Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A

Pomozcie mi prosze...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 04 lipiec 2003 - 13:54

Mam wielka prosbe..

Potrzebne mi sa kontakty z jakimis placowkami gdzie moglabym sie udac z dzieckiem z MPD, potrzebne mi jest wszystko co jest zwiazane z tym schorzeniem, kontakty z lidzmi ktorzy maja na ten temat wiedze. Bardzo prosze.

pozdrawiam pierzasta
  • 0

#2 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 08 lipiec 2003 - 14:17

Witaj, ponieważ nie masz innej odpowiedzi, postanowiłam podać Ci kontakt, który wg mnie jest wart podania tutaj.

Zapraszam cie, na stronę nadzwyczajnych dzieci, gdzie poczytasz więcej o Bożenie Bejnar - Slawow i o programie organizacji neurologicznej, który poleca wszystkim dzieciom z uszkodzeniem mózgu.
http://www.dzieci.bc...ask/bozena.html

Jeśli masz szczegółowe pytania związane z tą metodą pytaj - albo na priva albo tutaj. :)
  • 0

#3 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 09 lipiec 2003 - 14:18

Akurat w temacie - polecam wywiad z Bozeną Bejnar Slawow w ostatnim numerze Przedwodnika Katolickiego
Sprostować jednak musze, iż Bożena jest Polką a nie jak suegruje się na wstępie Amerykanką - myślę, że to ważne.
Błędnie jest też przetłumaczona nazwa Institutes for the Achievement of Human Potential - IAHP - powinno byc Instytut Osiągania Ludzkich Możliwości

Polecam :)

Sposób na życie

nie mam pojęcia dlaczego mi ten link nie działa - :cry:

http://www.pk.poznan.pl/
To strona główna Przewodnika Katolickiego
  • 0

#4 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 09 lipiec 2003 - 22:48

Witam Karolino!

Bardzo dziekuje za wszystkie informacje...

pozdrawiam pierzasta
  • 0

#5 basiak

basiak

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 716 postów

Napisano 11 lipiec 2003 - 09:40

Warto przeczytać:

http://kiosk.onet.pl...1125216&KAT=242

:-P
  • 0

#6 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 11 lipiec 2003 - 13:59

Operacja w Bydgoszczy to na pewno światełko w tunelu dla wielu osób "uwięzionych" we własnym ciele.

Doczytałam, że dwie następne osoby zakwalifikowano na operację. Pewnie stopniowo będzie się to upowszechniać...jednak wg mnie to długi proces.
Zawsze jednak coś i być może zapoczątkuje dalszy postęp medycyny w tym względzie.
Przeważnie jest tak z uszkodzeniami okołoporodowymi, że to medycyna coś schrzaniła (za późna decyzja o porodzie, brak lekarza, brak umiejętności, opieszałośc, dawki leków, złe decyzje...itp niepotrzebne skreślić ) zatem i medycyna powinna robić więcej aby to naprawiać.

Myślę, że to co się stało w Bydgoszczy to wierzchołek góry lodowej, coś nowatorskiego, może skutecznego - zobaczymmy..
Oby.. :)
  • 0

#7 Piotrek J.

Piotrek J.

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 88 postów

Napisano 17 lipiec 2003 - 14:18

Kiedyś byłem stałym bywalcem i długoletnim uczestnikiem turnusów w Mielnicy nad gopłem :D Teraz już tam nie bywam od ładnych kilku lat, zapewne sporo się zmieniło, przedewszystkim odszedł wielki człowiek a mianowicie doktor Piotr Janaszek, który był moim i nie tylko moim(nie boję się użyć tego słowa)przyjacielem. :lol:
8) Nie mam w tej chwili przy sobie namiarów na córki doktora, ale namiar na FUNDACJĘ MIELNICA lub TOWARZYSTWO WALKI Z KALECTWEM W KONINIE można znaleźć chociażby w www.pkt.pl lub ze zwykłej przeglądarki. Wiem, że fundaca... Ma swoją stronę Internetową :)
Życzę powodzenia. :D
  • 0
...I NIECH CI WSZYSTKO JEDNO NIE BĘDZIĘ PSIAKEW! GDY ŚPIEWASZ, CHEJ PŁYNIEMY! Z KIM TEN DZIELISZ ŚPIEW...
W. Młynarski

#8 sonia

sonia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 26 sierpień 2003 - 00:07

Podam proponowaną przez Piotrka Fundację Mielnica - trzeba dużo wcześniej składać dokumenty.
Rodzice dzieci z mpd. (choc nie tylko) bardzo chwalą sobie pobyt w Rusinowicach na trasie Opole-Częstochowa.
Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej p.w. Św. Michała Archanioła w Rusinowicach

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej p.w. Św. Michała Archanioła w Rusinowicach. Jest to ośrodek Caritasu dla dzieci i młodzieży z dysfunkcją narządu ruchu. Położony jest na trasie Opole - Częstochowa. Przyjmuje dzieci z opiekunami. Ośrodek jest całkowicie przystosowany dla osób niepełnosprawnych, z pełną bazą zabiegową (basen).

Osoby zainteresowane pobytem w ośrodku mogą zgłaszać się po druki skierowań pod adresem ośrodka:
Rusinowice, ul. Zielona 23
42-711 Sadów
tel. (034) 357 05 23, 357 05 24.

Jak będziesz zaintersowana-dokładnymi informacjami o turnusach rehab.- napisz.
  • 0
Dar Życia Pozdrawiam, Sonia

#9 Piotrek J.

Piotrek J.

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 88 postów

Napisano 26 sierpień 2003 - 11:17

:-D Chejka :!:
Trafiłem w 1996 roku do ośrodka położonego bliżej mnie, to jest, bliżej poznania :!:

Ośrodek mieści się w Wągrowcu przy ulicy(o ile dobrze pamiętam) Jeziornej 22.
Jego Administratorem jest WIELSPIN z siedzibą w poznaniu - czyli Wielkopolskie Zaplecze Rehabilitacyjno-Techniczne Spółdzielni Inwalidów.
Sczegóły na:
http://www.wielspin.pl
Pozdrawiam i życzę pozytywnego załatwienia sprawy :-D :) 8)
  • 0
...I NIECH CI WSZYSTKO JEDNO NIE BĘDZIĘ PSIAKEW! GDY ŚPIEWASZ, CHEJ PŁYNIEMY! Z KIM TEN DZIELISZ ŚPIEW...
W. Młynarski

#10 Kasienka

Kasienka

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 29 sierpień 2004 - 17:42

Witaj pierzasta:) mam 22 lata i mam mpd lewostronne. Jestem leczona w Poznaniu u doktorka Marka Jóźwiaka. Świetny lekarz, z 30 stopniowego przykurczy pod kolanem nie zostalo nic:-D Doktorek przyjmuje w Poznaniu. Uważam ze naprawde warto pojechac do niego na konsultacje (jak do tej pory z osob ktore znam wszystkie operacje przez niego wykonywane udaly sie) wiecej informacji mozesz uzyskac na stronie www.klinikagrunwaldzka.pl . Jest to co prawda klinika prywatna ale ma podpisana umowe z NFZ.
  • 0

#11 Piotrek J.

Piotrek J.

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 88 postów

Napisano 30 sierpień 2004 - 11:27

Kiedyś rozmawiałem na temat ewentualnej operacji z ortopedami przy ul. 28 czerwca w Instytucie ortopedii.
Powiedzieli, że jeżeli poruszam się samodzielnie to nie ma sensu fundować sobie operacji. :-D
Postulowałbym taki właśnie umiar przy podejmowaniu decyzji w tej sprawie, wszak zawsze może się coś nie udać. Czego, rzecvz jasna nie życzę.

podaję numer Gadu gadu gdybyś miała ochotę pogadać o tym lub o czymkolwiek to zapraszm 562 34 80 ;)
  • 0
...I NIECH CI WSZYSTKO JEDNO NIE BĘDZIĘ PSIAKEW! GDY ŚPIEWASZ, CHEJ PŁYNIEMY! Z KIM TEN DZIELISZ ŚPIEW...
W. Młynarski

#12 Małgośka

Małgośka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 51 postów

Napisano 30 sierpień 2004 - 18:58

Witaj Pierzasta.Jest też ciekawa stronka a na niej forum dla rodzicow dzieci z mpd. http://olalesniewska.w.interia.pl.Nie umiem wklejć linku,więc tak musi być.Mam dziecko ze znacznym uszkodzeniem mózgu.Możesz się skontaktować ze mną,zapraszam nr gg 4943351.
  • 0
Małgośka

#13 Małgośka

Małgośka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 51 postów

Napisano 30 sierpień 2004 - 18:59

:shock: :shock: :shock: ......nie wiedziałam,ze te linki same sie wklejają....laik ze mnie :D
  • 0
Małgośka

#14 Basia23

Basia23

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 04 listopad 2004 - 16:17

Witam, niestety nie znam zadnej takiej placowki, ale sama mam mpdz prawostronne, jesli moge jakos pomoc, to czekam na pytanie pod adresem: barbara-paluch@wp.pl
  • 0

#15 koania

koania

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 15 marzec 2005 - 11:55

http://www.gorka.med.pl/

polecam bardzo ten szpital. tam pozbylam sie przykurczu prawej reki i widziałam kilka cudów kiedy osoby w wiweku 10 lat zaczynały chodzic same. noieźle sie upłakałam
  • 0
poczatkujaca chora na mpd, w przyszłosci podeł RP ( cel bycie pierwszym niepełnosprawnym- choc ja sie tak nie czuje- posłem)

#16 juzeff

juzeff

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 10 maj 2006 - 11:20

ja polecam instytytut Polsko-Amerykański w Prokocimiu i znam switnego rehabilitanta mgr Piotr Brykowski
ul Poznanska 46/31
62-800 Kalisz
tel kom 0603649103
  • 0
Nie ma porażek są tylko nowe doświadczenia

#17 Zbyszek8)

Zbyszek8)

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisano 19 styczeń 2007 - 16:59

mam dzieciece porazenie mozgowe spastyczne cztero konczynowe i pytanie brzmi czy ja moge z ta choroba miec prawo jazdy mam 22 lata i bardzo chcial bym miec swoj samochod
  • 0

#18 Boginka

Boginka

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 375 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 19 styczeń 2007 - 17:07

Zbyszku - dużo zależy nie tyle od tego w jak ciężkim jesteś stanie. Powiedzieć mogę tylko tyle, że byłam na kursie razem z dziewczyną z czterokończynowym MPD, które jak na moje oko było poważne i z gościem, który miał polineuropatię powodującą częściową niesprawność rąk (między innymi). Proponuję skontaktować się ze szkołą jazdy w Centrum Kształcenia i Rehabilitacji w Konstancinie.
  • 0

boginka (rzecz. mit.) – duch opiekuńczy lub wiedźma; jakże to ludzkie. :)


#19 Zbyszek8)

Zbyszek8)

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisano 19 styczeń 2007 - 18:41

chodze o kulach umyslowo jest psychicznie mysle ze tez (zart) slabo wladam nogami ale chodze jako tako rece sprawne mysle ze to bylo by wystarczajaco informacji na ten temat to juz dla mnie duzo ze kto kolwiek odpisal a czy mozesz mi powiedziec czy ta dziewczyna zdala to prawko bo to tez dla mnie wazne z Gory dzieki ...
  • 0

#20 Boginka

Boginka

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 375 postów
  • Skąd:Warszawa

Napisano 19 styczeń 2007 - 21:59

Jeśli masz sprawne ręce to przy odpowiednio dobrym oprzyrządowaniu i włożonym w to wysiłku powinno się udać. Da się jeździć zupełnie nie używając przy tym nóg, z rękami jest oczywiście gorzej. Przy MPD ważne jest jeszcze to, żeby nie mieć padaczki.
Owszem - na dziewięć osób osiem zdało prawko kiedy byłam na turnusie. Pacjent który nie zdał... oblał egzamin teoretyczny. Akurat zarówno ta dziewczyna jak i gość, których opisałam zdali za pierwszym razem (piątka z ósemki musiała zdawać drugi raz). ;)
  • 0

boginka (rzecz. mit.) – duch opiekuńczy lub wiedźma; jakże to ludzkie. :)



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych