Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Szkoły Wyższe panstwowe i prywatne dostosowane dla ON - wpisy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#41 Fillon

Fillon

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 24 styczeń 2014 - 10:27

Witam.

Chciałbym zaproponować współpracę z Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy. Uczelnia jest szkołą przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obecnie około 130 studentów to studenci posiadający grupę co stanowi dość duży wskaźnik w stosunku do reszty studentów.

Uczelnia posiada Biuro Osób Niepełnosprawnych jak i aktywnie działające Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych. Ściśle współpracujęmy z władzami miasta, które bardzo chętnie nam pomagają.

Do dyspozycji studenta jest wykwalifikowany Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej. Uczelnia posiada specjalistyczne oprogramowanie jak i osprzęt potrzebny osobom z wadami wzroku. W uczelni jest też tłumacz języka migowego, który moze pomóc studentom niedosłyszącym i nieslyszącym.

Szkoła jest też dostosowana do osób poruszających się na wózku inwalidzkim. W chwili obecnej na WSG studiuje jeden taki student - tetraplegik.

 

Oto strony internetowe uczelni:

http://www.wsg.byd.pl/

http://niepelnosprawni.wsg.byd.pl/

https://www.facebook.../zsnwsg?fref=ts

 

Serdecznie zachęcam do współpracy.

Pozdrawiam

 

Filip Krygier

Biuro Osób Niepełnosprawnych

Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy


  • 1

#42 pier1987

pier1987

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 292 postów
  • Skąd:Słupca

Napisano 10 maj 2014 - 08:31

Kiedyś działała fajna strona dla osób niepełnosprawnych:

http://www.uniwersyt...awszystkich.pl/


  • 0

#43 klara88

klara88

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 07 lipiec 2014 - 12:43

Akademia Ignatianum w Krakowie - publiczno-kościelna.

Dodatkowo na uczelni prężnie działa Wydział Pedagogiczny, gdzie można zająć się niepełnosprawnością od strony naukowej - są kierunki, specjalizacje, konferencje na ten temat.


  • 0

#44 szach900

szach900

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 28 postów

Napisano 30 lipiec 2019 - 07:32

Polecam uczelnię UKSW - jest bardzo przyjazna dla osób niepełnosprawnych, jedyny budynek gdzie nie ma możliwości na dojście to budynek nr 17. dla dziekanatów, ale tam gdzie są wykłady, to jest spoko, można się dogadać z profesorami :)


  • 0

#45 pier1987

pier1987

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 292 postów
  • Skąd:Słupca

Napisano 14 listopad 2022 - 15:43

„WSA łączy” to program zwiększenia dostępności Wyższej Szkoły Administracji, m.in. dla osób niepełnosprawnych.

Przypominamy, że jesteśmy uczelnią, która jest otwarta i przyjazna w stosunku do osób z niepełnosprawnością ???? wybierając u nas kierunek studiów możesz mieć pewność, że będziesz pełnoprawnym uczniem szkoły wyższej i członkiem społeczności akademickiej.

Dlaczego my?
???? indywidualna organizacja zajęć
???? dysponujemy wypożyczalnią sprzętu – mamy laptopy ze specjalistycznym oprogramowaniem, które ułatwią naukę osobom niepełnosprawnym
???? Nasza kadra naukowa została przeszkolona w pracy z osobami niepełnosprawnymi

‼️ Oferujemy wysokie stypendia:
▶️ niepełnosprawność w stopniu lekkim > 800 zł
▶️ niepełnosprawność w stopniu umiarkowanym >1000 zł
▶️ niepełnosprawność w stopniu znacznym >1250 zł

Pytania / szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji prosimy kierować do Działu Rekrutacji:

Poniedziałek: 9.00-15.00
Wtorek, Środa, Czwartek.: 8:00-16:00
Piątek: 10:00-18:00
Sobota 8:00-16.00

Adres: Plac Marcina Lutra 7
pok. nr 10 ( I piętro)
43-300 Bielsko-Biała

E-mail: rekrutacja@wsa.bielsko.pl
Tel.: 33 815 11 07 wew. 7


  • 0

#46 pier1987

pier1987

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 292 postów
  • Skąd:Słupca

Napisano 14 listopad 2022 - 15:50

Trudności, z jakimi zmagają się na co dzień osoby niepełnosprawne często przekraczają wyobrażenie zdrowego człowieka. Jednak to nie pomoc doraźna jest tym, czego najbardziej potrzebują. 

By uniknąć wykluczenia społecznego i zależności od rodziny, czy pomocy społecznej, wymagana jest samodzielność finansowa. Ale, żeby zdobyć dobrą pracę, warto skończyć dobre studia, a to rodzi kolejne komplikacje. Na przeciw problemom niepełnosprawnych studentów wychodzi projekt Przyjaznestudia.pl.

Dla Perspektyw mówi Kamil Buczek – główny pomysłodawca portalu.

 

Czym jest portal Przyjaznestudia.pl?

Portal PrzyjazneStudia.pl jest bazą polskich uczelni przyjaznych osobom niepełnosprawnym. Jego głównym zadaniem jest ułatwić osobom niepełnosprawnym znalezienie najodpowiedniejszych dla nich szkół wyższych, oraz zachęcić do podjęcia studiów i pokazać, że mimo swojej niepełnosprawności mogą zdobyć dobry zawód i w przyszłości wieść udane życie.

Skąd pomysł na stworzenie Portalu?

Pomysł zrodził się na podstawie własnych doświadczeń. Od urodzenia choruję na dystrofię mięśniową. Kończąc liceum, zrozumiałem, że jedynym sposobem na normalne życie jest samodzielność, ale co może zrobić osoba, która do wykonania niemal każdej czynności potrzebuje pomocy innych? Nie chcąc korzystać wyłącznie z pomocy rodziny potrzebowałem dobrej pracy, przynoszącej środki niezbędne do utrzymania się i – w razie potrzeby – opłacenia pielęgniarza. W tym czasie usłyszałem o Akademii Podlaskiej w Siedlcach (dzisiaj Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy). Przystosowanie uczelni i akademików, dojazdy, a nawet obecności opiekuna były dla mnie jak science-fiction. Pomyślałem: Warto spróbować, co mam do stracenia – pojadę tam i zobaczymy jak to będzie. Jak będzie źle to wrócę.

Początki były trudne. Wciąż dręczyła mnie niepewność. "Gdzie znaleźć opiekuna? Czy ten ktoś będzie potrafił mi pomóc? Przecież będę tam sam, 400 km od domu..." Uczelnia jednak była dobrze przygotowano. Zorganizowano dni integracyjne, w których uczestniczyły też sprawne osoby. Miałem szczęście – zaznajomiłem się z kolegą, który zgodził się mi pomóc.

Dalej jakoś poszło... Obroniłem pracę magisterską z informatyki i zaraz potem podjąłem pracę. Później była także własna działalność gospodarcza, a nawet zdalna praca dla brytyjskiej firmy. Obecnie pracuję jako starszy programista, a w tym roku wprowadziłem się do własnego mieszkania. Przyznaję. Było warto zaryzykować!

Niejednokrotnie na swojej drodze spotkałem zdolnych ludzi, którzy z różnych powodów (zniechęcenie, brak motywacji, brak wiary we własne siły, strach) nie zrobili tego kroku, co ja i niestety dziś nie mają łatwo – brak pracy, niskie zarobki, niezadowolenie i różne frustracje.

Postanowiłem, więc coś zrobić. Skoro ja dostałem taką szansę i udało mi się, chciałbym pomóc innym – w tym wypadku poprzez skumulowanie w jednym miejscu i rozpowszechnienie informacji o przyjaznych szkołach, oferowanych ułatwieniach i atmosferze, jaką tworzą. Chciałem też zachęcić osoby niepełnosprawne do podjęcia studiów mimo strachu i niepewności.

Wraz z pomocą dwóch przyjaciół – Łukasza Jędrzejczyka i Piotra Grzegorzewskiego – stworzyliśmy portal PrzyjazneStudia.pl.

Co wyróżnia Wasz portal?

Podczas projektowania serwisu kierowaliśmy się ideą portalu bez barier i ograniczeń. Chcieliśmy, aby korzystanie z niego było łatwe, a przedstawiona w nim treść czytelna.

Zaprojektowaliśmy stronę, która ma być łatwa w nawigacji, a do tego dostępna dla osób z rożnymi rodzajami niepełnosprawności. Staraliśmy się tak skumulować poszczególne grupy odnośników, aby ruch ręki nie sprawiał trudności osobom z dystrofią mięśniową lub niedowładem rąk. Funkcja zmiany wielkości czcionki ma pomóc osobom mającym problem ze wzrokiem i dostosować stronę do ich potrzeb. Z kolei opcja zmiany koloru strony została stworzona z myślą o osach z zaburzeniami postrzegania kolorów, np. daltonistów. W celu dopasowania strony do wymagań osób niewidomych korzystających ze specjalnych programów, postaraliśmy się, aby każdy obrazek, link został wyposażony w dodatkowy opis, ułatwiający nawigację.

Zależy nam też na zmianie wizerunku osób niepełnosprawnych i ich postrzegania przez społeczeństwo. Dzisiaj już nie muszą być smutni, rozgoryczeni i zamknięci w sobie – są to normalni, uśmiechnięci ludzie, których potrzeby i marzenia nie odbiegają od ludzi sprawnych. Spotykają się, mają przyjaciół i potrafią korzystać z życia, tak jak inni. Dlatego też portal jest nowoczesny. Jego szata graficzna jest bardzo pozytywna, a logo i główny baner przedstawiają uśmiechniętych młodych ludzi – zarówno osoby sprawne i niepełnosprawne.

Jakie cechy musi spełnić uczelnia by znaleźć się na portalu?

Nie ma ściśle określonych warunków. Wiadomo, że są różne typy niepełnosprawności, więc i różne potrzeby. Jedni wymagają całodobowej opieki, a innym wystarczy podjazd dla wózków.

Przyjmujemy zgłoszenia wszystkich szkół wyższych, oczywiście promując i wyróżniając te najbardziej przyjazne. Dodatkowo użytkownicy portalu mają możliwość weryfikacji informacji zawartych w opisie szkoły poprzez system komentarzy. Nie możemy sobie pozwolić na to, że ktoś wybierze szkołę, która nie zapewni mu warunków, o których przeczytał na stronie.

Pragniemy także zaznaczyć, że rejestracja i obecność uczelni na łamach portalu jest całkowicie darmowa – gwarantujemy, że to się nigdy nie zmieni.

Jakie są Wasze dalsze cele?

Cele i plany są nie małe, przed nami jest sporo pracy.

Te najważniejsze to:

  1. Dotrzeć do jak największej liczby szkół i stworzyć rzetelną bazę wszystkich przyjaznych uczelni – od tego trzeba zacząć;
  2. Trafić do jak największej liczby potencjalnych studentów;
  3. Przedstawić ludzi, którzy zmienili swoje życie, aby ich historie były przykładem i motywacją dla innych;
  4. Ulepszyć sposoby weryfikacji informacji o uczelniach: m.in. lepsza wymiana informacji pomiędzy użytkownikami portalu oraz zaangażowanie absolwentów w tworzenie wizerunku placówki.
  5. Zgodnie z założeniem “portal dostępny dla wszystkich”' sprawić by korzystanie z niego było szybsze, wygodniejsze i bardziej intuicyjne.

Ale to nie wszystko. Już mamy masę pomysłów na nowe rozwiązania ułatwiające życie osobom niepełnosprawnych – szczegóły wkrótce!

Bardzo serdecznie zapraszam szkoły wyższe do rejestracji w naszym portalu, a przyszłych studentów by znaleźli wymarzoną uczelnię i zmienili swoje życie.


  • 0

#47 pier1987

pier1987

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 292 postów
  • Skąd:Słupca

Napisano 07 grudzień 2022 - 18:14

Studia, czyli mierzyć siły na zamiary:

http://www.niepelnos.../ledge/x/579012


  • 0

#48 janina23

janina23

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 23 postów

Napisano 09 grudzień 2023 - 18:42

Chcesz studiować ,,na odległość" z wykorzystaniem Internetu?
Oto szkoły, które Ci to umożliwią!

 

 

1. Politechnika Warszawska

Ośrodek Kształcenia na Odległość ,,OKNO"

  • Zaoczne Studia Inżynierskie,
  • Studia Podyplomowe,
  • także nauka jednego przedmiotu,


Więcej informacji na ich stronach:
www.okno.pw.edu.pl, tel. 0*22 660 77 70

2. Polski Uniwersytet Wirtualny

1. Studia I stopnia:
• administracja
• pedagogika
• politologia

2. Studia II stopnia:
• pedagogika

oraz kilkaset kursów podnoszących kwalifikacje zawodowe.

Więcej informacji na ich stronach: www.puw.pl, infolinia 0801 080 888

3. Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych w Warszawie.

  • Studia Inżynierskie

Więcej informacji na ich stronach: 
www.pjwstk.edu.pl
www.int.pjwstk.edu.pl
tel.: 022 58 44 540, 022 58 44 575
e-mail: studiainternetowe@pjwstk.edu.pl

  • od października 2006 PJWSTK uruchomi studia magisterskie uzupełniające zaoczne przez Internet

4. Uniwersytet Warszawski - Centrum Otwartej i Multimedialnej Edukacji

  • prowadzenie kursów multimedialnych z możliwością zdania egzaminu i uzyskania certyfikatu podpisanego przez osobę prowadzącą dany kurs,
  • w planach: prowadzenie studiów podyplomowych we współpracy z Wydziałem Psychologii, Matematyki i Zarządzania.

Więcej informacji na www.come.uw.edu.pl, pod numerem tel. 0*22 553 40 10 lub poprzez e-mail: info@come.uw.edu.pl.

5. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

  • kursy dla studentów, jak również dla osób spoza uczelni

Więcej informacji na www.e-sgh.plbos@sgh.waw.pl lub pod numerem tel. 0*22 337 9723

6. Centrum Edukacji Niestacjonarnej Politechniki Gdańskiej
Więcej informacji na www.dec.pg.gda.pl

7. Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej

  • studia licencjacie na kierunku zarządzanie i marketing
  • w przygotowaniu: filologia i politologia

Więcej informacji na www.e-uczelnia.edu.plinfo@e-uczelnia.edu.pl, lub pod numerami tel. 0*33 816 51 69, 816 51 70

8. Wyższa Szkoła Zarządzania / The Polish Open University

  • studia podyplomowe w trybie e-learning (koszt 1620 zł/całość)
  • oraz 4-letnie studia licencjackie w trybie e-learning  (koszt 2000 zł za rok).

Osoby niepełnosprawne w roku akademickim 2003/2004 na studiach licencjackich są zwolnione z opłaty rejestracyjnej oraz otrzymują
50 proc. zniżki za pierwszy semestr nauki (2 moduły).

Więcej informacji na www.pou.plwww.wsz-pou.edu.pl

9. Polsko-Amerykańskie Centrum Zarządzania (PAM Center) przy Uniwersytecie Łódzkim
Więcej informacji na www.pamctr.uni.lodz.pl


 

10. Akademia Polonijna w Częstochowie
Szkoła oferuje studia przez Internet na Wydziale Ekonomii i Zarządzania. Są to studia magisterskie na kierunku Ekonomia.
Więcej informacji: www.ap.edu.pl, tel. 0*34 368 09 21

11. Wyższa Szkoła Biznesu National-Luis University
Studia zaoczne wspomagane przez Internet na kierunkach zarządzanie strategiczne i zarządzanie finansami
Więcej informacji www.wsb-nlu.edu.pl

12. Internetowe Studia Biznesu i Zarządzania
Obecnie prowadzone są studia licencjacie na kierunkach Zarządzanie Przedsiębiorstwem oraz Rachunkowość i Finanse oraz studia podyplomowe w specjalnościach Akademia Zarządzania Operacyjnego, Budowa Przewagi Konkurencyjnej oraz Rachunkowość i Finanse
Więcej informacji: tel./fax. 0*22 754 67 70 lub 754 67 80
e-mail: info@isbiz.pl
e-mail: wiab@wiab.pl
www.isbiz.edu.pl

13. Zachodniopomorska Szkoła Biznesu
Szkoła oferuje:
- studia w trybie e-learning I stopnia (licencjat) i II stopnia (magisterskie) na kierunku Ekonomia - specjalność Informatyka Gospodarcza
- studia w trybie e-learning I stopnia (licencjat) i II stopnia (magisterskie) na kierunku Ekonomia - specjalność Ekonomika i Organizacja Turystyki
Więcej informacji na stronie internetowej: www.zpsb.szczecin.pl, pod numerem telefonu 091 814 94 47 lub poprzez e-mail: estudia@zpsb.szczecin.pl.
 

Uwaga! Studenci o orzeczonym znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności studiujący za pośrednictwem Internetu w szkole wyższej państwowej lub niepaństwowej mogą ubiegać się o dofinansowanie kosztów nauki w ramach programu "Student", prowadzonego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. https://oddechzycia....ram-pfron-2023/


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych