Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Polskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Niskiego Wzrostu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 arleta_p

arleta_p

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 393 postów

Napisano 19 luty 2008 - 21:13

Polskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Niskiego Wzrostu zostało założone w Warszawie 8 grudnia 1994 roku przez inicjatorów - Elżbietę Andrews,
Barbarę Makowską, Ewę i Rafała Opielewicz.
Siedzibą stowarzyszenia jest Warszawa.


PSONNWCelem Stowarzyszenia jest społeczne działanie
na rzecz osób niskiego wzrostu poprzez:
- poznanie się i wzajemną pomoc;
- dążenie do znoszenia barier;
- udzielanie pomocy członkom Stowarzyszenia
w różnych sprawach życiowych;
- pomoc w uzyskaniu sprzętu rehabilitacyjno- ortopedycznego;
- organizowanie spotkań ze specjalistami
z dziedzin medycznych, prawnych, społecznych.


PSONNW skupia ludzi wyróżniających się niskim wzrostem. Wśród naszych członków są osoby dorosłe mierzące zaledwie 110 cm wzrostu. Ogromna większość z nas jest dotknięta chorobami genetycznymi, wśród których większość choruje na achondroplazję. Walczymy z przejawami nietolerancji, zwalczamy uprzedzenia społeczne. Zakładając, że nasze schorzenie pojawia się co 25 000 urodzeń można oszacować, że w Polsce jest około 1600 osób chorych na achondroplazję.


Polskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Niskiego Wzrostu często współpracuje z mediami. Do tej pory były to: TVN, TVP S.A,, Newsweek Polska, Gazeta Wyborcza, Dziennik Polski i wiele innych czasopism. Nasi członkowie posiadają także kontakty z agencjami aktorów i statystów, które poszukują ludzi niskiego wzrostu do udziału w filmach, reportażach, programach etc.

Zapraszam do odwiedzenia

http://nieduzi.org/
  • 0
Z każdym kolejnym dniem zastanawiam się co chce przekazać mi tak naprawdę życie. ...

#2 ozmo

ozmo

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 456 postów
  • Skąd:Konin

Napisano 20 luty 2008 - 15:53

Popieram stowarzyszenie sam chce się tam zapisac!!!!!!!:)
  • 0

#3 arleta_p

arleta_p

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 393 postów

Napisano 21 luty 2008 - 11:35

Zapraszam... ja już decyzję podjęłam, aby tam się wpisać :) W końcu mam zaledwie 145cm wzrostu a Piotr 135cm :)

I widzę, że z Poznania jesteś :D a Poznań to mój drugi dom :cool:
  • 0
Z każdym kolejnym dniem zastanawiam się co chce przekazać mi tak naprawdę życie. ...

#4 Alicke

Alicke

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 25 luty 2008 - 15:41

Mam tylko 130cm i masę głupich pytań czy moja rodzina cała taka mała.Nie wiem czy ośmielę sie podać swoje dane a młodziutka to juz nie jestem i inaczej już patrzę na ten bezlitosny świat........
  • 0

#5 arleta_p

arleta_p

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 393 postów

Napisano 26 luty 2008 - 16:57

Alicke....
Każdy kiedyś ma ten swój pierwszy raz.
A porozmawiać z "takimi niskimi jak my" nigdy nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie :)
Sama sie czułam inna od innych osób, ale tak już u nas musi być.
Po prostu trzeba się przemóc... :)
  • 0
Z każdym kolejnym dniem zastanawiam się co chce przekazać mi tak naprawdę życie. ...

#6 Alicke

Alicke

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 28 luty 2008 - 21:33

Witaj Arleta! Problem w tym że w całej rodzince tylko ja jestem taka niska i niestety od rodzinki też nie mogę wymagać pomocy(nie chodzi o finanse).Staram się sama wszystko zrobic i załatwić ale nie zawsze ze wszystkim daję radę a to frusrtruje podwójnie.Tak masz rację.Dużo daje gdy można porozmawiać z osobami równymi sobie tj swojej dolegliwości.Dziękuję Ci za odpowiedź:)Cieszę się że do Was trafiłam.....
  • 0

#7 arleta_p

arleta_p

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 393 postów

Napisano 01 marzec 2008 - 00:25

Alicke Ja też w rodzinie jestem "inna" nie tylko wzrost ale i ogólnie wygląd. (nosek, ręce).
Jednak nie zmienia to postawy o mej samodzielności i chęci poznawania innych osób.
Staram się jak najmniej prosić o pomoc najbliższych, choć nie powiem ściągniecie firanek z wysokości ponad 2,5 metra robi swoje ;) ( ech te wyyyysokie mieszkania) ;)
  • 0
Z każdym kolejnym dniem zastanawiam się co chce przekazać mi tak naprawdę życie. ...

#8 WojtekK

WojtekK

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 430 postów

Napisano 04 marzec 2008 - 16:07

Znam Ewę i Rafała Opielewicz od kilkunastu lat.
To wspaniali ludzie.

A dokładnie to znam Państwo Opielewicz od 1990 roku.
Kiedy Pan Rafał pracował w Urzędzie Pracy na Ulicy Ciołka (i Pani Ewa również, o ile się nie mylę).
  • 0
"idź tak przez życie,aby ślady Twoich stóp przetrwały Cię"
Jan Chrapek

#9 arleta_p

arleta_p

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 393 postów

Napisano 04 marzec 2008 - 21:41

:) ja ich nie znam ale może niebawem na spotkaniu ich poznam :)
  • 0
Z każdym kolejnym dniem zastanawiam się co chce przekazać mi tak naprawdę życie. ...

#10 grażka

grażka

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 20 sierpień 2008 - 18:17

Cześć arleta_P fajny masz opis, i zgadzam sie szkoda życia na zamartwianie sie, powiniśmy być uśmiechnienci:D
  • 0

#11 arleta_p

arleta_p

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 393 postów

Napisano 21 sierpień 2008 - 09:16

:) wszak to prawda. Życie tak szybko mija, że nie zdążymy spojrzeć trzeźwym okiem a już będzie za późno. Znam wiele osób co się niestety martwią zbyt często. Ja też się martwię ale nie błahymi sprawami. Takie sprawy są do załatwienia :)
A przy okazji spokojnie sobie żyję :)
  • 0
Z każdym kolejnym dniem zastanawiam się co chce przekazać mi tak naprawdę życie. ...

#12 Kornelia

Kornelia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 475 postów

Napisano 11 wrzesień 2008 - 16:57

Arletko, widziałam Was dziś z Piotrem w Rozmowach w toku. Ja też tam byłam. Super wypadliście, ale Żaklina powaliła mnie na kolana ;)
Cieszę się, że odważyliście się wystąpić, nie było tak źle, prawda?
Pozdrawiam Was, choć jeszcze Was osobiście nie znam, mam nadzieję, że niedługo się uda gdzieś na zlocie spotkać:)
  • 0
Hakuna Matata

#13 verselle

verselle

    Sufler

  • Administrator
  • 341 postów

Napisano 11 wrzesień 2008 - 21:02

Arletko, niestety nie miałem możliwości tego obejrzeć, (praca...) Czy macie to nagrane? Chętnie zdobyłbym kopię ;)
Pozdrawiam,
  • 0

Jacek "Verselle"


#14 dadi:)

dadi:)

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 129 postów

Napisano 11 wrzesień 2008 - 23:35

Ja też niestety Was nie obejrzałam, załapałam się tylko na Żakline, a chętnie bym Was posłuchała...
  • 0
Kazdy bezsens ma swój sens bo bez sensu nie ma sensu...

#15 arleta_p

arleta_p

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 393 postów

Napisano 15 wrzesień 2008 - 07:20

Dziękuję za tak miłe słowa :)
co do ponownego obejrzenia zapraszam na ...

http://pl.youtube.co...h?v=6aExUGWJhzo
http://pl.youtube.co...h?v=m-FIL2ZHp7Y
http://pl.youtube.co...h?v=kUslKoPCiCg
http://pl.youtube.co...h?v=0WEPW__9bUg
http://pl.youtube.co...h?v=Cbg64TCrq_w

czy było źle? Nie :)
Sądziłam, że będzie więcej stresująco, ale Ewa jest naprawdę wspaniałą kobietą i nie pozwoliła aby było po nas widać...no może po Piotrze troszkę ;)

Buziaczki :)
  • 0
Z każdym kolejnym dniem zastanawiam się co chce przekazać mi tak naprawdę życie. ...

#16 nadzieja321

nadzieja321

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 10 listopad 2008 - 21:51

Witam! zgłaszam się z prośbą do wszystkich niskich osób niezależnie czy zostało to spowodowane chorobą czy też nie.Piszę prace lic w tym roku akademickim i potrzebuje kilku osób do pomocy.Mam nadzieję że znajdą się ludzie którzy mi pomogą a dodam że jestem jedną z tych niziutkich osób ale ja jedna to za mało do badań wiec bardzo was prosze pomóżcie:) bardzo prosze o kontakt i wszystko wytlumacze droga mailowa romantyczka19@op.pl
  • 0
Życie jest piękne :)

#17 danka1975

danka1975

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 10 luty 2009 - 19:19

Hej chciałabym nawiązać kontakt z osobami które czują sie samotne i szukają bratniej duszy . Jestem Danka mam 33 lata i 135cm . Moja choroba to chondrodrystrofia czyli zanik hormonów wzrostu. Pozdrawiam wszystkie małe dusze Danka to moe namiary danuta.blacha@gmail.com gg11935419 pochodzę ze śląska okolice Mikołowa mam prawo jazdy obecnie jeszcze pracuję mam 15 lat pracy ale w obecnej pracy szykują sę zwolnienia bo nasz szpital upada.Posiadam3gr ale staram się obecnie o 2gr ciekawe bo jak są jakieś oferty dla sób niepełnosprawnych to chcą osoby z 1 lub 2 gr!wykorzystują to dla własnych zysków a o 3 nie chcą już słyszeć.Jak macie jakieś namiary na zakłady pracy które szukają pracowników z moich okolic to proszę dajcie znać:pozd i życzę wszystkim co najlepsze na ten Nowy Rok.
  • 0

#18 Ocalony

Ocalony

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 45 postów

Napisano 12 luty 2009 - 11:19

hej dołączam się do grona,niziołków sam zawsze byłem i jestem najnizszy w klasie, pracy. bralem hormon wzrostu, obecnie mam 26 lat i 168cm wzrostu, pozdrawiam wszystkim i prosze o kontakt Radek
  • 0

#19 Napoleon

Napoleon

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 28 styczeń 2011 - 22:15

Witam wszystkich , dolaczam sie do Waszego grona , jest to super inicjatywa ,bardzo pomocna i integrujaca osoby niskiego
wzrostu - ja mam 152 cm ,duze dowiadczenie zyciowe i moge
sie zaliczyc do ludzi niskiego wzrostu ktorym sie "udalo" w zyciu .
Chetnie zapisze sie do stowarzyszenia .
Pozdrawiam serdecznie
  • 0

#20 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 29 styczeń 2011 - 00:31

a ja 165cm moge tu goscic?
  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych