 0
"...odkrywaj sekrety Twego życia, odkrywaj..."

#2 lena_

lena_

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 99 postów

Napisano 29 wrzesień 2010 - 16:15

Ależ ja odnoszę się tylko do tego co napisałaś jednak najwyraźniej sama wycofujesz się ze swoich górnolotnych myśli gdy przychodzi do rzeczowej argumentacji. Nie pochlebiaj sobie tak z tym brakiem zrozumienia Twoich wybitnych frazesów. Większość tutaj jest w miarę kumata, nie tylko Ty potrafisz pisać i czytać ze zrozumieniem. Podkreślę jeszcze raz odniosłam się tylko do Twoich wypowiedzi w tym temacie albo cierpisz na częściową amnezje albo połowicznie tylko wiesz co piszesz. Nie proponuj mi czytania po raz wtóry Twoich wpisów bo rady tej powinnaś udzielić przede wszystkim sobie skoro tak pieczołowicie się wypierasz własnych słów. Rozumiem, że żadnych odpowiedzi juz nikomu nie udzielisz no i dobrze jednak nie musisz przykrywać tego płachtą infantylizmu innym przypisywaną.
  • 0

#3 the

the

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów
  • Skąd:Pomorze

Napisano 29 wrzesień 2010 - 15:02

lena_, czy Ty masz problemy z interpretacją, że widzisz w moich słowach to, czego nie napisałam?.. jaśniej już nie narysuję tego na tablicy ;) i łaskawie nie wkładaj mi wciąż bzdur wyssanych z palca w usta. nie czuję się atakowana, nawet jak szydzisz z nieznanego rozmówcy, czyli teraz ze mnie. nie ma to dla mnie znaczenia i nie podpuścisz mnie w taki sposób :D
dla mnie to koniec rozmowy z Tobą w tym temacie. (teraz masz czas przeczytać posty 9 razy i przemyśleć).
  • 0
Nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w okamgnieniu.

#4 ewa43

ewa43

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 29 wrzesień 2010 - 11:54

The to kobieta przecież....
  • 0

#5 KolorowaOwca

KolorowaOwca

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 25 postów

Napisano 29 wrzesień 2010 - 11:39

Ja też Ci zadałam pytanie The, w ostatnim poście, ale chyba go puściłaś mimo oczu...
  • 0
"...odkrywaj sekrety Twego życia, odkrywaj..."

#6 Liceum

Liceum

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 18 lipiec 2008 - 09:04

Hej jestem Damian choruje na MPD. I wiem jak trudno kogoś znaleść. Jednym słowem dziewczyny nie chcą mieć takiego chłopaka
  • 0

#7 jumbo00

jumbo00

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 19 lipiec 2008 - 18:39

Takiego znaczy jakiego?

Jasne, wolą 'zdrowych' ale zależy co sobą reprezentujesz, jaką osobą jesteś. To że mamy trudniej jest sprawą oczywistą jak oddychanie ale trudne nie znaczy niemożliwe.

Sądząc po nicku jesteś w liceum, a tam niewątpliwie jest trudniej bo rywalizacja jest duża. Staraj się być dobrym człowiekiem, a kobieta SAMA SIĘ ZNAJDZIE.......

Aha i nie broń się przed kontaktami towarzyskimi, bo nie znajdziesz dziewczyny jeżeli nie będzie wiedziała o Twoim istnieniu :D

Pozdrawiam
  • 0
Bartosz

#8 Boginka

Boginka

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 375 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 19 lipiec 2008 - 22:31

Po pierwsze trzeba uczciwie przyznać... że ty też przecież pytasz o zdrową, a nie niepełnosprawną dziewczynę, nie? :)

Im człowiek jest "trudniejszy", tym trudniej znaleźć sobie "kogoś". Jest normalne, że ludzie, nawet bardzo dorośli i odpowiedzialni, mogą się bać związku z osobą niepełnosprawną (bo będzie się trzeba opiekować, może łatwiej skrzywdzić, może jest jakiś nienormalny, rodzinie się nie podoba...). A w momencie kiedy mówimy o nastolatkach, to na dodatek taki wiek, w którym jest z tym jeszcze trudniej. No i co w związku z tym? Warto się starać o bycie "mniej trudnym" - bardziej samodzielnym, stabilnym, towarzyskim. Bo wtedy tej osobie po drugiej stronie będzie łatwiej zobaczyć w Tobie kogoś, kogo nie trzeba się koniecznie bać, z kim może być ciekawie, fajnie, kogoś, kto daje wsparcie wtedy, kiedy jest potrzebne. I nie myśl o tym, że dziewczynę musisz znaleźć już, teraz, w tym roku. Czasem na znalezienie tego, czego się szuka, potrzeba bardzo dużo cierpliwości. Czasem też trzeba po prostu przestać szukać, bo w pewnym momencie im bardziej szukasz, tym szybciej ludzie uciekają.

Nikt nie może ci dać gwarancji, że w tych sprawach będzie tak, jak ci się marzy, bo drugi człowiek to jednak nie mebel ani nie zwierzak - ma swoje potrzeby, obawy, zachcianki i jest nieprzewidywalny. :) Ale szansa jest zawsze.
  • 0

boginka (rzecz. mit.) – duch opiekuńczy lub wiedźma; jakże to ludzkie. :)


#9 blondyneczka niebieskooka

blondyneczka niebieskooka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 221 postów

Napisano 21 lipiec 2008 - 08:56

skoro dla ciebie ma znaczenie stan zdrowia przyszłego partnera (pytasz sie o osobę ZDROWĄ) to co w tym dziwnego że inni też "woleliby" aby ich partner był zdrowy

skoro sami niepełnosprawni tak sie zachowują to nie wymagajmy aby Ci pełnosprawni/zdrowi musieli sie zachowywać inaczej od nas


swoją drogą kiedyś na forum dla tetra była podobna dyskusja i jeden z wypowiadajacych się napisał coś w stylu
że on to też chciałby jakąś super laskę a nie niepełnosprawną brzydulę a tylko na takie ma szanse

sory ale takie zachowanie jest poniżej krytyki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0
...a gdy przyjdą dni deszczowe naucz się przechodzić pomiędzy kroplami...

#10 Liceum

Liceum

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 21 lipiec 2008 - 09:14

skoro dla ciebie ma znaczenie stan zdrowia przyszłego partnera (pytasz sie o osobę ZDROWĄ) to co w tym dziwnego że inni też "woleliby" aby ich partner był zdrowy

skoro sami niepełnosprawni tak sie zachowują to nie wymagajmy aby Ci pełnosprawni/zdrowi musieli sie zachowywać inaczej od nas


swoją drogą kiedyś na forum dla tetra była podobna dyskusja i jeden z wypowiadajacych się napisał coś w stylu
że on to też chciałby jakąś super laskę a nie niepełnosprawną brzydulę a tylko na takie ma szanse

sory ale takie zachowanie jest poniżej krytyki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hej pospieszylas sie ja nie napisałem ze nie chce miec niepelnosprawnej! Tylko zapytałem o zdrową laske bo niepelnosprawnych nie znam
  • 0

#11 blondyneczka niebieskooka

blondyneczka niebieskooka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 221 postów

Napisano 21 lipiec 2008 - 10:26

skoro tak to powodzenia w szukaniu partnerki :)
  • 0
...a gdy przyjdą dni deszczowe naucz się przechodzić pomiędzy kroplami...

#12 Zbyszek8)

Zbyszek8)

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisano 01 wrzesień 2008 - 11:24

Ma ale to zalezy od tego jak widoczne to jest mpd i to sa bardzo skrajne przypadki ... a tak poza tym to po co ci partner jak mozna miec piwo i samochod wszystko czego sie zapragnie mimo choroby moze milosci nie mozna miec ale inne rzeczy sa lepsze niz cala "milosc" :)zeby nie bylo wiem ze samochod i piwo nie ida w parze ale mozna je miec i nie trzeba sie zadreczac ze cie moze odrzucic :P
  • 0

#13 tajga_77

tajga_77

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 148 postów

Napisano 02 wrzesień 2008 - 07:55

,,,Jednym słowem dziewczyny nie chcą mieć takiego chłopaka,, a chłopacy takich dziewczyn i bilans się wyrównał na zero
ja polecam osobe równą sobie bo jedna na tysiace decyduje sie na ON robiąc innym złudne nadzieje
  • 0
zofia
nikt za Ciebie nie przeżyje życia

#14 Madzia

Madzia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 345 postów

Napisano 02 wrzesień 2008 - 15:41

a polecam osobe równą sobie bo jedna na tysiace decyduje sie na ON robiąc innym złudne nadzieje

Liczyłaś? :/
  • 0

#15 Zbyszek8)

Zbyszek8)

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisano 02 wrzesień 2008 - 15:45

Madzia jak to pytanie ma sie do tego forum i czy widzisz zwiazek z tym watkiem bo ja widze ze tu sensu nie ma.
  • 0

#16 Madzia

Madzia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 345 postów

Napisano 02 wrzesień 2008 - 19:55

Pytanie dotyczy wątku, choć przyznaje, że jest w nim sporo ironii.
Stwierdzenie, że jedna osoba na tysiące decyduje się "na ON" (rozumiem, że chodzi o związek z ON). Dlaczego tysiące - można by pójść o krok dalej i powiedzieć, że ktoś musiał spotkać na swojej drodze aż 1000 potencjalnych partnerów życiowych ;) , ale okey, rozumiem, że to był taki przykład.

Wydaje mi się, że zbyt wiele tu stereotypowego myślenia i tyle. Rozumiem, że w stereotyp łatwiej uciec, tylko po co...?
  • 0

#17 AnAmika

AnAmika

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 59 postów

Napisano 03 wrzesień 2008 - 11:16

Sam wygląd ma znaczenie, ale tylko przy pierwszym „rzucie oka”.
Czyli do momentu, aż osoba się odezwie… wtedy zaczynasz postrzegać ją przez pryzmat tego co mówi, jak mówi, jakie ma nastawienie do ludzi i do świata, do samej siebie, kim jest dla Ciebie, czym jest dla Ciebie przebywanie z nią, jak się czujesz w jej obecności…

Wtedy wygląd nabiera innego znaczenia – i czasami dzieje się tak, że to, co obiektywnie patrząc jest „be”, dla Ciebie jest po prostu nieodzowne w tej osobie. Nie wyobrażasz jej sobie z prostym nosem, wyraźną mową, czy bez wózka – to już nie byłoby to samo…

Ale tak dzieje się tylko w przypadku prawdziwej przyjaźni lub miłości…

Bywa też i tak, że super przystojniak, czy super laska przestają wtedy, niestety, być tacy "super"...
:)
  • 0
Nawet jeśli nie możesz kontrolować tego, co Ci się przytrafia, możesz kontrolować to, co z tym zrobisz

#18 Zbyszek8)

Zbyszek8)

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisano 04 wrzesień 2008 - 09:01

a prawdziwej przyjazni czy milosci nie ma nie istnieje :)
  • 0

#19 AnAmika

AnAmika

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 59 postów

Napisano 04 wrzesień 2008 - 11:27

Zbyszek8)
w tak młodym wieku taka zgorzkniałośc...? ;)

musiałeś się bardzo na kimś zawieść....

prawdziwe uczucia rzeczywiście są rzadkością... ale zdarzają się... mam nadzieję ;)
  • 0
Nawet jeśli nie możesz kontrolować tego, co Ci się przytrafia, możesz kontrolować to, co z tym zrobisz

#20 Zbyszek8)

Zbyszek8)

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisano 05 wrzesień 2008 - 09:46

No co ty nie zgorzknialosc tylko realizm :) tak zawiodelm sie i to bardzo aq jak to mowia nadzieja matka glupich ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych