Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

wnioski PEGAZ 2003/ Komputer dla Homera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1465 odpowiedzi w tym temacie

#1 magda21237

magda21237

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 24 maj 2008 - 13:53

cześć, słyszałam że z pfronu można starać sie o laptop! czy to prawda ? może wiecie coś o tym ? może wiecie gdzie szukać o tym informacji bo znalazlam tylko na komputer
  • 0

#2 keler

keler

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 24 maj 2008 - 14:46

Laptop też jest komputerem, z tą różnicą, że można go używać stacjonarnie lub przenośnie. Niektóre odziały Pfron kwestionują to, ale moim zdaniem wynika to bardziej z niewiedzy niż racjonalności. A więc musisz pytać się bezpośrednio w oddziale, pod który podlegasz. Niestety w tym roku termin składania wniosków już minoł 16 maja, a więc nic innego Ci nie pozostaje tylko czekać do następnego roku. możesz się też ubiegać z PCPR, ale z tego, co się orientuję to już rozdysponowały pieniądze na ten rok, ale wniosek złożyć nie zaszkodzi, być może dostaną jeszcze jakieś dodatkowe środki jesienią, oczywiście, jeżeli spełniasz kryteria żeby się o takie dofinansowanie ubiegać. Można jeszcze dodatkowo zapytać w MOPS, ponieważ rząd przeznaczył środki na zakup i dostęp do Internetu osobom ubogim i niepełnosprawnym. Z tego, co czytałem w prasie wnioski będzie można składać na przełomie maja i czerwca, a pierwsze komputery trafią pod strzechy pod koniec roku.
  • 0

#3 doro-tan

doro-tan

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 14 październik 2009 - 08:41

Witam! dzięki wielkie dla Rafalka i Origi za uspokojenie mnie w sprawie rozliczenia z PFRONem z dofinansowania do naprawy wózka. Gwoli informacji dodam, że ten moduł Pegaza nie wymaga wkładu własnego, że kwota jaka otrzymałam jest maksymalna na ten cel, tak więc uzyskałam wszystko co chciałam, no i wkład własny nie musi się zgadzać, bo nie jest wymagany.
Skoro się chwalimy to dodam, że ja otrzymałam 2200 na laptopa (wnioskowałam o 3000) - w ubr. nie otrzymałam dofinansowania z powodu braku środków. Podpisuję umowę w przyszłą środę w małopolskim oddziale. Kwota nie jest mała, fakt, że mniejsza od wnioskowanej, ale proszę pamiętać, że w tym roku wystąpiło ostre kryterium dochodowe, jeszcze nigdy tak ostre nie było. Można o tym przeczytać w procedurach do pegaza. Pozdrawiam.
  • 0

#4 goscok

goscok

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 19 maj 2008 - 17:11

mam pytanie, jaki jest maksymalny dochód na jednego członka rodziny żeby starac sie o laptopa!
  • 0

#5 krzyś71

krzyś71

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 19 wrzesień 2008 - 17:43

Ja nie dostałem na laptopa ale w przypadku stacjonarnego kazda częśc czyli np:procesor,pamięć, napęd musi być wypisana osobno na fakturze z wyszczególnionym wkładem własnym i ceną .
  • 0

#6 Gupik

Gupik

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 157 postów
  • Skąd:Białystok

Napisano 19 wrzesień 2008 - 17:35

ja przed chwilą tez dostałem pismo z PFRON,u, i jest napisane ze wniosek został rozpatrzony pozytywnie, ale z powodu wyczerpania limitu środków realizacja dofinansowania nie jest akualnie mozliwa, w przypadku pojawienia się dodatkowych srodków realizowane będą kolejne wnioski według ustalonego przez komisję porządku, o czym będę poinformowany.
  • 0

#7 antoch

antoch

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 19 wrzesień 2008 - 16:12

Witam! dostałem dofinansowane na laptopa czy może mi ktoś doradzić jak wypełnić specyfikację zakupu czy tylko wpisać model i parametry czy należy też wpisywać jaki ma napęd, procesor ,pamięć , HDD ?.
  • 0

#8 finni

finni

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 162 postów

Napisano 23 kwiecień 2008 - 22:16

Ja akurat korzystam z Homera i w przypadku Homerków:) nie potrzeba takiego zaświadczenia. A w przypadku Pegazów, to jest potrzebne po to aby mogli stwierdzić czy dany sprzęt jaki został wpisany do wniosku jest odpowiedni?
  • 0

#9 krzyś71

krzyś71

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 19 wrzesień 2008 - 14:36

Ja dostałem 90% dofinansowania czyli 3600 do tego mój wkład własny 10% to jest 400zł czyli w sumie 4000zł byłem już w sklepie oto zestaw jaki mi zaproponowano
Obudowa ATX ModeCom Harry Black 130,00
Nagrywarka DVD LG GH20NS10 RBB Black Sata 89,00
Zestaw Logitech Cordless Deskop LX710 289,00
Windows Vista Home Premium PL 32bit/OEM 309,00
Skaner Canon Lide 25 199,00
Drukarka Canon PIXMA IP 4500 399,00
Kabel USB A-B 1,8m HQ Laser 12,00
Dysk Twardy S-ATA2 500GB Seagate 32MB 209,00
Monitor ASUS LCD 22"VK222S Cam 1.3 729,00
Procesor Core2Duo E8500-BOX 535,00
K.Graf Palit GF 9600GT 512MB PCI-X 329,00
Płyta Główna GigaByte GA-EP43-DS3L 269,00
Pamięć DDR2-800 4GB(2x2GB)Patriot extremeLLk 299,00
Zasilacz ATX -500W Modecom MC-500 ATX-2 203,00
  • 0

#10 Małgosia_Sz

Małgosia_Sz

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 20 postów

Napisano 19 wrzesień 2008 - 13:47

Wielkopolska ruszyła :)

Dzisiaj przyszło pismo - dostałam 3420 zł dofinansowania na zakup komputera stacjonarnego. Umowę mam podpisać do 14.11.2008.

"Warunkiem podpisania umowy będzie przedstawienie:
1) oryginału faktury VAT od wybranego sprzedawcy (...) wraz z potwierdzeniem wniesienia wkładu własnego (...),
2) wypełnionej przez dostawcę specyfikacji zakupu sprzętu (dołączonej do niniejszego pisma),
3) przedłożenie dowodu osobistego i oryginału aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności."
  • 0

#11 krzyś71

krzyś71

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 19 wrzesień 2008 - 12:13

W Małopolsce już decyzje rozsyłają ja dostałem 05.09.2008.
  • 0

#12 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 27 październik 2008 - 17:52

NATIOLES u mnie w Pegazie, było prawie 4 tygodnie od wysłania faktury i zrobienia przez oddział przelewu :D
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#13 NATIOLES

NATIOLES

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 27 październik 2008 - 15:23

hej
jestem nowy na forum, uczestniczę już 3 raz w komputerze dla homera i jakoś tak widze że dużo się zmieniło na gorsze. nie spodobało się pfronowi to co chce zakupić na fakturę, bo jest inne niż w specyfikacji. np napisałem że chce laptopa hp a teraz wybrałem asusa, napisałem że potrzebna mi drukarka ale jako że dali mi mniej kasy to zakupiłem tylko klawiature bezprzewodową i myszkę. chcę kupić n95 z talksem a oni na to że to nie jest notatnik cyfrowy typu brillepen, ktory kosztuje 8000 a telefon z programem 2600 - tylko tyle mi dali na specjalistyczny. wk----a mnie ten czas od wysłania faktury do przelewu doslownie 14 dni i to roboczych czyli bite 3 tygodnie. czy wy też tak macie? czy macie 14 dni z weekendami?
  • 0

#14 davilo

davilo

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 67 postów

Napisano 26 październik 2008 - 23:10

Witam
Jestem z łódzkiego we wtorek złożyłem fakturę w PFRONIE ile czasu muszę czekac na przelew ?
Czy ktoś z łódzkiego już robił przelew i ile czasu upłyneło zanim dostał przelew,
Proszę o informacje. Pozdrawiam

a mozesz powiedziec ile dostales pieniędzy??
  • 0
Even Darkness for me is to Light...

#15 origa

origa

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 58 postów

Napisano 29 październik 2009 - 10:29

Serdecznie dziękuję za info.

Można wiedzieć gdzie znajduje się źródło tak szczegółowych informacji ?? - przeczytałam dokładnie całą umowę i odnośnie punktów 2 i 3 nic nie znalazłam pewnie przeoczyłam albo nie znalazłam odpowiedniego dokumentu w którym były by odpowiedzi na moje pytania.

pozdrawiam
zonki

Procedury realizacji programu "Komputer dla Homera 2003" - dokument dostępny na stronach PFRON.
  • 0

#16 Małgosia_Sz

Małgosia_Sz

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 20 postów

Napisano 20 wrzesień 2008 - 16:00

ale co mam tam wpisać jeśli chcę laptopa proszę piszcie jeśli ktoś już zawierał umowę i też ma laptopa ?

Z tego co wiem w przypadku kupna gotowego modelu musisz podać dokładną nazwę i numer fabryczny komputera.

Ale ja jeszcze umowy nie zawierałam, więc najlepiej zadzwoń do PFRON-u.
  • 0

#17 Gupik

Gupik

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 157 postów
  • Skąd:Białystok

Napisano 20 wrzesień 2008 - 14:41

a w przyszłym roku to będzie tragedia, poczytajcie [ http://praca.gazetap...osprawnych.html ]

  • 0

#18 antoch

antoch

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 20 wrzesień 2008 - 14:05

mogę potwierdzić w wielkopolsce jest najbardziej normalny pfron daje termin podpisania umowy do 14 listopada

"Warunkiem podpisania umowy z PFRON będzie przedstawienie:
1) oryginału faktury VAT od wybranego sprzedawcy (z 14 dniowym terminem płatności) wraz z potwierdzeniem

wniesienia wkładu własnego (...),
2) wypełnionej przez dostawcę specyfikacji zakupu sprzętu (dołączonej do niniejszego pisma),
3) przedłożenie dowodu osobistego i oryginału aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności."

i dołączono formularz specyfikacje zakupu

ale co mam tam wpisać jeśli chcę laptopa proszę piszcie jeśli ktoś już zawierał umowę i też ma laptopa ?
  • 0

#19 krzyś71

krzyś71

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 20 wrzesień 2008 - 10:09

Do umowy którą się podpisuje jest dołączona specyfikacja którą wypełnia sprzedawca w Krakowie tak jest w innych miastach nie wiem.
  • 0

#20 nonames

nonames

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 319 postów

Napisano 07 październik 2010 - 18:35

państwo niema kasy jest dziura budżetowa komputerów nie będzie prawda jest okrutna ale znaczna część tych którzy te komputery dostawała nie potrzebowała ich ale jak dawali to brali
  • 0
życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci, jest raczej ślizganiem się z boku na bok, z czekoladą w jednej dłoni, winem w drugiej, ciałem gruntownie wyeksploatowanym, totalnie wyczerpanym i z krzykiem... ??
O Cholera, Ale Jazda!!


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych