Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

krzepliwosc krwi ....


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 elusia

elusia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 80 postów

Napisano 31 lipiec 2007 - 15:47

Czy Ktos Z Was Mial Robione Badanie Na Krzepliwosc Krwi I Jak Sie Ono Fachowo Nazywa? Czy Mozna Zrobic To Badanie Prywatnie Czy Tylko Na Skierowanie Od Lekarza? Dziekuje Za Odpowiedz. Pozdrawiam .
  • 0
ela

#2 versus

versus

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1351 postów

Napisano 04 sierpień 2007 - 13:22

Nie ma jako takiej fachowej nazwy, wystarczy u lekarza powiedzieć, że chce się wykonać badanie krzepliwości krwi.
Na takie badanie zwykle składa się:
- INR (czas protrombinowy)

Im wyższa wartość INR tym mniejsza krzepliwość Twojej krwi.
Jeśli nie przyjmujesz leków przeciwkrzepliwych Twoje wartości INR mieszczą się w zakresie 0,8-1,2. W trakcie leczenia przeciwkrzepliwego u pacjentów z umiarkowanym ryzykiem zakrzepicy zalecane wartości wskaźnika INR to 2-3.
U pacjentów ze sztucznymi mechanicznymi zastawkami serca INR powinno mieścić się w zakresie 2,5-3,5!

- APTT (aktywowany czas częściowy tromboplastyny)
- fibrynogen

  • 0
There is something behind the throne greater than the King himself.
William Pitt The Elder, Lord Chatham

#3 elusia

elusia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 80 postów

Napisano 04 sierpień 2007 - 15:05

witam, dziekuje za odpowiedz, mnie lekarz powiedzial ze samo badanie INR wystarczy...chodzi o to ze czesto powtarzaja mi sie krwotoki z nosa i podobno to zalezy od poziomu krzepliwosci krwi .
  • 0
ela

#4 versus

versus

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1351 postów

Napisano 05 sierpień 2007 - 12:23

A jakie są ceny takiego badania?
  • 0
There is something behind the throne greater than the King himself.
William Pitt The Elder, Lord Chatham

#5 elusia

elusia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 80 postów

Napisano 05 sierpień 2007 - 13:48

Witaj, Badanie Inr Kosztuje U Nas Prywatnie 5 Zl. Pozdrawiam .
  • 0
ela

#6 elusia

elusia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 80 postów

Napisano 09 sierpień 2007 - 16:08

wITAJCIE. MAM KRZEPLIWOSC KRWI- 1,17 %, NIE BYLAM JESZCZE Z TYM U LEKARZA. WIEC NIE WIEM ALE CHYBA JEST W NORMIE....POZDROWIONKA...
  • 0
ela

#7 elusia

elusia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 80 postów

Napisano 05 wrzesień 2007 - 20:26

Witam Ponownie. Mam Do Was Pytanie- Czy Ktos Z Was Mial Kiedys Problem Krwawien Z Nosa? Ja Ostatnio Takie Miewam , Mialam Robione Badanie Krzepliwosci , Jest Niby Ok . I Reszta Badan Tez Dobra. Konsultacja Laryngologiczna W Porzadku , Wiec Nie Bardzo Wiem Z Czym Moge Wiazac Te Krwawienia. Moze Ktos Z Was Mial Podobny Problem. Czekam Na Wasze Opinie. Pozdrawiam Cieplo.
  • 0
ela

#8 versus

versus

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1351 postów

Napisano 06 wrzesień 2007 - 12:00

Ja mam ten problem, występuje średnio raz na dwa tygodnie, mogą być różne przyczyny:
1. zła dieta (choć odżywiam się prawidłowo)
2. przemęczenie/przeforsowanie
3. osłabienie
4. słabe naczynka krwionośne

Występuje to o różnych porach ale najczęściej wieczorem i w nocy a że to dość obfite krwawienie więc mam zawsze naszykowany na noc ręcznik by poduszki nie "przefarbować" :P
Nie robiłem żadnych badań ale pomyślę nad INR

  • 0
There is something behind the throne greater than the King himself.
William Pitt The Elder, Lord Chatham

#9 elfik

elfik

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 06 wrzesień 2007 - 12:14

Mój syn swego czasu miał bardzo częste i obfite krwawienia z nosa. Lekarze lekceważyli moje uwagi na temat krwawień, ale kiedy dyrektor szkoły wezwał mnie i poinformował, że to się dzieje zbyt często i nauczyciele mają duże obawy, lekarz zrozumiał że moje obawy o zdrowie dziecka nie są bezpodstawne, zalecił niezbędne badania, które niczego nie wniosły i zalecił przez 3 tygodnie bombardowanie organizmu dużymi dawkami witaminy C i Rutinoscorbinu, potem miesiąc przerwy i ponowna kuracja trzytygodniowa. POMOGŁO. Diagnoza? Zbyt delikatne naczyńka spowodowane zwiększonym zapotrzebowaniem na wit.C, które trzeba było uzupełnić farmakologicznie.

3xdziennie jedna wit.C
3xdziennie dwie tabletki Rutinoscorbinu
  • 0
[you] nawet nie wiesz jak wielkim szczęściem jest wierzyć w miłość... ja kiedyś wierzyłam i to były najpiękniejsze chwile. :)

#10 otik

otik

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 167 postów
  • Skąd:pyrlandia

Napisano 29 kwiecień 2016 - 15:40

Badania krzepliwości krwi są bardzo ważne bo to jeden z powodów udaru.


  • 0

#11 AniaHa

AniaHa

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 29 kwiecień 2016 - 22:36

Badania krzepliwości krwi są bardzo ważne bo to jeden z powodów udaru.

Tak. Za mała krzepliwość może być jedną z przyczyn udaru krwotocznego (spowodowanego krwawieniem do mózgu) a za duża krzepliwość - niedokrwiennego, spowodowanego powstaniem zakrzepu, który zatyka tętnicę doprowadzającą krew do mózgu i doprowadza do jego niedotlenienia. Podobna sytuacja może mieć miejsce w każdym innym organie, np. dr House miał udar w mięśniu nogi ;) a kiedy wychodzi nam siniak, to na skutek rozlania się krwi z drobnych naczyń w skórze. Niesamowite są te nasze ciała.. 


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych