Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Wirusy-jak przetestować kompa na obecność trojanów,szpiegów i in.?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
22 odpowiedzi w tym temacie

#21 Promek

Promek

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 107 postów

Napisano 14 kwiecień 2008 - 21:36

Łoł... DZIĘKI, Versus!!! Jestem pod wielkim wrażeniem... I pełen wdzięczności. Dziękuję! :lol:

Odnośnie fomantów ActiveX- za każdym razem je instalowałem, jak tylko pojawiała się prośba o to w w/w programach. Korzystam z IE 7. Spróbuję jeszcze z wyłączonym Spybotem,ale wydaje mi się,że w kolejnych próbach wyłączałem go,więc nie wiem, co to za przyczyna niepowodzeń instalacji antywirusów online... Aha- w tej chwili nie mam żadnej Javy-może to dlatego...?

PS. Po raz pierwszy dołączyłem do grona finansowego wspierania Iponu... :cool: NAPRAWDĘ WARTO! :rolleyes:

Dodano wto 15 kwi 2008 02:22:20 CEST :
Przed momentem przeskanowałem kompa Kasperskim online.Bez problemów. I z czystym kontem...
  • 0
Spalić wszystkie pieniądze Świata.
Nierób.

#22 Promek

Promek

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 107 postów

Napisano 12 kwiecień 2008 - 09:37

Kubo,wielkie dzięki!

A gdyby Ktoś odpowiedział mi na pozostałe kwestie,byłoby jeszcze lepiej... : ))
  • 0
Spalić wszystkie pieniądze Świata.
Nierób.

#23 versus

versus

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1351 postów

Napisano 12 kwiecień 2008 - 17:49

Jeśli chodzi ci o zachowanie ikon Avast'a to nie odpowiem bo nigdy go nie używałem
[quote name='Kevorkian]Próbowałem zlokalizować nazwy programów' date='jakie uruchamiają się przy starcie komputera (czyli przy uruchamianiu Windowsa?),ale w folderze Documents and settings/.../Menu Start/Programy/Autostart nie ma chyba wszystkich,np. Spybota,który uruchamia się po każdym włączeniu komputera,no i Avasta też nie znalazłem. Czy jest jakieś inne miejsce, które służy do umiejscowiania programów mających uruchomić się przy starcie komputera...? Jak je włączać i wyłączać?[/quote']
Jeśli wyłączyłeś wspomnianą przeze mnie ochronę rezydentną to jest normalne, że Spybot Search & Destroy nie uruchamia sie razem z systemem.
Do kontroli autostartu służy "Narzędzie konfiguracji systemu":
start>uruchom wpisujesz msconfig i klikasz OK. Autostart jest w zakładce uruchamianie (tutaj ostrożnie).
Można do tego celu użyć też wspomniany Spybot Search & Destroy: narzędzia>pozycje startowe

[quote=Kevorkian]Czy przypadkiem Spybot nie wchodzi w kompetencje Avasta[/quote]
Nie, nie słyszałem o takim przypadku
[quote name='Kevorkian]Jak skasować Spybota? Bo przez Panel Sterowania/Dodaj/usuń programy to chyba za mało -pojawia się komunikat' date='że są inne komponenty programu.[/quote']
Wyłącz ochronę rezydentną i samą aplikację i spróbuj ponownie. Przez dodaj/usuń programy bezpiecznie się odinstalowywuje programy
[quote name='Kevorkian]W menu Start/Wyszukaj znalazłem ich kilkanaście' date='m.in. "uninstall Spybot...". Czyli ten plik służy do bezpiecznego usunięcia Spybota z systemu?[/quote']
To jest to samo jakbyś skorzystał z dodaj/usuń programy
[quote name='Kevorkian]Jak go włączyć' date='by przeprowadzić deinstalację?[/quote']
Po prostu kliknij dwukrotnie
[quote=Kevorkian]Mam pytanie odnośnie instalowania programów. Po zainstalowaniu pojawia się zazwyczaj polecenie "Uruchom". Wówczas już jest niepotrzebne podłączenie do internetu?[/quote]
Zazwyczaj tak, wtedy możesz być offline
[quote name='Kevorkian]Chodzi mi o to' date='czy programy można ściągać podczas połączenia z internetem,a uruchamiać później,np.kiedy mam wyłączony internet?[/quote']
Tak
[quote name='Kevorkian]Czy są programy' date='które wymagają podłączenia do internetu także podczas uruchamiania...?[/quote']
Tak ale należą do rzadkości. Może nie tyle uruchamiania co do samej instalacji. Nie są to wtedy wersje full programów i podczas instalacji pobierają z internetu resztę składników aplikacji (w przypadku programów ochronnych możliwa jest automatyczna aktualizacja baz sygnatur wirusów/spyware itp)
[quote name='Kevorkian]Mam kłopoty z uruchomieniem skanera online mksvir. Próbuję robić wszystko' date='co tam piszą, a nawet bardziej kombinować-brat nawet wyłączał całkiem ochronę- i nic. Nie wiem,o co chodzi...[/quote']
Uruchomiony skaner z pod IE powinien działać. To samo tyczy się reszty skanerów online - uruchamiają się tylko z pod IE, wystarczy tylko zainstalować ActiveX
[quote=Kevorkian]Test antywirusem online Symantec długo nie trwał i zatrzymał się na "Anti virus Product Check", pojawił sie komunikat: You are vulnerable to at least one from of security threat i oznaczenie, jako "At Risk!". W analizie był tekst: "Analysis:
WARNING! No known virus protection software found. This means your computer and data are vulnerable to virus attacks. Virus attacks can have serious consequences, including system damage and data loss." Chodzi tu o Spybota...?[/quote]
Nie ma to związku ze Spybot'em. Trochę to śmieszne ale jeśli na komputerze masz zainstalowany program antywirusowy inny niż Symantec'a wtedy test z ich strony poinformuje Ciebie, że nie znaleziono aplikacji do ochrony przed wirusami. Nie ma się co tym komunikatem przejmować
[quote=Kevorkian]Natomiast przy próbie skanowania Pandą po pewnym czasie wyświetla się: "Wystąpił błąd w trakcie pobierania Panda ActiveScan. "- i do skanowania nie dochodzi...[/quote]
Uruchamiałeś z pod IE i zaakceptowałeś instalację ActiveX?
  • 0
There is something behind the throne greater than the King himself.
William Pitt The Elder, Lord Chatham


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych