Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Kto z Was prowadzi samochód?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#81 Werkaxxa

Werkaxxa

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 18 sierpień 2019 - 20:40

Miałam w życiu tylko jeden mały napad i po tym stwierdzono, że mam padaczke. Od 5 lat biorę tabletki i brak napadów, czuję się bardzo dobrze. Wynik eeg jest lekko nieprawidłowy a pomimo tego nie mogę zrobić prawo jazdy. Czy ktoś miał podobnie?
  • 0

#82 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 18 sierpień 2019 - 21:29

Wynik nieprawidłowy to nieprawidłowy, tym "lekko" sama się usprawiedliwiasz. Nie możesz zrobić prawo jazdy to znaczy, że nie. Kogo chcesz zabić szybciej - siebie, czy osoby drugie? Atak może w każdej chwili się pojawić, wystarczy stres, zmęczenie, czy pulsujące świata. Dlatego tak jest lepiej. Nic wbrew rozsądkowi.


  • 1

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#83 Gość_Hircyn_*

Gość_Hircyn_*
  • Gość

Napisano 19 sierpień 2019 - 11:27

Kiedyś osoby cierpiące na padaczkę nie mogły uzyskać uprawnień do kierowania pojazdami. W 2013 roku się to trochę zmieniło. Ale wszystko zależy od badań lekarskich. To one orzekają o zdolności lub niezdolności do jazdy.

 

Osobie, u której rozpoznano padaczkę, przyjmującej leki przeciwpadaczkowe, ubiegającej się o prawo jazdy kategorii A, A1, B, B1, B+E, T albo posiadającej prawo jazdy kategorii A, A1, B, B1, B+E, T, można wydawać prawo jazdy albo przedłużać okres jego ważności po przedstawieniu opinii neurologa potwierdzającej brak napadów padaczkowych w ciągu ostatnich 2 lat leczenia. Po tym okresie osoba podlega badaniom kontrolnym przez lekarza neurologa co pół roku przez okres 2 lat, następnie co rok przez kolejne 3 lata, a następnie w zależności od wskazań lekarskich. Źródło: Dziennik Ustaw 2013 Poz. 133.


Użytkownik __ANIOLEK__ edytował ten post 19 sierpień 2019 - 12:04
poprawiono cytat.

  • 1

#84 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6290 postów
  • Skąd:home

Napisano 19 sierpień 2019 - 12:27

Miałam w życiu tylko jeden mały napad i po tym stwierdzono, że mam padaczke. Od 5 lat biorę tabletki i brak napadów, czuję się bardzo dobrze. Wynik eeg jest lekko nieprawidłowy a pomimo tego nie mogę zrobić prawo jazdy. Czy ktoś miał podobnie?

Połączyłam post z istniejącym już wątkiem na forum, tak żeby było Ci łatwiej móc poczytać sobie wcześniejsze opinie na ten temat. Ażeby, nie było kompletnie nie na temat to, jak dla mnie badanie eeg jest kluczowe i skoro jest nieprawidłowe to jest to czerwona lampka, którą nie powinno się gasić i udawać, że nic się nie stało.
Prawo jazdy to nie jest coś bez czego nie da się żyć. Da się, tylko po prostu inaczej.

  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#85 Slavco

Slavco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 271 postów

Napisano 19 sierpień 2019 - 16:16

Miałam w życiu tylko jeden mały napad i po tym stwierdzono, że mam padaczke. Od 5 lat biorę tabletki i brak napadów, czuję się bardzo dobrze. Wynik eeg jest lekko nieprawidłowy a pomimo tego nie mogę zrobić prawo jazdy. Czy ktoś miał podobnie?

 

Coś tu nie tak. Znam osoby które miały TYLKO jeden napad padaczkowy i nie zostały objęte leczeniem ponieważ napad się nie powtórzył. Ponoć takich przypadków się nie leczy.

Co do EEG istotne jest co jest nieprawidłowe, być może tu jest clue. Może powtórz badanie w innym laboratorium jeśli sądzisz że jesteś zdrowa a napad był spowodowany czynnikiem który już nie wystąpi np okresem dojrzewania.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych