Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Turnusy rehabilitacyjne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 mlutek

mlutek

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 367 postów

Napisano 23 czerwiec 2008 - 20:10

Hej, chcialbym zapytac czy duzo z Was wyjezdza na turnusy rehabilitacyjne?
Pozatym kiedy trzeba skladac dokumenty i ile sie czeka na dofinansowanie oraz czy w przypadku uzyskanai dofinansowania mozna go przeniesc na nastepny rok czy tez koneicznie trzeba wykorzystac w danym roku bo przepadnie.
O wszystkim informacjach dokumentach wiem i sobie przeczytalem na necie, bardziej chodzi mi o okres ile czekacie na odpoweidz.
Pytam dlatego ze moj kolega zlozyl dokumenty na poczatku marca, do dnia dzisiejszego jeszcze nie uzyskał odpowiedzi, a mial wyjechac z koncem maja lub czerwca.
Podobno wnioski z tego roku nie byly jeszcze rozpatrywane. W takim razie kiedy te osoby moja wyjezdzac na turnusy skoro juz pól roku za nami, Czyzby w zime? dla mnie to dosc smieszna sytulacja bo pisze i mowi sie co innego a w praktyce znowu cos innego z tego wynika. dlatego wiec pytam o wasze doswiadczenia w tej dziedzinie:) dzieki Pozdrawiam
  • 0

#2 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6291 postów
  • Skąd:home

Napisano 23 czerwiec 2008 - 22:21

Hej, chcialbym zapytac czy duzo z Was wyjezdza na turnusy rehabilitacyjne?
Pozatym kiedy trzeba skladac dokumenty i ile sie czeka na dofinansowanie oraz czy w przypadku uzyskanai dofinansowania mozna go przeniesc na nastepny rok czy tez koneicznie trzeba wykorzystac w danym roku bo przepadnie.

Ja składam wniosek zawsze na początku stycznia i czekam mniej więcej 2/3 miesiące na odpowiedź.

Na decyzję o przyznaniu dofinansowania z PCPR-u oczekuje się zazwyczaj dosyć długo, dlatego też warto starać się o dofinansowanie co najmniej z kwartalnym wyprzedzeniem, najlepszym jednak rozwiązaniem jest złożenie wniosku na samym początku roku, w którym chcesz wyjechać na turnus.

Ostatnim razem na turnusie byłam dwa lata temu.

Przykładowo, jeśli w danym roku kalendarzowym nie skorzystasz z turnusu rehabilitacyjnego, to w przyszłym roku z pewnością otrzymasz pozytywną odpowiedź, gdyż osoba niepełnosprawna ma prawo do turnusu raz do roku.

Wyjątkiem jest rezygnacja z turnusu z przyczyn leżących po jego stronie osoby zainteresowanej.

Pozdrawiam :)
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#3 Długi

Długi

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 70 postów

Napisano 23 czerwiec 2008 - 22:45

W Poznaniu jest tak : składasz wniosek do konkretnego dnia stycznia. Pierwsza pula pieniędzy i odpowiedzi przychodzą po ok 3 m-cach. W pierwszej kolejności przyznają tym, ktorzy nie korzystali z turnusu w roku poprzednim, kolejno tym, o większej niepełnosprawności. W II poł. /czerwiec-lipiec/ jeżeli nie zostanie wykorzystana jeszcze jakaś kwota pieniędzy, rozpatrują dalsze wnioski. Ostatnio odp. dostałem w sierpniu.
Niektórzy składając wniosek w styczniu, zaznaczają w nim, że maja już rezerwację na luty czy marzec i tym sposobem jakby wymuszają szybsze przyznanie. Też tak kiedyś zrobiłem i pojechałem w marcu do Ciechocinka.
Niestety, przyznane dofinansowanie musi być bezwzględnie wykorzystane w danym roku.

Aniołek - gdzie jest napisane, że raz do roku dla niepełnosprawnego / jaka niepełnosprawność wchodzi w rachubę/, bo u nas przyznają co 2 lata, a chciałbym częściej.
  • 0
Nic nie boli, tak jak życie......

#4 magdan10

magdan10

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 452 postów

Napisano 24 czerwiec 2008 - 06:59

Ja wniosek składam zwykle w marcu, kwietniu i czekam miesiąc na odpowiedź - jak dotychczas zawsze pozytywną.

Na turnus niepełnosprawny ma prawo jechać raz do roku, ale... każde PCPR może wprowadzić własny przepis, że z turnusu można skorzystać co dwa lata - tj. zgodne z prawem. Na szczęście u mnie można co roku.
  • 0
Jeżeli nie możesz mieć tego, co najlepsze, zrób użytek z tego co masz

#5 fioleczka2

fioleczka2

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 220 postów

Napisano 24 czerwiec 2008 - 07:14

hej! to prawda ze pcpr-y mogą ustalić że co dwa lata - u mnie też tak jest, ale jeśli jest się uczniem/studentem to można ubiegać sie o dofinansowanie co roku- tak jest przynajmniej mnie. jeśli chodzi o termin składania to w przypadku mojego pcpru to nie mogę złożyć wcześniej wniosku o dofinansowanie niż 3 miesiące przed datą wyjazdu czyli np. jeśli planuje jechać 1 października to idę z wnioskiem do pcpr-u najwcześniej 1 lipca. jeszcze nie miałam problemów aby dostać dofinansowanie do takiego turnusu nawet jeśli jechałam na niego pod koniec roku kalendarzowego.

pozdrawiam!
  • 0

#6 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6291 postów
  • Skąd:home

Napisano 24 czerwiec 2008 - 08:32

Aniołek - gdzie jest napisane, że raz do roku dla niepełnosprawnego / jaka niepełnosprawność wchodzi w rachubę/, bo u nas przyznają co 2 lata, a chciałbym częściej.


Informację zaczerpnęłam ze strony podległego mi PCPR. Samo dofinansowanie jaki i jego wysokość uzależnione są od stopnia niepełnosprawności, dochodu rodziny oraz przeciętnego wynagrodzenia w kwartale.


  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#7 natalia116

natalia116

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 24 czerwiec 2008 - 09:05

kto byl na turnusie rehabilit w ciechocinku nazwa osrodka :wrzos: ogolnie o wszystkim ja jestem na wozku inw. pokoje rechabilitacja, wyzywienie czas wolny itp pozdrawiam natalia
  • 0

#8 Długi

Długi

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 70 postów

Napisano 24 czerwiec 2008 - 10:34

Już pisaliśmy o Wrzosie, zajrzyj tu:

http://ipon.pl/forum...ic.php?id=11786
  • 0
Nic nie boli, tak jak życie......

#9 MarcelinaKr

MarcelinaKr

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 17 grudzień 2017 - 09:29

Witam, wznawiam temat, bo chciałabym zapytać czy był ktoś na turnusie w szpitalu Orthos, szukam dobrej placówki rehabilitacyjnej...


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych