Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Operacja podcięcia ścięgien


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Agnichorek2

Agnichorek2

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 80 postów

Napisano 10 lipiec 2008 - 17:00

Witam mam 17 lat mam mpd poruszam się samodzielnie . Niedługo czeka mnie operacja podcięcia ścięgien bioder ścięgien pod kolanem (nie wiem jaką ten mięsień nosi nazwę ) i ścięgna Achillesa . Będę miała robioną tylko prawą nogę Czy ktoś z Was przeszedł już podobną operację ? Jakie są jej efekty czy chód się poprawił ?
Ważne jest dla mnie to czy po takiej operacji nie będzie gorzej czy na przykład nie siądę na wózku podzielcie się swoją wiedzą pozdrawiam :) Agnieszka
  • 0
,,bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

#2 Budrys

Budrys

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 42 postów
  • Skąd:Zalesie

Napisano 11 lipiec 2008 - 13:32

Witam! Też mam 17lat i przeszedłem taką operacje w wieku 12lat . Też sam się poruszałem no i do tej pory tak jest,ale z tym,że gorzej. W moim przypadku ta operacja nie wniosła nic z czego mógłbym być zadowolony no może poza jednym,że już nie staje/chodze na palcach. A poza tym nic . Zapewniali,że wszystko bedzie dobrze a po operacji oczywiście nie odrazu usiadłem na wózek (w sensie na dłuższe trasy np. w domu nadal jestem samodzielny) Mam po prostu jakieś napady lękowe gdy zostaje sam stojac na nogach w dużym otoczeniu, czuje jakby mi się ziemia spod nóg osuwała . W domu nie mam takiego lęku. Ale oczywiście w Twoim przypadku może być dobrze czego z całego serca Ci życze :) Ja miałem operacje w Lublinie. Niestety.
  • 0

Bez Twojego pozwolenia nikt nie może sprawić, że poczujesz się gorszy.


#3 Agnichorek2

Agnichorek2

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 80 postów

Napisano 11 lipiec 2008 - 16:22

dzięki bardzo za info powiedz mi jeszcze miałeś operowaną jedną nogę czy dwie ?
  • 0
,,bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

#4 Budrys

Budrys

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 42 postów
  • Skąd:Zalesie

Napisano 12 lipiec 2008 - 12:48

dzięki bardzo za info powiedz mi jeszcze miałeś operowaną jedną nogę czy dwie ?

Dwie . Nie ma za co:) Od tego jest to forum by sobie pomagać . Życzę powodzenia! ;)
  • 0

Bez Twojego pozwolenia nikt nie może sprawić, że poczujesz się gorszy.


#5 xyz

xyz

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 15 lipiec 2008 - 19:22

no ja niestety mam przykre doswiadczenia... moj byly lekarz podcial mi sciegna pod kolanem w wieku 5 lat, od tamtej pory nie moge zginac nog powyzej 90 stopni poniewaz masakrycznie boli... ;/
  • 0

#6 Agnichorek2

Agnichorek2

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 80 postów

Napisano 15 lipiec 2008 - 20:18

u kogo miałaś robioną tą operację jak sie dziś poruszasz
  • 0
,,bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

#7 xyz

xyz

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 15 lipiec 2008 - 20:37

u prof.Jóźwiaka ... Poruszam sie na wozku lub przy chodziku ...
  • 0

#8 Agnichorek2

Agnichorek2

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 80 postów

Napisano 15 lipiec 2008 - 21:02

Dzięki za info
:(
  • 0
,,bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

#9 xyz

xyz

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 16 lipiec 2008 - 08:04

nie za ma co ;)
  • 0

#10 Agnichorek2

Agnichorek2

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 80 postów

Napisano 16 lipiec 2008 - 08:09

[quote name='kolorowa_owca]no ja niestety mam przykre doswiadczenia... moj byly lekarz podcial mi sciegna pod kolanem w wieku 5 lat' date=' od tamtej pory nie moge zginac nog powyzej 90 stopni poniewaz masakrycznie boli... ;/[/quote']
Nie rozumiem zdania nie mogę zginać nóg powyżej 90 stopni. Masz ją cały czas prostą nie zginasz nogi w kolanie ?
  • 0
,,bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

#11 xyz

xyz

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 16 lipiec 2008 - 08:48

Nie nie nie... moge zginac do woli, tyle ze powyzej 95 stopni (normalnie) w moim przypadkuu to juz by bylo jakies sado-macho;) nie wiem czy mam cos tam uszkodzone czy co... wole nie myslec heh
  • 0

#12 Agnichorek2

Agnichorek2

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 80 postów

Napisano 16 lipiec 2008 - 09:45

dzięki bardzo mi pomogłaś
  • 0
,,bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

#13 xyz

xyz

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 16 lipiec 2008 - 10:56

tak jak pisal Budrys,forum jeest po to by sobie pomagac;)
  • 0

#14 juzeff

juzeff

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 25 lipiec 2008 - 17:51

hey
miałem tą operacje 3 lata temu teraz mam 18lat operacje miałem w prokocimiu i powiem tak operacja nic za ciebie nie zrobi to jest tylko rozluźnienie mięśni i to od ciebie zalezy jak to się dalej potoczy
Ja po operacji ćwiczyłem po 8 godzin dziennie i tak przez 8 miesięcy jeśli masz jakieś pytania pisz na gg
Życze powodzenia
Pozdrawiam
  • 0
Nie ma porażek są tylko nowe doświadczenia

#15 Liceum

Liceum

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 25 lipiec 2008 - 20:48

Ja tey miałem tą operacje jeśli ktos ma jakies pytania to yaprasyam na gg
  • 0

#16 maltabar

maltabar

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 25 lipiec 2008 - 20:56

prawde mowiac nie wiem jakie sa efekty takiej operacji ja tez bede miala podobna ztym ze mam miec podciete sciegna w rece zdeformowanej przez przykurcz ,niestety zaden z lekarzy nie umial mi powiedziec ,co bedzie po operacj mam nadzieje ze tobie sie uda ,życze powodzen:):)ia
  • 0

#17 Agnichorek2

Agnichorek2

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 80 postów

Napisano 26 lipiec 2008 - 09:54

ja mam również przykurcz w ręce (nie mogę jej wyprostować ) i chyba po nodze przyjdzie kolej na rękę jak trzymam kciuki za zabieg jak Cię już zoperują to daj znać co z ręką Powodzenia
:)
  • 0
,,bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

#18 maltabar

maltabar

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 26 lipiec 2008 - 12:30

dam znac jasne ale powiedzieli mi ,ze bede czekac w kolejce okolo roku wiec nie tak predko, znajomy chirurg zasugerowal amputacje jako metode leczenia ,nie chce sie z tym pogodzic:(:(
  • 0

#19 Jamisia

Jamisia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 141 postów

Napisano 26 lipiec 2008 - 15:42

Długo się zastanawiałam aby to napisać ale się zdecydowałam

Operacje w Trzebnicy w okresie 2000/2002 . Miałam podcinane ścięgna pod kolanami achillesy stablizacja rzepek i pachwiny. Łącznie gips od palców prawie do pupy. Zabiegów było łacznie 3(jesen wyniknal z błedu lekarskiego- zdjeto mi gips na niezrośnietym kolanie i tak ćwiczyłam prawie miesiac dopiero glupie badanie RTG ktorego zarzadalam wyjasnilo sprawe i lekarze zdecydowali sie naprawic blad. Jednak bolu i przerazenia nie zapomne i nie pozwole wiecej na wyrwanie roku z zyciorysu bez wyraznej potrzeby. Trzeci zabieg to bylo wyjecie elementow metalowych co juz bylo formalnoscia.

Tak jak napisal Jozeff tio co zrobisz po zabiegu zalezy w stu procentach od ciebie. Ja wuyszlam ze szpitala juz spionizowana co kosztowalo mnie sporo pracy. A po 3 miesiacach chodzilam z powrotem o kulach. Dlaczego tak szybko":
-zalezalo mi na samodzielnosci w samoobsludze w miedzy czasie czekał mnie wyjazd w polske gdzie CHCIAŁAM byc jak najbardziej samodzielna)
- Do szkoły ze mna chodził zabojczo przystojny chlopak chpodzacy o kulach i oczywiscie trzeba bylo zaimponowc a 2 brakowalo mi tego stukotu
- nie lubie byc zalezna od kogos czesto chodze wlasnymi drogami

Co w ostatecznosci dalo to ze o kulach chodze do dzis a z przystojniakiem sie przyjaznie a jesli chodzi o samoobsluge to jestem samowystarczalna. I tym oto akcentem chce zakonczyc zdeka przydlugi post:)
  • 0
Nie daj mi Boże, broń Boże skosztować tak zwanej życiowej mądrości dopóki życie trwa, dopóki życie trwa/ A.Osiecka

#20 Agnichorek2

Agnichorek2

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 80 postów

Napisano 26 lipiec 2008 - 17:08

:)
  • 0
,,bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych