Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Cennik ...prywatne badanie tomografu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zaraźliwy optymizm

Zaraźliwy optymizm

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 404 postów

Napisano 04 kwiecień 2008 - 17:55

Poszukuje info aby zrobić prywatnie tomograf w Szpitalu na Cegielskiego w Poznaniu.
Czy wie ktoś ile kosztuje takie badanie ? i czy na tomograf zlecenie moze zlecić lekarz rodzinny ?

Chodzi mi o ten tomograf najnowszy co pare miesiecy temu dostał szpital.
  • 0
"Chwytaj życie takim jakim jest ... Pomagaj innym, zrób jakis gest ... Więc warto mieć NADZIEJĘ i znią do przodu przez życie iść ... Inaczej człowiek oszaleje, a potem uschnie jak jesienny liść ..... "

#2 Olafciaaaa

Olafciaaaa

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 46 postów

Napisano 04 kwiecień 2008 - 20:26

Z tego, co mi wiadomo lekarz rodzinny nie zleca tomografu komputerowego.Jesli chodzi wogole o prywatne robienie badania tomografem komputerowym to wiem ,ze to oscyluje w granicach 1000zl-1500zl.
  • 0
Znać swoją drogę to jedno , a iść nią to drugie.

#3 Długi

Długi

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 70 postów

Napisano 04 kwiecień 2008 - 21:40

Najnowszy tomograf tzw PET znajduje się w Poznaniu w Szpitalu Strusia.
Cena badania zależy od tego co ma być badane i kształtuje się w granicach od paruset zł wzwyż.
Skierowanie na badanie, na kasę chorych, może dać tylko lekarz specjalista, z uzasadnieniem co i dlaczego.
Nie wiem jaki tomograf otrzymał Cegielski, ale dlaczego chcesz robić to prywatnie?
Czego dotyczy to badanie?
  • 0
Nic nie boli, tak jak życie......

#4 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 04 kwiecień 2008 - 22:25

A ja słyszałam, że od tego roku to właśnie się zmieniło i już lekarz pierwszego kontaktu może skierować na TK, ale jak jest w rzeczywistości to nie wiem, bo nie sprawdzałam.

Zgodnie z nowymi przepisami, każdy lekarz specjalista ambulatoryjnej opieki zdrowotnej, a do takich należy też lekarz rodzinny, ma możliwość skierowania pacjenta na tzw. kosztochłonne badania diagnostyczne - tłumaczy Adam Dębski, rzecznik podlaskiego oddziału NFZ. - Ale podkreślam, że to tylko możliwość, a nie obowiązek. I to od lekarza zależy, czy skieruje na takie badanie. Ale wiadomo, że zazwyczaj rezonans czy tomografia są badaniami zlecanymi przez specjalistów i tak zapewne zostanie.


  • 0

#5 Zaraźliwy optymizm

Zaraźliwy optymizm

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 404 postów

Napisano 05 kwiecień 2008 - 13:56

Bo wiem że ten najnowszy tomograf na Cegielskiego w Poznaniu wykonuje nie tylko badanie tomografem całego ciała bądź klatki piersiowej , ale również żył i innych (...) .
Mnie interesuje badanie wlasnie tym tomografel ale nogi od stopy do kolana-uda.
  • 0
"Chwytaj życie takim jakim jest ... Pomagaj innym, zrób jakis gest ... Więc warto mieć NADZIEJĘ i znią do przodu przez życie iść ... Inaczej człowiek oszaleje, a potem uschnie jak jesienny liść ..... "

#6 mlutek

mlutek

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 367 postów

Napisano 05 kwiecień 2008 - 18:28

Oj byc moze i lekarz rodzinny ma do tego obecnie prawo jak piszesz, ale w/g mnie to watpliwa sprawa.
Badanie TK jest zbyt droge aby od razu mogl zlecic to lekarz rodzinny. Na takie padanie skierowanie powinien wystawic lekarz specjalista porad ambulatoryjnych ew lekarz pierwszego kontaktu na zlecenie lekarza specjalisty jesli ten nie ma mozliwosci wykonac takiego badania w swej poradni.
Skoro aparat znajduje sie w szpitalu to najlepiej dostac sie do poradni ampuatoryjnej przyszpitalnej aby lekarz specjalista mogl wykonac takie badanie lub ew sie polozyc lepiej na kilka dni w szpitalu i miec dobrego lekarza prowadzacego aby mogl takie badanie wykonac.
Na pewno kolejka oczekujacych na takie badanie jest dosc duzą wiec jak bedziesz czekala w niej jako nomralny pacjent poradni ambulatoryjnej moze to dosc dlugo trwac czasem do 1 roku, a bedąc na oddziale szpitalnym w ramach kolejki na procedurę pilną pewnie mozna to zrobic w kilka dni.
Generalnie z tego typu badaniami jest duzy problem ze wzgeldu na koszty, dlatego najczesciej jesli nie ma takiej potrzeby albo nie ma sie znajomego lekarza ktory Ciebie dosc dlugo prowadzi i dobrze zna Twoj stan zdrowia problemy.
Generalnie tez mimo ze o tym nie kazdy wie NFZ niechetnie zwraca koszty tego typu badan, ogolnie lekarza nawet sie boją je zlecac aby pozniej nie miec problemu, a pewne inne nawet badanie kosztochłonne zlecaja tylko raz w roku mimo ze czasem zdrowie pacjenta wymaga czestej wizyty , wiec podobnie jest pewnie i z tym TK.
Ogolnie badanie TK jest juz wykonywane w tej sytulacji jak juz nie ma innej mozliwosci zdiagnozowania poprzez tansze procedury.
Generalnie jest to dsoc smutne, ale niestety prawdziwe:(
Pozdrawiam i zycze powodzenia i oczywiscie walcz i jesli jest taka koniecznosc domagac sie o ten TK, zwlaszcza ze jestes dośc mloda:)
  • 0

#7 Długi

Długi

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 70 postów

Napisano 06 kwiecień 2008 - 01:25

"Zaraźliwy" - najprostsza sprawa, weź telefon i zadzwoń, a dowiesz się wszystkiego.
Nie ma tak, że robisz sobie badanie tomografem całego ciała., tylko dany wycinek, np. odcinek szyjny kręgosłupa /500 zł/, odcinek lędźwiowy /następne 500 zł/, itd.
Co znaczy, że chcesz badać od stopy do kolana? Pod jakim kątem - kości czy naczyń?
Jeśli naczyń, to wystarczy badanie dopplerowskie /w kolorze/ u dobrego naczyniowca.

Tomograf pokazujący cały uklad krwionośny trójwymiarowo /5 min/ to PET, o którym pisałem wyżej. Jest on również w Szpitalu Strusia. W zeszłym roku kosztowało to 900 zł, ale nie sądzę, że takie właśnie badanie jest ci potrzebne.
Napisz coś bliżej.
Lekarz rodzinny nie da skierowania na tomograf i rezonans /ponosi koszty/, od tego są specjaliści, którzy stwierdzą czy jest ono niezbędne do postawienia diagnozy.

TEL. do pracowni rezonansu w Szp.Cegielskiego - 061/ 8312 716
Pracownia tomograficzna jest obok - podadzą ci nr.
  • 0
Nic nie boli, tak jak życie......

#8 Zaraźliwy optymizm

Zaraźliwy optymizm

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 404 postów

Napisano 06 kwiecień 2008 - 18:32

Długi ale nie sądzę, że takie właśnie badanie jest ci potrzebne.

Nie Tobie jest oceniane czy jest mi potrzebne czy nie.

Ale dzieki za telefon.
  • 0
"Chwytaj życie takim jakim jest ... Pomagaj innym, zrób jakis gest ... Więc warto mieć NADZIEJĘ i znią do przodu przez życie iść ... Inaczej człowiek oszaleje, a potem uschnie jak jesienny liść ..... "

#9 Długi

Długi

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 70 postów

Napisano 07 kwiecień 2008 - 00:07

Nie zrozumiałeś mnie, nie musisz być zaraz taki "bojowy". Pisałem o badaniu układu krwionośnego PET-em, że ono ci niepotrzebne skoro chodzi o część nogi.
Mam za sobą naście tomografów i rezonansów różnych części ciała. Ty chcesz sam siebie skierować, skoro nie masz skierowania od specjalisty, a co za tym idzie, nie wiesz czy akuratnie to jest tobie potrzebne.
Szpital chętnie robi prywatnie, bo to niezła kasa i nie pyta pacjenta po co mu to.
Rób jak uważasz, skoro cię stać.
  • 0
Nic nie boli, tak jak życie......


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych