Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Duma wariata


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
210 odpowiedzi w tym temacie

#41 Santa

Santa

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 178 postów

Napisano 17 lipiec 2008 - 13:21

Aaa i jeszcze jedno: to na pewno nie była depresja pourazowa. Jedyną osobą którą ktoś chory na depresję chcę skrzywdzić jest on sam.

Pomijając wszystko inne, tu na pewno nie masz racji Donatelko. W psychiatrii funkcjonuje coś takiego jak "samobójstwo rozszerzone", a dotyczy właśnie krzywdzenia innych przez osoby chore na depresję. Tu jest więcej na ten temat - przepraszam, że w PDF, ale to pierwsze co wpadło mi w ręce. http://www.viamedica...2&indeks_art=24

Wiesz, medal zawsze ma dwie strony - trzeba rozumieć chorych, ale też trzeba rozumieć innych, którzy boją się o bezpieczeństwo własne i swoich bliskich.

Pozdrawiam :)
  • 0
". . . kiedy czegoś gorąco pragniesz cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu."

[you] bardzo mi miło Cię poznać :)

#42 donatelka1978

donatelka1978

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 101 postów

Napisano 17 lipiec 2008 - 13:36

Ja rozumiem że ktoś się może bać i nie potępiam tego, ale tu jest jawna nienawiść a nie strach. Ja nie mam w zwyczaju wyzywać kogoś od kalek, upośledzonych i wariatów i tego samego wymagam od innych.
  • 0

#43 Al

Al

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 322 postów

Napisano 17 lipiec 2008 - 13:47

Daleko mi do lęku przed wychodzeniem z domu - nigdy nie miałam żadnych psychicznych urazów, które blokowałyby mnie, moje poglądy i ogólnie życie.
Wypowiedziałam swoje zdanie, mówiłam o konkretnej sytuacji. To Ty uogólniasz... nie chcesz mieć nic wspólnego z "facetami" - Twoja sprawa, jednak nie wiesz chyba nawet, jak dużo tracisz... Czy Ty jesteś empatyczna?????? Nie znam Cie i nie mam zamiaru oceniać, jednak czytając Twoje posty można zauważyć, że do osoby empatycznej, bardzo Ci daleko. To mój ogólny pogląd.
A na marginesie... nikt nigdy nie nazwał mnie kaleką. Mam w pełni sprawny umysł i ciało...
  • 0
Non si apprende niente di quanto ti viene raccontato, devi scoprirlo da solo.

#44 Santa

Santa

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 178 postów

Napisano 17 lipiec 2008 - 13:52

[quote name='donatelka1978]Ja rozumiem że ktoś się może bać i nie potępiam tego' date=' ale tu jest jawna nienawiść a nie strach. Ja nie mam w zwyczaju wyzywać kogoś od kalek, upośledzonych i wariatów i tego samego wymagam od innych.[/quote']
A to to jest już mechanizm psychologiczny niestety... Lęk z reguły wywołuje 2 reakcje - ucieczkę lub agresję.

W którymś poście wcześniej powiedziałaś, że boisz się mężczyzn. Ja się zdrowych psychicznie mężczyzn nie obawiam, ale takich, którzy - moim zdaniem - przejawiają objawy choroby psychicznej, już tak. Moją zasadniczą reakcją na nich jest ucieczka/unikanie kontaktu - czyli niereagowanie na zaczepki, przechodzenie na drugą stronę ulicy, unikanie wzroku itp. I dzieje się tak nie dlatego, że ich nie akceptuję/nienawidzę jako ludzi, ale dlatego, że po prostu zwyczajnie, po ludzku im nie ufam.

A muszę przyznać, że nie mam jakiejś szczególnej traumy z nimi związanej. Jak zatem musi czuć się osoba, która ma?

Dlatego rozumiem reakcję Al...
  • 0
". . . kiedy czegoś gorąco pragniesz cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu."

[you] bardzo mi miło Cię poznać :)

#45 donatelka1978

donatelka1978

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 101 postów

Napisano 17 lipiec 2008 - 14:55

Ten portal powinien nazywać się Internetowey Portal Osób Niepełnosprawnych Ruchowo- wtedy my psychiczni nie psulibyśmy waszego idealnego świata.
Al nie życzę ci żeby spotkało cię coś takiego jak mnie ani ogólnie nic co spowodowałoby uraz psychiczny ale może nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz pojęcia, bo nie masz skoro nie jesteś niepełnosprawna.
Niby co tracę nieufając facetom? Myślę że zyskuję po prostu życie, i mam takie samo prawo bać się ich tak samo jak ty się boisz niepełnosprawnych psychicznie.
Nie będe dyskutować więcej bo i tak już zostałam osądzona no i wariatów nikt nie słucha. Wszystkich chorych psychicznie którzy śledzą ten wątek zapraszam na forum o depresji gdzie możecie wylać wszystko co wam leży na wątrobie bez strachu że ktoś was wyzwie od wariatów.
  • 0

#46 Nika5

Nika5

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 463 postów

Napisano 17 lipiec 2008 - 15:46

A skąd wiesz Donatelko,że ci faceci ,co Cię zaczepiali na Iponie nie byli właśnie chorzy psychicznie .Napisać o sobie można wszystko.Poukładać literki w piękne słowa.
  • 0
...Olsztyn kocham,moją małą Amerykę ...

#47 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1417 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 17 lipiec 2008 - 16:11

Ten portal powinien nazywać się Internetowey Portal Osób Niepełnosprawnych Ruchowo- wtedy my psychiczni nie psulibyśmy waszego idealnego świata.
Al nie życzę ci żeby spotkało cię coś takiego jak mnie ani ogólnie nic co spowodowałoby uraz psychiczny ale może nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz pojęcia, bo nie masz skoro nie jesteś niepełnosprawna.
Niby co tracę nieufając facetom? Myślę że zyskuję po prostu życie, i mam takie samo prawo bać się ich tak samo jak ty się boisz niepełnosprawnych psychicznie.
Nie będe dyskutować więcej bo i tak już zostałam osądzona no i wariatów nikt nie słucha. Wszystkich chorych psychicznie którzy śledzą ten wątek zapraszam na forum o depresji gdzie możecie wylać wszystko co wam leży na wątrobie bez strachu że ktoś was wyzwie od wariatów.

Donatelka w każdym swoim poście zawsze piszesz o dwóch rzeczach na zmianę O tym ze jesteś chora psychicznie (i co sie z tym wiąże że kazdy Cie atakuje a sama wybuchasz wobec nas agresją) ty możesz nas jako np niepełnosprawnych ruchowo atakować a my ciebie nie tykac? Tak mam to rozumieć? A druga rzecz to to ze jesteś niewierząca I jedno i drugie przyjęliśmy wszyscy do wiadomości i nie atakuj już każdego kto ma odmienne zdanie niż ty.
PS Juz kiedyś cię przepraszałam przy jakimś wątku ale skoro ty i tak mnie/nas jako niepełnosprawnych ruchowo za każdym razem atakujesz to myślę ze nie warto Zachowujesz sie trochę tak jak byś była pod ochroną ze swoją chorobą psychiczną.
  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#48 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 17 lipiec 2008 - 16:14

Donatelka wybacz, ale jak czytam jak szybko się irytujesz, denerwujesz, jak szybko wpadasz w złość gdy ktoś odnosi się do chorób psychicznych, to stwierdzam, że też jesteś bardzo impulsywna i agresywna w dyskusji.
Oczekujesz od zdrowych psychicznie zrozumienia dla Wszystkich chorych psychicznie, aby im wybaczali, patrzyli przez palce itp. tylko dlatego, że te osoby są podobne Tobie.
Masz uraz do facetów na wózkach bo jakiś idiota wysłał Ci swoje klejnoty na zdjęciu. To jest zdrowe podejście? ja nie mam zamairu podsyłać Ci nawet zdjęcia paznokcia, choc uważam, że jestes bardzo piekną dziewczyną, ale już Masz uraz m.in. do mnie bo inny Cię uraczył swoim foto.
Wymagasz zrozumienia chorego psychicznie i z jednej strony piszesz, że są różne choroby psychiczne, by zaraz przy temacie jakiejkolwiek choroby psychicznej denerwować się, że ktoś chce bronić swoje dziecko przed jakims agrersywnym "wariatem".
Kto i gdzie Cię osądził? że jesteś chora psychicznie sama napisałaś, nikt Cię nie wyzywa od wariatki ale opisuje swoje indywidualne spotkania z osobą chorą psychicznie. Ale Ty jak zwykle odbierasz to jako atak na swoją osobę bo ktoś śmie nie ufać, bać się, i nie rozumieć podobnych Tobie. Ja w pełni rozumiem Al i jak ona gdyby mi jakiś "wariat" zagrażał, byłby zagrożeniem dla mojej rodziny, moich dzieci, zrobiłbym wszystko aby go wyeliminować z mego otoczenia, to jest naturalna reakcja obronna. Ciekawe co Ty zrobiłabys gdyby ktoś chciał zrobic krzywdę Twojemu psu? I zaczynam rozumieć dlaczego wolisz towarzystwo swojego psa, on nie pyta, on nie wymaga za dużo, jest zawsze blisko i na zawołanie, żyć wśród ludzi jest rudniej bo sie trzeba z nimi też troszkę liczyć, a nie tylko wymagać.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#49 donatelka1978

donatelka1978

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 101 postów

Napisano 17 lipiec 2008 - 16:33

Spoko, zrozumiałam, już mnie tu nie ma.
  • 0

#50 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 17 lipiec 2008 - 16:38

Zrozumiałaś co chciałaś, a teraz "jak sie nie chcą bawić to zabieram zabawki i idę na inne podwórko", z takim podejściem rzeczywiście nic Ci nie pozostaje jak środowisko osób chorych psychicznie, oni tylko przytakną, pogłaskają, pochwalą i będa koty wieszali na innych, że się ich smią bać lub nie ufać.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#51 Santa

Santa

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 178 postów

Napisano 17 lipiec 2008 - 16:50

i będa koty wieszali na innych

a w moim rejonie to wieszają psy... ;)

oops, sorry - tak mi się skojarzyło ;)
  • 0
". . . kiedy czegoś gorąco pragniesz cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu."

[you] bardzo mi miło Cię poznać :)

#52 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 17 lipiec 2008 - 16:53

a w moim rejonie to wieszają psy... ;)

oops, sorry - tak mi się skojarzyło ;)

Fakt:D tak mi sie jakoś podświadomie zmieniło, juz nie chciałem zaogniać:)
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#53 Santa

Santa

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 178 postów

Napisano 17 lipiec 2008 - 16:57

a w moim rejonie to wieszają psy... ;)

oops, sorry - tak mi się skojarzyło ;)

Fakt:D tak mi sie jakoś podświadomie zmieniło, juz nie chciałem zaogniać:)

no tak... czasem lepiej uważać... :)
  • 0
". . . kiedy czegoś gorąco pragniesz cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu."

[you] bardzo mi miło Cię poznać :)

#54 Boginka

Boginka

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 375 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 17 lipiec 2008 - 21:27

Al nazwała "wariatem" konkretny typ człowieka - agresywnego gościa, który chciał zrobić krzywdę jej dziecku. Na co donaletka postanowiła bronić wszystkich chorych psychicznie przed tym mianem i wynika piękna kłótnia. A tytuł tego wątku brzmi "duma wariata"...

Jeżeli mogę cokolwiek zasugerować "wszystkim chorym psychicznie" do których postanowiła się zwrócić donatelka, to byłby to dystans do słów, jakich używają inni. Jeżeli ktoś, kiedyś w mojej obecności powie o wybitnie nieznośnym niepełnosprawnym ruchowo "kaleka" to przecież nie uznam, że to jest atak na mnie, a jedynie wyraz frustracji tamtym człowiekiem. Tak jak nazwanie konkretnej osoby "wariatem" może być, w wypadku podobnych przeżyć, wyrazem niechęci do takich konkretnie osób chorych psychicznie, które zagrażają otoczeniu. Zupełnie bez związku z tym, że innych, "bezpiecznych" chorych traktuje się inaczej.
  • 0

boginka (rzecz. mit.) – duch opiekuńczy lub wiedźma; jakże to ludzkie. :)


#55 Al

Al

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 322 postów

Napisano 18 lipiec 2008 - 06:19

[quote name='donatelka1978]Al nie życzę ci żeby spotkało cię coś takiego jak mnie ani ogólnie nic co spowodowałoby uraz psychiczny ale może nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz pojęcia' date=' bo nie masz skoro nie jesteś niepełnosprawna.[/quote']
Nie masz pojęcia co spotkało mnie w przeszłości, nie masz też pojęcia o mojej niepełnosprawności a ja nie mam zamiaru Tobie się z tego tłumaczyć.
[quote=donatelka1978]Nie będe dyskutować więcej bo i tak już zostałam osądzona no i wariatów nikt nie słucha[/quote]
Słusznie, ja także nie mam zamiaru podtrzymywać tej rozmowy, gdyż dialog z Tobą, niestety do niczego nie prowadzi. I to nie tylko w tym temacie, ale śmiało mogę rzec, że w każdym innym także. Dla jasności tylko napiszę, że ja nie osądzam Ciebie i zaznaczyłam to już na samym początku.
Nie mam urazów do ludzi, jak już wspomniałam opisałam konkretny przypadek i wyraziłam swoją opinię o kimś, kto chciał skrzywdzić moje dziecko.
[quote=pedro]Masz uraz do facetów na wózkach bo jakiś idiota wysłał Ci swoje klejnoty na zdjęciu.[/quote]
Ten, kto to zrobił, według mnie to zwykły prostak, raczej niegroźny. Gdyby chciał zgwałcić, nie przysyłał by fotki swojego przyrodzenia. Mysle, że raczej ma kompleksy i w ten sposób próbuje się dowartościować.
[quote=donatelka1978]Niby co tracę nieufając facetom?[/quote]
Nigdy sie tego nie dowiesz, jeśli nie zaufasz... ja nie wyobrażam sobie bez nich ani świata, ani życia. I nie mówie tego ze względu na seks.

Pozdrawiam serdecznie i życze dobrej woli i nieco nieco więcej zaufania do ludzi bez względu na to kim są.
  • 0
Non si apprende niente di quanto ti viene raccontato, devi scoprirlo da solo.

#56 Dolny oligocen

Dolny oligocen

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 175 postów

Napisano 19 lipiec 2008 - 19:22

otóż to.taka profilaktyka jest najłatwiejsza i najwygodniejsza.więc równie dobrze można odizolować też niesprawnych ruchowo.bo społeczeństwo uznaje takich za nieużytecznych i też niedaje im szansy na normalne życie.a faszyzm kwitnie zawsze i wszędzie.a wszelkie tłumaszenia to zawsze walka z wiatrakami
  • 0

#57 Santa

Santa

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 178 postów

Napisano 19 lipiec 2008 - 19:35

otóż to.taka profilaktyka jest najłatwiejsza i najwygodniejsza.więc równie dobrze można odizolować też niesprawnych ruchowo.bo społeczeństwo uznaje takich za nieużytecznych i też niedaje im szansy na normalne życie.a faszyzm kwitnie zawsze i wszędzie.a wszelkie tłumaszenia to zawsze walka z wiatrakami

:rolleyes:
  • 0
". . . kiedy czegoś gorąco pragniesz cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu."

[you] bardzo mi miło Cię poznać :)

#58 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 19 lipiec 2008 - 19:57

otóż to.taka profilaktyka jest najłatwiejsza i najwygodniejsza.więc równie dobrze można odizolować też niesprawnych ruchowo.bo społeczeństwo uznaje takich za nieużytecznych i też niedaje im szansy na normalne życie.a faszyzm kwitnie zawsze i wszędzie.a wszelkie tłumaszenia to zawsze walka z wiatrakami

Cóż napisać? brak mi słów. Szkoda, że ktoś hmm... teoretycznie wiedzącego co to odizolowanie pisze faszyzm. Zalecałbym troszkę literatury i kontaktu z "faszystami" może się pojmie coś więcej niż czubek własnego nosa i widzenie czegoś więcej niż swoje życie.

A dodam jeszcze, a co:D np. w stanach najwiekszymi rasistami są "najbardziej czarni", wśród anstysemityzmu największymi są sami "żydzi" i jak widzę największymi nietolerancyjnymi są Ci najbardziej skrajni "niepełnosprawni". Czyli im ktoś bardziej "czarny", "żydowski", "niepełnosprawny", tym bardziej radykalny i zacetrzewiony w swoim widzeniu świata i innych.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#59 Al

Al

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 322 postów

Napisano 20 lipiec 2008 - 12:54

otóż to.taka profilaktyka jest najłatwiejsza i najwygodniejsza.więc równie dobrze można odizolować też niesprawnych ruchowo.bo społeczeństwo uznaje takich za nieużytecznych i też niedaje im szansy na normalne życie.a faszyzm kwitnie zawsze i wszędzie.a wszelkie tłumaszenia to zawsze walka z wiatrakami

:rolleyes:
...
  • 0
Non si apprende niente di quanto ti viene raccontato, devi scoprirlo da solo.

#60 Dolny oligocen

Dolny oligocen

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 175 postów

Napisano 20 lipiec 2008 - 14:56

:rolleyes

Dodano ndz 20 lip 15:58:06 2008 :
daje do myślenia
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych