Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

wnioski PEGAZ 2003/ Komputer dla Homera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1465 odpowiedzi w tym temacie

#41 evelunka

evelunka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 171 postów
  • Skąd:Wrocław

Napisano 17 marzec 2008 - 10:21

eee...gdzie te piekielne wnioski na Pegaz? ;) bo albo jestem do szpiku kości blondi, albo już tak źle ze mną ,bo nie widzę...
  • 0
...myśli spokojne ponad wodami pochyl miłością...

#42 origa

origa

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 58 postów

Napisano 29 wrzesień 2010 - 11:19


Każdy pisze coś innego, możesz przytoczyć większy fragment, gdzie jest napisane o 30% wkładzie własnym. Ja znalazłam to:
Minimalny udział własny wynosi:
w przypadku sprzętu komputerowego (obszar B):
a) dla wnioskodawców ubiegających się o udzielenie po raz pierwszy wnioskowanej pomocy w ramach programów PFRON
– w zakresie sprzętu podstawowego wraz z oprogramowaniem
– 50% ceny brutto zakupu (...)

Tak. Chodzi o program Komputer dla Homera, proszę spojrzeć na stronę nr 8 wniosek P (dla dorosłych) pod tabelą nr 4 "Specyfikacja przedmiotu dofinansowania". Inaczej wygląda to w Pegazie, ale ja pisałam o Homerze.

Gupik nie, nie zalicza się, jeśli z braku środków nie dostałeś dofinansowania. Chodzi o osoby, które faktycznie pomoc otrzymały/zakupiły sprzęt czy oprogramowanie.
  • 0

#43 doro-tan

doro-tan

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 16 marzec 2010 - 09:03

Można było składać wnioski w dwóch modułach. W ubr. składałam o komputer i modernizację wózka elektr. i w obu otrzymałam dofinansowanie. Jak będzie w tym roku - czort jeden wie, wszak wszystko ulega zmianom...
  • 0

#44 ..fifi..

..fifi..

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 02 marzec 2008 - 14:38

orientuje sie ktos czy sa te wnoski gdzies w internecie? bo na str PFRON-u nie ma.
z ktorego z tych progamow moge skorzystac jezeli chce zmodernizowac komputer ?? ( komputer dostalam 4 lata temu od pfronu) wiem ze raz na jakis czas mozna sie starac o modernizacje
  • 0

#45 Gupik

Gupik

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 157 postów
  • Skąd:Białystok

Napisano 02 marzec 2008 - 16:22

wnioski do pegaz, będę po 15. marca, a o dofinansowanie można się starac co 5 lat, skoro piczesz że dostałac 4 lata temu, to twoja umowa z PFRON,em konczy się w 2009 roku, to nowy wniosek możesz składać w roku 2010, tak więc nie ma szans na ten i przyszły rok.

ps. a co ty takiego robisz że chcesz juz nowy komputer ??
  • 0

#46 Zaraźliwy optymizm

Zaraźliwy optymizm

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 404 postów

Napisano 02 marzec 2008 - 17:25

Ja tez dostalam dofinansowanie na komputer z PFRON-u , ale przyznam ze nie slyszalam ze mozna starac sie o modernizacje - a dokładnie to co masz na mysli z ta modernizacja ? czyli np. wymienic dysk lub karte graficzna ?? czy cos innego ?
  • 0
"Chwytaj życie takim jakim jest ... Pomagaj innym, zrób jakis gest ... Więc warto mieć NADZIEJĘ i znią do przodu przez życie iść ... Inaczej człowiek oszaleje, a potem uschnie jak jesienny liść ..... "

#47 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 02 marzec 2008 - 19:42

Tak samo ja nie słyszałam o modernizacji komputera, w oddziale mówili tylko o zakupie kompletnego sprzętu a nie podzespołów :)
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#48 Maskotus

Maskotus

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 562 postów

Napisano 10 marzec 2008 - 22:03

Rozumiem, że od 15 marca będzie można pobrać wnioski z netu lub w oddziałach PFRON?

Wnioski składamy od 1 kwietnia do 18 2008 maja anno domini.
  • 0

#49 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 10 marzec 2008 - 23:28

Wnioski są w necie, tylko trzeba umieć dobrze poszukać - ja znalazłam, ale teraz zastanawiam się, czy nie poczekać z wypełnianiem tych, które mam, bo może będą jakieś zmiany... :|
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#50 Gość_Karina_*

Gość_Karina_*
  • Gość

Napisano 11 marzec 2008 - 07:50

PEGAZ:

KOMUNIKAT z dnia 29 stycznia 2008 r.

Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ustala następujące terminy przyjmowania w 2008 roku, przez Oddziały PFRON, wniosków o dofinansowanie w ramach realizacji programu pn. „Pegaz 2003”:
1) od dnia 1 kwietnia do 16 maja 2008 roku w module pomocy w aktywizowaniu osób niepełnosprawnych poprzez likwidację barier transportowych i w komunikowaniu się,
2) od dnia 1 lutego do dnia 14 marca 2008 roku w module pomocy w dofinansowaniu likwidacji barier transportowych osób niepełnosprawnych – uczestników warsztatów terapii zajęciowej.



HOMER:

Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ustala termin od dnia 17 marca do dnia 30 kwietnia 2008 roku na przyjmowanie przez Oddziały PFRON wniosków o dofinansowanie w ramach realizacji programu pn. „Komputer dla Homera 2003 – program pomocy w zakupie sprzętu elektronicznego oraz oprogramowania umożliwiającego rehabilitację zawodową i społeczną osób niewidomych i niedowidzących”.


Zródło: http://www.pfron.org...ph?OpenFrameset


W tych terminach będą też na stronie AKTUALNE wnioski i załączniki do danego programu.
  • 0

#51 evelunka

evelunka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 171 postów
  • Skąd:Wrocław

Napisano 17 marzec 2008 - 13:31

Ach;) też racja...
  • 0
...myśli spokojne ponad wodami pochyl miłością...

#52 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 17 marzec 2008 - 12:05

evelunka jeśli Pfron mówił, że będą wnioski od 15 marca, to tylko tak mówi :D Trzeba wziąć na to poprawkę :D Ja stawiam, że wnioski będą po 20 ;)
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#53 finni

finni

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 162 postów

Napisano 13 marzec 2008 - 19:06

Tak z przeszłości jakbyście mogli mi powiedzieć jakie są potrzebne dokumenty do programu Homer? Chciałbym już przygotować co nieco:)
  • 0

#54 jumbo00

jumbo00

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 14 marzec 2008 - 12:39

wszystko jest na http://www.pfron.org...88?OpenDocument
  • 0
Bartosz

#55 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 15 marzec 2008 - 11:54

No dobra,ale jeśli nie ma sie problemów ze wzrokiem? tylko same orzeczenie ON to można sie ubiegać o lapka?

ps. jak ktoś dostał już laptopa w tamtym roku to proszę o kontakt PM ze mną.
  • 0

#56 jumbo00

jumbo00

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 15 marzec 2008 - 13:41

Anioł Ciemności poszukaj na stronie PFRONu...chyba program PEGAZ 2003
  • 0
Bartosz

#57 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 15 marzec 2008 - 14:22

Przeczytałem, ale jakby nie patrzeć PEGAZ to dla osób z wadami wzroku cyt. "niewidomych i niedowidzących". Chociaż po PFRONie można sie wszystkiego spodziewać ;)
  • 0

#58 fioleczka2

fioleczka2

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 220 postów

Napisano 15 marzec 2008 - 15:26

to chyba HOMER jest dla niewidomych i niedowidzących... PEGAZ jest dla osób niepełnosprawnych ruchowo w zakresie konczyn gónych :)
  • 0

#59 jumbo00

jumbo00

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 15 marzec 2008 - 15:36

Zajrzałem w papiery i wszystko sobie przypomniałem......skorzystałem z PEGAZ 2003 pkt. 3c

3) osoby niepełnosprawne, posiadające ważne orzeczenie o zaliczeniu do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności (albo orzeczenie równoważne),, które są:
c) studentami studiów pierwszego stopnia lub studentami studiów drugiego stopnia albo studentami jednolitych studiów magisterskich – prowadzonych przez szkoły wyższe,

Wtedy studiowałem..sorki za małe zamieszanie ;)
  • 0
Bartosz

#60 finni

finni

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 162 postów

Napisano 17 marzec 2008 - 22:01

Stwierdzenie "najniższe wynagrodzenie"/ O jaką kwotę chodzi PFRON-owi? Brutto, netto?:/
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych