Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

laptop


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 pzdziech

pzdziech

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 24 styczeń 2008 - 10:35

witam serdecznie - nie wiedzialem gdzie napisac wiec pisze tutaj mam pytanie o laptopa, czy laptop z firmy fujitsu siemens esprimo mobile jest to dobry model czy jakis do kitu
  • 0

#2 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 24 styczeń 2008 - 10:53

To chyba samemu się musi określić, nie?
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#3 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 24 styczeń 2008 - 12:20

Hm... Ciężko odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Zależy do czego ma służyć i jakie masz oczekiwania.
Poczytaj: http://www.notebookcheck.pl/
Pozdrawiam :)
  • 0

#4 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 24 styczeń 2008 - 12:55

Są lepsze od tego notebooka, którego podałeś. Poza tym w Siemens`ie trzyma bardzo krótko bateria.
  • 0

#5 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 24 styczeń 2008 - 18:26

Jeśli chodzi o notebooki, to ja osobiście polecam 3 marki: HP, Toshiba oraz Asus. Wiem to z bardzo dobrego źródła :) Ale jak wiadomo, każdy musi dobrać indywidualnie laptopa do swoich potrzeb (co będzie na nim robił/do czego ma służyć) oraz oczywiście do zasobów finansowych :)
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#6 jumbo00

jumbo00

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 24 styczeń 2008 - 21:25

Nie znam tego modelu ale mam Fujitsu-Siemens'a i jestem z niego BARDZO ZADOWOLONY:D
Lapek dobry aczkolwiek mój ma 2 wady........1. bateria nie trzyma super długo.........2. seria, którą posiadam ma cienki lakier
moi bracia mają również FSy, tylko inne modele i u nich nie ma tego problemu
  • 0
Bartosz

#7 Zbyszek8)

Zbyszek8)

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisano 04 wrzesień 2008 - 11:13

Jeśli chodzi o notebooki, to ja osobiście polecam 3 marki: HP, Toshiba oraz Asus. Wiem to z bardzo dobrego źródła :) Ale jak wiadomo, każdy musi dobrać indywidualnie laptopa do swoich potrzeb (co będzie na nim robił/do czego ma służyć) oraz oczywiście do zasobów finansowych :)

Oj masz rację. Zgadzam się z Tobą w pełni, ale jest jeszcze jedna amerykańska marka, która jest dobra czyli Dell no i droga, ale coś za coś...
  • 0

#8 szifol

szifol

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 21 postów

Napisano 04 wrzesień 2008 - 13:32

Ja dodałbym jeszcze do tego, że nie tylko firma jest ważna nie tylko, do czego ma służyć, ale ważne też są parametry tego laptopa (procesor, karta graficzna itp.)
  • 0
Nie można chcieć być czyimś przyjacielem, trzeba nim po prostu być.

#9 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 05 wrzesień 2008 - 12:02

Toshiba może jest i fajna, ale ponoć ma kiepski serwis...
  • 0

#10 gad

gad

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 18 wrzesień 2008 - 07:21

Do Toshiby, HP i Asusa dorzucę IBM i Lenovo (to tańszy IBM). Dla porównania-pracuję sam na Lenovo 3000 N100. Nie ma żadnych bajerów, ale dla mnie wystarcza, bo bateria trzyma bardzo długo (rekord to 6 godzin). Natomiast Toshiby mają rewelacyjne wyświetlacze. Mój nie ma polotu. Na Toshibę można patrzeć pod kątem i widzi się wyraźnie. U mnie nie ma na to szans. Ale tak jak już wspomniano-zależy do czego ma laptop służyć.
  • 0

#11 rzepałka3

rzepałka3

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 52 postów

Napisano 22 listopad 2008 - 20:18

Ja też mam tej firmy notebook IBM. Lenovo 3000 N100 i bateria mi trzyma tylko 50 min.
Oczywiście mam go już 2 lata ale nowy to 2 i pół godz.trzymal. poza tym to bez zażutu jest ok rzempałka3
  • 0

#12 Slavco

Slavco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 271 postów

Napisano 26 listopad 2008 - 22:42

Odradzam Lenowo jest hałaśliwe, gorące, matryca się psuje o baterii nie wspomnę. Nie ma to jak HP na jego temat nie słyszę skarg. No może i są ale nieliczne i dotyczą 2-3 letnich laptopów.
Laptop to nie komputer stacjonarny w którym prawie każdy laik przy odpowiedniej wiedzy z internetu jest w stanie sam poradzić sobie z awariami.
  • 0

#13 mody

mody

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 27 listopad 2008 - 23:49

Od 2005 IBM już nie produkuje notebooków gdyż sprzedał odział tym zajmujący się tym firmie Lenovo. Tu mogę tylko polecić notebooki z serii ThinkPad są po prostu nieśmiertelne. Osobiście nie przepadam za notebookami wole swojego poczciwego blaszaka ;) Serwisowanie notebooka niewiele się różni od zwykłego pc'ta praktycznie tylko od strony sprzętowej jest mniejszy i ma niezmienną konfiguracje.
  • 0

#14 rzepałka3

rzepałka3

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 52 postów

Napisano 07 marzec 2009 - 09:04

Witam !
Mam Lenovo IBM.3000 N100 mój notebook ma 3 lata i bateria trzyma już 35min może ktoś wie czy są takie do niego co trzymają baterie długo i czy się opłaca kupować (jaka cena).
Czemu przy każdym włączeniu wyskakuje mi pasek z informacją; Połączenie sieci bezprzewodowej -nie połączono
Sieć bezprzewodowa jest niedostępna. Może mam coś wyłączone?
Pozdrawiam rzepałk3
  • 0

#15 site

site

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 12 marzec 2009 - 21:49

[quote name='Slavco]Odradzam Lenowo jest hałaśliwe' date=' gorące, matryca się psuje o baterii nie wspomnę. Nie ma to jak HP na jego temat nie słyszę skarg. No może i są ale nieliczne i dotyczą 2-3 letnich laptopów.[/quote']
Popieram , jedne z lepszych laptopów to Laptopy HP
  • 0

#16 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 13 marzec 2009 - 11:29

A ja w kwestii baterii do lap. jaka by super nie była, lap. wykorzystywany porządnie tzn. codzień po hmm... 10-12 h na chodzie powoduje to, że już wydajność baterii (podejrzewam każdej) już po niecałym pół roku dyrastycznie spada. Np. w moim HP Pavilion na nowej chodził ok.3h - bez korzystania z multimediów - dziś czas spadł poniżej 1h. To samo u Toshiby Satelite - przy nowym czas bateri był prawie 4h, teraz spadł poniżej 2h. A co do opini o lap. to jak ktoś stwierdził, zależy do czego się go chce, jak do gier to ma być niezintegrowana i dobra karta graf. dużo ramu, a jak do pracy to porządny ram i proc. A jeśli chodzi o firmę, to ostatnio się przekonuję, że zatraca się pewna linia lepsza-gorsza firma, bowiem paru znajomych ma np. Acery i nie sprawiają im one kłopotów, by znów np. niedawno HP wymieniało całą serię lap. rodziny Pavilion bo obudowy pękały. Więc na dziś przynejmniej ja kupując lap. patrzyłbym mniej na firmę, a bardziej na okres gwarancji (dostępność - najbliższy serw. i czas ewentualnej naprawy) i bebechy + dodatkowe wyposażenie.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#17 ppryga

ppryga

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 70 postów

Napisano 13 marzec 2009 - 11:42

to zależy co on ma w Sobie : ile ram , jaka karta graficzna ,procesor itd Za ile ?? Ja polecam allegro
  • 0

#18 shanti

shanti

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 25 marzec 2009 - 18:59

rzepałka ostatnio kupowałam baterię do swojego laptopa i widziałam tam baterię uniwersalną, która podobno pasuje niemal do wszystkich modeli http://sklep.vobis.p...oka_mt6350.aspx
  • 0

#19 Slavco

Slavco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 271 postów

Napisano 26 marzec 2009 - 00:16

Lada chwila czas pracy na baterii przestanie być istotny. Ekrany LED, dyski Flash i nowa technologia w magazynowaniu energii pozwolą na 12-18 h pracę :)
Co do rzeczywistości to mam wypasionego HPeka 4 letniego z czasów gdy producenci nie przejmowali się energooszczędnością, na kolana go nie postawie :D i trzyma 1:45 min
  • 0

#20 jumbo00

jumbo00

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 26 marzec 2009 - 22:28

Kumpel kupił sobie dodatkową baterię i teraz może pracować nonstop 8-10h. Przez to komputer jest podwyższony od strony LCD ale jest to wygodne
  • 0
Bartosz


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych