Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Problem z programem pocztowym...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Madzia

Madzia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 345 postów

Napisano 12 luty 2008 - 10:45

Witam! Swoją pocztę dotychczas odbierałam przez program IncrediMail i byłam bardzo zadowolona. Dużo ciekawych funkcji, no i przede wszystkim wyraźny komunikat o nowych wiadomościach.
Tylko, że od kilku dni mam taki problem, że adresatom moich e-maili nie wyświetla się komunikat, aby mogli potwierdzić otrzymanie tej wiadomości... Dotychczas wszystko działało... Przeprowadziłam program naprawczy Incredi, ale nic to nie zmieniło...

Czy jest jeszcze jakiś sposób, aby to naprawić?
Może polecicie mi jakieś fajne, sprawdzone programy pocztowe (najlepiej, gdyby na ekranie pojawiał się komunikat o nowych wiadomościach, no i oczywiście, żeby można było ustawić prośbę o zwrotnego e-maila).

Mam nadzieję, że zbytnio tego nie zagmatwałam :) Będę wdzięczna za pomoc, pozdrawiam!
  • 0

#2 Bear

Bear

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 176 postów

Napisano 12 luty 2008 - 12:23

Sprawdź dokładnie ustawienia, czy jest "zaptaszkowane" to co potrzeba, czytałem też o tym, że ta funkcja w Incredi może być czasem blokowana przez skaner poczty programu antywirusowego. Mam Incredimail w wersji Gold ze wszystkimi możliwymi bajerami, trudno mi było dopasować do kompa stabilnąb wersję, ale po 3 trzech (chyba) przenosinach na inne wersje, udało się i śmiga jak złoto. Jeśli nic nie pomoże, odinstaluj program, pamiętając później o ręcznym wykasowaniu folderu Incrdimail z folderu Program Files i zainstaluj na nowo.
Pozdrawiam
  • 0
"W rzeczywistości problem nie polega już na tym, by się dowiedzieć, czy Aniołowie istnieją, lecz raczej na tym, czy archanioł Gabriel jest lepszym trębaczem od Milesa Davisa"

Pierre Jovanovich

#3 Madzia

Madzia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 345 postów

Napisano 12 luty 2008 - 16:03

Hej Bear

Tak, sprawdzałam, wszystko jest odpowiednio "zaptaszkowane". Ja nie mam wersji Gold, tylko tą zwykłą.
Cała ta moja sytuacja jest o tyle dziwna, że jeszcze kilka dni temu wszystko działało bez zarzutu. Nie zmieniałam nic w ustawieniach mojego antywirusa (używam Avasta).

Chyba rzeczywiście go od nowa zainstaluje... Mam nadzieję, że się uda :)

[b]edit[b/]

Zauważyłam jeszcze, że jak wchodzę na swoją drugą skrzynkę, gdzie wchodzę przez serwer, komunikat o potwierdzeniu wyświetla się normalnie! Wygląda to tak, jakby ta funkcja działała tylko na moim komputerze... :(
  • 0

#4 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 12 luty 2008 - 23:35

Zamiast Bear'a odpowiem ja :)
Mamy wersję Incredi - Build 5202479.
Pisanie listów z ogonkami jest możliwe, chociaż nie tak proste, jak np. w Wordzie ;)
Najpierw musisz odznaczyć, w oknie nowego listu, sprawdzanie pisowni - Narzędzia -> Pisownia -> Sprawdź pisownię i Sprawdź pisownię podczas pisania = muszą być odznaczone.

Następnie, aby napisać literę ą, ę, ó, ź, ż - stosujemy kombinację klawiszy alt+a=ą - itd
Aby napisać litery ł i ś - stosujemy bardziej skomplikowaną, ale nie taką trudną metodę.
Dla małej litery ł i ś - włączamy klawisz Caps Lock (to nie pomyłka - ma być włączony) i naciskamy kombinację klawiszy Shift+~(tzw. tylda)+ l (lub s).
Dla dużej litery Ł i Ś - klawisz Caps Lock ma być wyłączony i stosujemy powyższą kombinację klawiszy, tzn. Shift+~+l (lub s).

Czytałam gdzieś, że do Incredi pasuje słownik z jakiegoś innego polskiego programu pocztowego, ale czy to zdaje egzamin - nie wiem.

Incredi jest fajnym programem, ale twórcy nie pomyśleli, aby oprócz spolszczenia (i tak z błędami :D ) stworzyć polski słownik.

Z innych fajnych programów pocztowych mogę polecić Ci WikMail - jest bardzo podobny do Incredi i ma także mnóstwo fajnych funkcji, bajerków, papeterii. Jest też o wiele tańszy niż Incredi i nie ma tzw. ukrytych kosztów.

Co do innych "fajnych" programów, to raczej odradzałabym polecane przez Versusa, gdyż mają nieco skomplikowane ustawianie parametrów dostępu poczty - chyba, że znasz dobrze te ustawienia lub jesteś baaaaardzo cierpliwa i nastawisz się na wiele niepowodzeń, zanim uda Ci się wszystko skonfigurować.
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#5 versus

versus

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1351 postów

Napisano 12 luty 2008 - 17:57

[quote name='Madzia]Może polecicie mi jakieś fajne' date=' sprawdzone programy pocztowe[/quote']
Mozilla Thunderbird (darmowy) oraz The Bat! (płatny)
  • 0
There is something behind the throne greater than the King himself.
William Pitt The Elder, Lord Chatham

#6 Madzia

Madzia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 345 postów

Napisano 12 luty 2008 - 18:00

Jeszcze jedno pytanie do Beara: Jaką masz dokładnie wersję Gold i czy masz na niej polskie litery (nie chodzi mi o spolszczenie programu, a możliwość pisania literek "z ogonkami" w e- mailach)
  • 0

#7 jumbo00

jumbo00

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 13 luty 2008 - 09:08

Podobnie jak Versus.......polecam Thunderbird'a i The Bat!'a. Używam ich w pracy, w domu i rewelacyjnie zdają egzamin. Konfiguracja hmmm.......nie wiem jak w Incredi i WikMail ale w chyba w KAŻDYM programie trzeba ustawić parametry dostępu, a jak Madzia będziesz potrzebowała pomocy pisz do mnie na gadulcu ;)
  • 0
Bartosz

#8 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 13 luty 2008 - 09:50

Może polecicie mi jakieś fajne, sprawdzone programy pocztowe (najlepiej, gdyby na ekranie pojawiał się komunikat o nowych wiadomościach, no i oczywiście, żeby można było ustawić prośbę o zwrotnego e-maila).

Może Madzia powinna zdefiniować słowo "fajny" - bo jeśli ma być fajny dlatego, bo można ustawić prośbę o zwrotnego maila lub potwierdzenie dostarczenia wiadomości, zmienić wygląd (kolor okna) programu pocztowego, to z pewnością będzie dobry Thunderbird i The Bat.
Jednak, jeśli Madzia chce mieć wyskakujące powiadamianie o nowych wiadomościach w postaci jakiegoś notifiera, mnóstwo papeterii na każdą okazję i możliwość ich samodzielnego tworzenia, wiele e-kartek, animacji i emotikonów, sporo przeróżnych skórek zmieniających ogromnie wygląd programu pocztowego, mnóstwo możliwości wysyłania maili w formie animacji 3D, oraz pozostałe funkcje proponowanych przez Versusa i jumbo00 programów - to proponuję IncrediMail i WikMail :)

nie wiem jak w Incredi i WikMail ale w chyba w KAŻDYM programie trzeba ustawić parametry dostępu

Nie pamiętam jak jest w WikMail, ale w Incredii program sam ustawia parametry dla poczty wychodzacej i przychodzącej. Jedynie trzeba się upewnić, czy dane konto pocztowe nie wymaga uwierzytelniania i jeśli wymaga, to ustawić to własnoręcznie.
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#9 Madzia

Madzia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 345 postów

Napisano 13 luty 2008 - 10:19

Dzięki za odpowiedzi! :)

Męczyłam się z pocztą pół dnia i... jestem w punkcie wyjścia. Zainstalowałam IncrediMail ponownie i wciąż wygląda to tak, że jeśli ja wysyłam pocztę z innego adresu, ale mojego kompa to potwierdzenie się pojawia... Inni go wciąż nie widzą...

Zainstalowałam też Mozzillę Tundrebird, ale przyznam szczerze, że szybko go usunęłam... Jakoś nie bardzo mogłam "załapać" obsługi, nie jestem też pewna czy prawidłowo ustawiłam parametry dostępu.

Rzeczywiście, słowo "fajny" jest zbyt ogólne, ale każdy, kto chociaż przez moment miał Incredi wie o co chodzi ;) Ten program nie tylko zabawnie informuje o nowych wiadomościach, ale ma też wiele kartek, animacji itd.
Z drugiej strony program powinien być funkcjonalny... Na pozostałe funkcje Incredi nie mogę narzekać, ale jednak otrzymywanie potwierdzenia jest dość przydatne.

Ile problemu może człowiekowi sprawić zwykły program pocztowy... :(
  • 0

#10 Malcolm

Malcolm

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 13 luty 2008 - 10:34

a na Co Ci te potwierdzenia :) sa az tak wazne? jesli nie wroci do ciebie email to znaczy ze zceka na serwerze adresata :) a jak odpisze znaczy ze dotarl ;)
  • 0
"Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej hołoty" - Umberto Eco

#11 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 13 luty 2008 - 11:12

Potwierdzenie dostarczenia (wyświetlenia na komputerze odbiorcy) przydaje się, gdy wysyłamy ważny mail, ale to faktycznie i tak nie gwarantuje, że mail został przeczytany, zrozumiany, że przeczytała go właściwa osoba.
Jeśli wysyłamy ważną wiadomość, lepiej prosić o potwierdzenie mailem zwrotnym lub telefonicznie. W innych sytuacjach rzeczywiście, nie jest to konieczne. Szczególnie, że odbiorca może kliknąć odmowę i potwierdzenie nie wyśle się do nadawcy.

Dzięki za odpowiedzi! :)

Męczyłam się z pocztą pół dnia i... jestem w punkcie wyjścia. Zainstalowałam IncrediMail ponownie i wciąż wygląda to tak, że jeśli ja wysyłam pocztę z innego adresu, ale mojego kompa to potwierdzenie się pojawia... Inni go wciąż nie widzą...
Ile problemu może człowiekowi sprawić zwykły program pocztowy... :(

Samo odinstalowanie i ponowna instalacja, to za mało...
Trzeba byłoby jeszcze usunąć folder, który mógł pozostać po programie oraz wyczyścić rejestr ze śladów po poprzedniej instalacji i dopiero zainstalować program ponownie - tylko w ten sposób można pozbyć się błędu - jednak może i to nie dać gwarancji powodzenia, bo przyczyna takiego zachowania IncrediMail'a może być inna - np. funkcja może być blokowana przez firewalla.

Madziu - czy na pewno masz zaznaczoną (zaptaszkowaną) opcję Żądanie potwierdzenia odbioru "Wymagaj potwierdzenia wszystkich wysyłanych wiadomości" - w zakładce Potwierdzenia, w menu Opcje?
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#12 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 13 luty 2008 - 13:40

To ja się podepnę pod temat, zainstalowałem dziś ten program i jest problem z wysyłaniem poczty, wyskakuje komunikat, że list nie został wysłany ale ciągle jest w Outbox i żebym spróbował ponownie, w detalach jest taki błąd: 550 BLAD SPF - zobacz strone / SPF Error: Please see http://spf.pobox.com...iver=smtp.wp.pl Jesli jestes uzytkownikiem poczta.wp.pl sprawdz poprawnosc.
Konfiguracja jest poprawna, poczta przychodzi tylko nie mogę wysyłać,

Już jest ok.
trzeba było wejść w Outgoing mail serwer. :)
  • 0

#13 Madzia

Madzia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 345 postów

Napisano 13 luty 2008 - 19:47

Tak Kiciu, wszystko jest odpowiednio zaznaczone, zresztą (powtarzam to jak mantrę) kilka dni temu wszystko było okey.

Przy odinstalowaniu Incredi, usunęłam także folder z dysku C, co do rejestru śladów to tutaj zdaje się nie zrobiłam nic, bo nie mam pojęcia co to jest i jak to się robi...

W każdym razie dzięki za wszystkie porady :)
  • 0

#14 Madzia

Madzia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 345 postów

Napisano 11 czerwiec 2008 - 09:02

I znów problem z Incredi...

Jeszcze wczoraj wszystko działało normalnie, a dzisiaj Incredi najpierw próbuje pobrać pocztę z konta (trwa to nawet 7 minut, a normalnie najdłużej 1-2 minuty). Nie pobiera nic z serwera i wyskakuje taki komunikat:

-ERR [SYS] Nieobslugiwany typ autoryzacji. Not supported authentication type.

Nie zmieniałam nic w ustawieniach. Po wyłączeniu / włączeniu żadnych rezultatów. Co robić?
  • 0

#15 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 11 czerwiec 2008 - 09:27

Na jakim koncie pocztowym otrzymujesz ten komunikat? - (wp, onet, interia itp)

Według mnie, musieli coś zmienić w dostępie do serwerów.

Należy odznaczyć opcję "Logowanie przy użyciu bezpiecznego uwierzytelniania hasła" oraz zaznaczyć opcję "Serwer wymaga uwierzytelnienia".
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#16 Madzia

Madzia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 345 postów

Napisano 11 czerwiec 2008 - 11:14

Mam konto na wp.

Prze chwilę było normalnie. Wyłączyłam komputer, włączyłam i wydawało się, że Incredi już działa normalnie (dostałam powiadomienie o odpowiedzi ;) ) ale teraz widzę, że znów długo sprawdza (to samo się dzieje, gdy klikam Send/Recv).

Należy odznaczyć opcję "Logowanie przy użyciu bezpiecznego uwierzytelniania hasła" oraz zaznaczyć opcję "Serwer wymaga uwierzytelnienia".

Podpowiedz proszę, czy mam tego szukać w Narzędziach (Tools) w zakładce Opcje (Options)? Mam Incredi po angielsku i wolę się upewnić.
  • 0

#17 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 11 czerwiec 2008 - 23:55

Narzędzia-> Konta (po prawej stronie wybierz właściwości zaznaczonego konta)-> Zakładka serwery = tu ustawiasz j.w napisałam.
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#18 Madzia

Madzia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 345 postów

Napisano 12 czerwiec 2008 - 09:09

Okey, dziękuje Ci bardzo Kiciu, mam nadzieję, że już będzie dobrze :)
  • 0

#19 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 12 czerwiec 2008 - 23:47

To powinno być właściwe rozwiązanie Twojego problemu z pocztą. Napisz, czy pomogło :)

Pozdrawiam.
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#20 a ga ta

a ga ta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 241 postów

Napisano 04 styczeń 2010 - 10:37

Ja też mam problem z Incedi. Mianowicie używam go od paru lat. I z 2 lata temu miałam ogromny problem ze spamem. Zmieniłam maila. Teraz znów to samo :(
Podkreślę, że za pomocą konta, które mam wpisane w incredi nigdzie się nie loguję itd. Konta służące mi do forów itd nie mam wpisane w program i nigdy nie mam na nich spamu...
Co radzicie? Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych