Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

nasza-klasa.pl


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
105 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jacek1982

Jacek1982

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 678 postów

Napisano 19 grudzień 2007 - 22:56

co sadzicie o tym portalu? macie tam konto ?:D ujawniacie swoja niepelnosprawnosc ?
  • 0

#2 Kornelia

Kornelia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 475 postów

Napisano 20 grudzień 2007 - 07:24

Był już taki temat, poza tym serwer do bani, szlag mnie trafia, jak mam czekać 15 minut na załadowane się strony.
  • 0
Hakuna Matata

#3 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 20 grudzień 2007 - 08:34

ujawniacie swoja niepelnosprawnosc ?

Co do ujawnia uważam że w "naszej klasie" jaki i we wszystkim wskazany jest umiar. Nie napisałem tego w porofilu itp, Ale myślę że tak jak i na innych portalach nie będę tego specjalnie ukrywać. Jeśli zacznę z kimś głębszą korespondencję to czemu mam nie napisać o swojej sytuacji? Nie mam specjalnych kompleksów na tym punkcie i mój stosunek jest raczej ambiwalentny.
  • 0

#4 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 20 grudzień 2007 - 09:29

hmm nie napisałam bo i po co :).. znajomi wiedzą i tak o tym , a szerszej "publiczności " nie zapraszam do znajomości hihihi
  • 0

#5 serdusio28

serdusio28

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 166 postów

Napisano 20 grudzień 2007 - 10:00

Mnie sie osobiście ten portal podoba,widziałam tam kiloro Iponków....no ale np. tymka,czy Kornelke to za nic nie moge znalesc :mad:.Udało mi sie odnowić kilka zapomnianych znajomości,a co do to ukrywania tego ze jestem niepełnosprawna,ani mi sie sni to ukrywac.Z reszta sami mozecie zobaczyc wpisujac moje dane.
pozdrówka

  • 0
Guest zapamietaj że Jeśli jakaś dłoń ma miejsce w drugiej dłoni ,to własnie jest przyjaźń

#6 Melancholia

Melancholia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 73 postów

Napisano 20 grudzień 2007 - 11:34

Sama się zastanawiam nad społeczno- psychologicznym aspektem tego "wynalazku".Daje się zauważyć swoisty ekshibicjonizm- pokazuje się swoje oblicze (wiadomo każdy sie zmienia między podstawówką a studiami), dochodzi samoocena nie tylko swojego wygladu,ale i wykształcenia (wpisuje sie klasy,szkoły,uczelnie na które sie chodziło) do tego pisze się o sobie "tu i teraz" (życie rodzinne-chwalenie się pociechami, mężem, tudzież dzieczyną czy chłopakiem, sytuacja zawodowo i.t.p). W dodatku wraz z przyszłowiem "z kim się zadajesz, takim się stajesz", można podejrzeć towarzystwo w jakim dany osobnik sie obraca...

Oczywiście wiadomym jest jakie są standardy społeczne i wymagania dla poszczególnych "grup wiekowych" by powiedzieć, że "jemu/jej się udało, a taka sierota był/była w podstawówce", a "ta zgrubła, a ta jest starą panną" a "ten to skończył tylko zawodówkę" i.t.p ,i.t.d...

Bardzo dużo w tym portalu jest jak dla mnie, zwykłego lansu, chwalenia się, mówienia "Patrz,ja jestem lepszy od Ciebie".
Poza tym zaspokaja on potzrebę po prostu plotkowania, czasem też zwerywfikowania swoich dawnych szkolnym sympatii czy antypatii.
Bo czy tak naprawde poza "dodaniem do znajomych" zyskuje sie coś więcej? Nie wiem.Z tego co zaobserwowałam to, ewentualne spotkanie sie na żywo z kolegami i koleżankami budzi lęk i dystans...dużo łatwiej konfrontowac sie człowiekowi ze zdięciami innych i opisami niż ze stanięciem twarzą w twarz, dużo łatwiej jest samym nam dać swoje zdięcie w dobrym światle i na najładniej pomalowanej ścianie w domu niz po prostu pójsć z koleżanką z ławki na kawę...
Pewno całe nastawienie zalezy to od własnej samooceny i podatności na krytykę/reakcję innych.

A jak Wam się prezentuje tam siebie ? :)
  • 0

#7 Happy

Happy

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 351 postów
  • Skąd:woj. łódzkie

Napisano 20 grudzień 2007 - 11:56

Mnie się ten portal bardzo podoba,i tak jak serdusio znalazłam kilka Iponków,a co do mojej niepełnosprawności to jest tak, że kto ma wiedzieć to wie!!! Nie mam zamiaru wygłaszać to wszędzie...
  • 0

#8 malizja

malizja

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 81 postów

Napisano 20 grudzień 2007 - 12:21

Witam.Stronka jest taka sobie, dla jednych będzie super dla drugich nie, jeszcze się nie narodził taki co by wszystkim dogodził. Ja się wpisałam, a co mi tam nie mam się czego wstydzić, albo cię ktoś akceptuje jaki jesteś lub niech ....:-)
  • 0

#9 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 20 grudzień 2007 - 12:41

Mekancholio co do samego "nasza klasa" to mam podobne odczucie. Nie zamierzam zbyt długo być użytkownikiem tego portalu. W zasadzie czekam aż się zaloguje jeszcze jedna osoba z która chiałbym się wymienić namiarami i spadam z tego targu próżności.

Zresztą śmieszą mnie niektóre paniusie, w podstawówce z co niektórymi nawet jednego słowa nie zamieniłem, nawet cześć nie było a teraz dodają mnie do znajomych. Elitka się lansuje ROLLF
  • 0

#10 Melancholia

Melancholia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 73 postów

Napisano 20 grudzień 2007 - 12:55

[quote name='tymek_]Zresztą śmieszą mnie niektóre paniusie' date=' w podstawówce z co niektórymi nawet jednego słowa nie zamieniłem, nawet cześć nie było a teraz dodają mnie do znajomych. Elitka się lansuje ROLLF[/quote']
Ja mam to samo, ludzie z którymi słowa nie zamieniłam przez 4 lata studiów dodają mnie do swoich znajomych, równie dobrze moglabym dodać Stalina do swoich kontaktów, bo "wzrokowo" go poznaję ... żenua.
  • 0

#11 dadi:)

dadi:)

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 129 postów

Napisano 20 grudzień 2007 - 13:01

Witam
Co do tego portalu jak to Kornelia napisała drażniący jest ten serwer gdyż trzeba długo czekać na zalogowanie się strony, ale są godziny gdzie ino mik i sie wgrywa.
Ale poza tym mnie osobiście podoba się ta stronka, bo znalazłam tam ludzi z którymi daaaawno nie rozmawiałam i nie widziałam się, nie mówie tu o Iponkach bo Was mam na naszej stronie, ale np. ludzi z klasy ludzi z którymi kumplowałam się dawno temu,a dlatego że sie przeprowadziłam do Łodzi straciłam z nimi kontakt.Można odnowić te kontakty w bardzo prosty sposób, logując się i Oni Cię znajdą lub My ich...
Podsumowując jestem na TAK :)
  • 0
Kazdy bezsens ma swój sens bo bez sensu nie ma sensu...

#12 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 20 grudzień 2007 - 13:18

Jak dla mnie świetny pomysł ten portal i nie odbieram go jako jak to określacie "lansowanie". Dla mnie z przyjemnością jest odszukiwanie osób, z którymi nie widziałem się lata, a nawet dziesiątki lat. Niejednokrotnie w przeszłości przy okazji przypadkowych spotkań był poruszany temat kogoś ze wspólnych znajomych i nie na zasadzie "a oby miał gorzej" lub "fiu fiu, temu to się powodzi", ale najzwyczajniej miło jest znać losy osoby, z kttórą niejednokrotnie fajnie się bawiło w piaskownicy, przedszkolu, czy szkole. Piszecie segregacja ze względu na status, przyznależność do szkoły itp., a jak dla mnie dużo łatwiej wejść na daną szkołę i znależć swoich znajomych, dopisać się do tej szkoły aby inni dawni towarzysze doli i niedoli mogli Cię łatwo znależć po miejscu. Trudno pamiętać kogoś nazwisko, ale nazwę lub szkołę raczej się pamięta zawsze. Jest bardzo miło przynajmniej dla mnie odnależć osoby z podstawówki czy studiów, czy nawet z "piaskownkcy" i pogadać o wspomnieniach, powymieniać się zdjęciami z tamtych lat. Może jestem już stary ale dla mnie to przyjemność odnowić zagubione kontakty. Przeczytać co porabia dnana osoba, czy obejrzeć jak dziś wygląda. Może dla niektórych to lanserka, a dla mnie żródło wspomnień.
Co do przyznawania się czy jest się ON, jakos nie widzę powodu by to ukrywać, bo po co? nie mówie tu o opisywaniu, że sie jest ON, bo kogo to tak naprawdę obchodzi. Dodana fotka czasem pokazauje wszystko i temat zamknięty. A jak ktoś chce spytać o powód bycia on, to proszę bardzo.


Co do fenomenu tego portalu, to pomysł jak najbardziej zasłużony swej ceny jaką kosztował kupujących od pomysłodawcy.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#13 miniludek

miniludek

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 122 postów

Napisano 20 grudzień 2007 - 14:49

Również jestem zapisana do portalu nasza-klasa. Ogólnie rzecz biorąc najbardziej denerwujące dla mnie jest czekanie na otwarcie strony, bo jest przeciążenie serwera, a i tak na końcu pokazuje się pan Gąbka. :))

Co do ludzi, nie bądźmy snobami... Jeśli ktoś ma czym się chwalić (dom, dzieci, wykształcenie) to niech to robi. To takie drobne przyjemności w tych paskudnych czasach. Naturą człowieka jest pokazywanie się z jak najlepszej strony. Czytając niektóre posty sądzę że kieruje Wami po prostu zazdrość.

Osobiście jestem moderatorem w swojej klasie. Utworzyłam kilka wątków, takich jak wspomnienia szkolne (nikomu nie szkodzące), powitanie nowych, pogaduchy (to dla tych co się chcą chwalić) i wykształcenie (sama nie najlepiej skończyłam pod tym względem, co nie znaczy że inni nie mogą sie pochwalić).

Ogólnie jestem zadowolona, znalazłam ludzi z którymi całe wieki nie miałam kontaktu i bardzo się z tych spotkań ciesze. :)
  • 0
Nadzieja to przeznaczenie, którego poszukujemy
Miłość to droga, która prowadzi do nadziei
Odwaga to siła, która nas napędza
Z ciemności podążamy ku wierze (D.Koontz)

#14 don't_believe_me

don't_believe_me

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 213 postów

Napisano 20 grudzień 2007 - 21:53

Ja również jestem zalogowana i często wchodzę na naszą-klasę :)
Mam same poztywne z tym portalem uczucie, dla mnie to żadne lansowanie. Nie biję rekordów ilości znajomych, nie zachwycam się sobą.
A to z kim się zadają, a z kim nie to wszyscy wiedzą, więc czemu mam się tego wstydzić?

Szczerze to najpierw wątpiłam w to, że ten portal pomoże mi odnaleźć dawnych znajomych/nauczycieli/rodzinę itp.
Wydawało mi się w ogóle, że utrzymuję kontakt z kim chcę, a z resztą skoro już go nie mam, to znaczy że nie potrzebuję go nawiązywać.
A jednak bzdura!!! Mogłam na nowo zobaczyć, porozmawiać z osobami, z którymi np. miałam kontakt 2 tygodnie wakacji i się udało :)


P.S. co do pytania o niepełnosprawność. a więc mam fotki "całościowe", gdzie widać moją całą sylwetkę ;] w takim razie i moją niepełnosprawność, którą każdy zna. nie przeszkadza mi to nic a nic.
  • 0

#15 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 20 grudzień 2007 - 22:11

Co do działania portalu nasza-klasa, to wszystko idzie ku lepszemu. Pewnie zauważyliście, że strona chodzi szybciej, a to jest zasługą nowych serwerów które cały czas są jeszcze w fazie testów i konfiguracji :)

Ja już od dawna jestem zalogowana w naszej-klasie :) Codziennie zaglądam, na tą stronkę, tak jak przedmówca, nie bije rekordów znajomości jak np. Ędward Ącki :D Cieszę się, że jest taki portal - ponieważ od czasów podstawówki i liceum nie miałam kontakt z osobami, z którymi chodziłam do szkoły. Jednak teraz "stary skład" zostaje odnowiony :)
To że ktoś zobaczy i zacznie dyskutować/komentować np. jaką szkołę kończyłam, czy przytyłam a może schudłam, czy pofarbowałam włosy czy też nie, to mnie zupełnie to nie interesuje - skoro nie ma innego tematu to niech sobie gada :D Jakbym miała się przejmować tym co ktoś o mnie mówi, to jeszcze bym popadła w kompleksy :D

Jeśli chodzi o niepełnosprawność, to jej nie podaję w profilu bo po co? Wszyscy moi znajomi mnie doskonale znają i wiedzą jaka jestem osóbką :)
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#16 Madzia

Madzia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 345 postów

Napisano 21 grudzień 2007 - 10:06

Opinie o N - Kl są różne. Ja dzięki temu serwisowi odnowiłam znajomości z tymi, których bez netu ciężko znaleźć :)
O niepełnosprawności nie piszę, bo tak jak już ktoś wcześniej napisał, wiedzą ci, co mają wiedzieć. :P
  • 0

#17 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 21 grudzień 2007 - 11:40

a ja nie potrafię sie tam zalogowac Strasznie dłługo to trwa a i tak w rezultacie mi sie nie udaje
  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#18 Jacek1982

Jacek1982

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 678 postów

Napisano 21 grudzień 2007 - 11:55

poprawili wydajnosc serwerow :cool:
  • 0

#19 Fibi

Fibi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 21 grudzień 2007 - 15:33

Sama się zastanawiam czy ma sens bym zalogowała się na tej stronce.
Do podstawówki chodziłam tylko rok i z klasą w ktorej byłam zapisana nie miałam nic wspólnego.Przyjażniłam się tylko z jedną osobą.Reszta przyjaciół z dzieciństwa chodziła do drugiej szkoły i byli w różnym wieku.Więc czy jest sens się logować w naszej klasie/,czy miałabym szanse ich odnaleść mimo to/
  • 0

#20 Jacek1982

Jacek1982

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 678 postów

Napisano 21 grudzień 2007 - 15:37

ja tam jestem zalogowany i do znajomych dodaja mnie ludzie ktorzy mnie widzieli pare razy w zyciu a nigdy z nimi nie gadalem :cool: pozatym tam jest lans im wieksza liczna znajomym tym bardziej jestes coool:cool: a jak sie pochwalisz mezem i dzieckiem to juz odlot:cool:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych